Mobeen se snaží být dobrým přítelem, následovat víru a vychovávat svou dospívající sestru. Jeho minulost i každodenní život mu ale hází klacky pod nohy. (Netflix)

Víteček

Protože to není rozdělené, tak dávám za 4*, ale obecně se mi nelíbil posun do vážnějšího a mnohem drsnějšího tónu ve 3. řadě a vidím jí mnohem hůř než předchozí řady. Nevybral jsem si to ke sledování jako vážný seriál a cítím se mírně podveden. Vtipné to je i tak, ale ta beznaděj a brutalita mi zde nesedí. První dvě řady jsou tedy za průměrné 4*, třetí pak už jen za slabší 3*. ()

dubinak

Man Like Mobeen je skvělý seriál na takovéto zahřátí u srdíčka. Mobeen je pákistánský kořínek, který se snaží být lepším člověkem, očistit se od svých minulých hříchů a držet se správných hodnot, zatímco sám vychovává mladší sestru, která mu po většinu času dává důvody ke starostem. Mobeen je ale nesmírně miloučká mírumilovná postava, jehož rodina a kamarádi jsou pro něj nade vše. Snaha o spokojený bezstarostný život mu ale nevychází podle představ a zaplétá se do několika nešťastných náhod, kde mu kolikrát jde o krk. Tudíž se tento komediální žánr mnohdy mísí i s dramatem. Je to ale záměrně vtipné sledovat pákistánskou komunitu na britském předměstí, která se často stává terčem rasistů a konzervativních společenských zásad, takže bych tomu připsala i nějaké to morální osvětlení. Tím nechci říct, že je správné učit sluníčkářské věci o Koránu a Džihádu, ale o to v tomhle seriálu vůbec nejde. Mobeen sám je ukázkou člověka, jehož opravdovým cílem je integrita a to se snaží také celou dobu sdělovat. ()