Pavučina lži

• Veľká Británia Legacy of Lies

Bývalý agent MI6 je opět vržen do světa špionáže a riskantním způsobem se snaží odhalit zarážející pravdu o jistých operacích řízených neznámými tajnými službami. (AMC Czech)

Wacoslav1

Tohle si Adkins fakt nezaslouží. V 90 letech mohl být podobnou béčkovou akční hvězdou jako pánové Dolph nebo Jcvd, ale doba nám bohužel jaksi poněkud zdegenerovala a tak zjevně musí brát všechno co dostane. Akci kritizovat nebudu. To je to jediný co se dá ocenit. Aspoň je relativně přehledná a dá se na ní koukat, ale zajímalo by mě co si pan scenárista a režisér v jedné osobě šlehnul než napsal tenhle absurdní a do morku kostí vygumovanej scénář, ale možná, že současným dětem pro který současná učebnice dějepisu rovná se nezvratná skutečnost se to bude líbit. Ostatně nezapomeňte, že Putin číhá všude! Já fakt nečekám od filmu podobnýho typu něco sofistikovaného, ale byl byl bych rád kdybych se aspoň nemusel každých pět minut chytat za hlavu. Chci toho zase až tolik moc? No evidentně bohužel asi jo.40% ()

BOURQUE

Klasické B-ko v hlavnej roli so S. Adkinsom. Akčné scény ako aj práca s kamerou sú trošku na lepšej úrovni. Scenárista a režisér v jednom (A. Bol) sa snažil s tým príbehom možno až príliš zakombinovať, ale tým viac škodil. Záver by potreboval viac rázností. V príbehu / vo filme chýba skutočný a hmatateľný záporák. Napriek tomu jeden z tých mierne lepšie vydarenejších B-vých filmov so S. Adkinsom. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

Figu

Taková typická Vandammovka točená po přelomu století, to znamená, že zde máme spousty hereckých nekvalit natáhlých z Ukrajiny, kulisy jsou laciný (starý karosy jsou k popukání), akce míň než by se dalo v akčním béčku čekat, no a samozřejmě nesmí chybět trochu toho rodinnýho dramatu a dobrodružství se starostlivou dceruškou... Když si odmyslím všechny tyhle prvky, tak to nebylo zase tak zlý a v klidu to do toho průměru Scottových bijáků zařadit můžu! 55% ()

Martin741

Scott Adkins na klasickej sinusoide. Obcas vyplodi nieco dobre - Avengement, Americky Zabijak, obcas zase dajaku capinu jako toto. Pochopil som, ze je otec a ze sa stara o dceru ... potom este nejake zajeby v Rusku ... jedna nahanacka a koniec. Bieda, ale SEgos roku 2020 netocil takze vydalo na : 35 % ()

sedm.1

V rámci produkčních možností a jak režisérského, tak scénáristického umu Adriana Bola, se nakonec ve výsledku jedná ještě o docela snesitelnou podívanou, které samozřejmě vévodí božský Scott Adkins, jenž ovšem dal tentokrát přednost před tradiční ultimátní řežbou klasickému thrilleru, kde sice též nechybí pár soubojů a ani nějaká ta přestřelka, nicméně zápletka tu už neslouží jen jako spojovací prvek mezi nepřeberným množstvím akce, ale je tomu přesně naopak, takže tu máme slušně rozvinutý příběh, který je jen tak mimochodem i krapet takovou malou politickou „agitkou“, každopádně, jeho hlavní problém je, že i přes poměrně jednoduchou a přímočarou dějovou linii se z toho stejně podařilo udělat tvůrcům pořádný, občas i logiku postrádající, maglajz, který tedy ne že by působil nesrozumitelně, nicméně ne nadarmo se říká, že někdy je lepší méně než více, a zde se to kvůli tomu očividně vymklo celé kontrole. Naštěstí to má ale jinak docela slušný spád, bavila mě syrovější atmosféra a samozřejmě také těch pár soubojů oživují film o 200%, jelikož díky Adkinsovi vyvolávají opět zatraceně luxusní pocity blaha, ten chlap je prostě fakt bůh. Co tu naopak chybělo, bylo napětí a nezafungovali tu ani dramatické situace a emoce, které tu měli sehrát také důležitou roli. Legacy of Lies je tak zkrátka snesitelné béčko, které má sice nemalé množství much, ale úplně zatracovat si rozhodně nezaslouží a opakuji, v rámci možností a diváckého přístupu a tolerance to dokáže i docela zabavit. ()

• Film se natáčel na Ukrajině a ve Velké Británii. (Yardak)
  • Jako služební vozidla zde využívá ukrajinská policie česká auta značky Škoda, konkrétně model Škoda Octavia I. generace, který se vyráběl v letech 1996–2010. (rublik05)