Kosmická odysea Maxe Clouda

• Česko Ko(s)mická odyssea Maxe Clouda (viac)

Už vás někdy pohltila počítačová hra? Pokud ne vám, pak jí se to doopravdy stalo! Ze Sary se stala jedna z postav její oblíbené hry o vesmírných dobrodružstvích kapitána Maxe Clouda. Najednou se přímo účastní komické, ale i pěkně nebezpečné výpravy. Sarah má před sebou jedinečný zážitek, ale jen v tom případě, že se jí podaří nepřijít o poslední život a vrátit se do reality. Osud dívky se ocitá v rukou jejího kamaráda, který odhalil, co se stalo, a začíná hrát. (Filmbox)

Johnny.ARN

Lašana Lynč by mala hrať už len čertov a podobné zrúdy. Na to nepotrebuje ani makeup. Jak môže byť tak otrasná? Inak čakal som ešte väčšiu píčovinu. Toto malo dej, zaujalo ma to. Síce je to nepodarené Jumanji s pokurovaným Riddicom a plné černoty, ale rýchlo to ubieha, má to vtipné momenty a Adkins v bielych teniskách pekne kope. Má to ale fajn videoherný feeling, to je hlavné pri tomto filme. 1 z 5 ()

Rominator

Max Cloud (2020) je nízkorozpočtová variace filmu Jumanji (1995). Je tady však podstatný rozdíl, protože chybí kvalitní příběh, herci a humor. Vše mohla zachránit akce, ale ta má jednoduchou soubojovou choreografii. Jediný zajímavý soupeř, kterému Adkins (Max Cloud) čelí, je Martyn Ford (Musculor), ale ten se na scéně bohužel pouze mihne. Jejich souboj limitují videoherní pravidla a proto se nakonec nejedná o něco mimořádného. Adkins vzal tuhle roli snad jen proto, že se natáčelo v Anglii. ()

iXtr3m3

Bože, Adkins Adkins, čo mi to robíš? Film by nemusel byť zlý, keby mal iné obsadenie, pretože herný podmaz ušiel a dokonca bol asi najlepší. Niektoré pokusy o vtípky by tiež vyšli, keby ich mal kto kvalitne predniesť pred divákov. Žiaľ Adkins je jednak nie hlavná postava, jednak nie dobrý herec, len fighter, ktorý tu nedostal tie možnosti, čo v legendárnej sérii o Boykovi a jednoducho tento film veľmi veľmi nevyšiel. Pritom spracovanie exteriérov ušlo a ako vravím, tá myšlienka a sem tam pokus o vtípek, všetko to mohlo byť o triedu-dve lepšie, len by to musel dostať pod ruky niekto schopnejší so schopnejším castingom. Škoda. Takto len zabudnutiahodný podpriemerný maximálne slabopriemerný flák. 45% ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem Max Cloud a na umírání nemám čas." Ani na pečení, ale na zahánění nepřátel aktem čistýho násilí si čas vždycky najde. A taky si našel chvilku na to, aby mě rozesmál. Toho si cením. Je to sice hovadina, ale jako hráč, kterej začátkem devadesátek taky párkrát spadnul do kostičkovaný hry, jsem si tohle užil. Já tedy padal nejčastěji do NHL a dostal jsem se z ní jedině vítězstvím ve Stanley Cupu. Jenže centra mi hrál Lemieux a pravý křídlo Jágr, takže to bylo snadný. ()

JFL

"Max Cloud" je typický trash VoD éry. Zatímco v době VHS se brakové filmy prodávaly přes obaly, které jasně cílily na jednu konkrétní diváckou skupinu, v současnosti naopak některé žánrové produkce trpí tím, že se v zájmu toho, aby co nejvíc lidem vylézaly v algoritmových doporučeních, pokouší honit příliš mnoho zajíců. A tak tu máme bizarní mix "Jumanji", 90s retra, nostalgie po osmibitových videohrách, papundeklových sci-fi a k tomu pár peckovaček se Scottem Adkinsem. Ten z celého mišmaše vychází zdaleka nejlépe a to nejen proto, že dostal prostor na asi dvě scény, kde navzdory viditelně ukvapené produkci vystřihnul tuze fajnovou choreografii. Navíc je hodně fajn sympaťáka Adkinse projednou vidět v odlehčené roli, kde má prostor projevit své charisma a smysl pro humor a nadsázku oproti jeho tradičně zasmušilým a nazlobeným partům. Zbytek filmu je ale zoufalá tragédie kolabující na nedotaženém scénáři, kde jednotlivé sekvence existují pouze proto, že tvůrce napadl nějaký fór a nechtěli se ho vzdát ani ho jakkoli dopilovat. Tady šly všechny prostředky do kostýmů a retro setů, přičemž o to víc zamrzí, že je tvůrci nedokázali lépe prodat lepším rozzáběrováním. V zájmu přiškrceného natáčecího plánu se tu značná část scén jede na jeden záběr a statickou kameru, takže postrádají dynamiku, místo níž se dostavuje nuda. Pro Scotta Adkinse další ze svěžích hereckých odchylek, na které se poslední roky hodně zaměřuje, ale pro diváky spíše mizérie. Nakonec film zaujme jako další kuriózní vlaštovka do pomaličku se rozrůstající kategorie raně-devadesátkového retra po boku např. "Psycho Goreman", který ale fantasmagoričnost této éry dokázal vystihnout nesrovnatelně lépe. ()

• Celý snímek se natáčel v lokacích Highfield Grange Studios (Bubwith, Severní Yorkshire, Anglie). (Rominator)