Dvacet let Moiraine snila a pracovala na tomto okamžiku. Ale nemůže zabránit tomu, aby Znovuzrozený drak viděl přitažlivost Temnoty. (Prime Video)

Wysch

Asi se budu opakovat, ale myslím, že kdo chce věrnou adaptaci knih, ať si přečte znovu knihy. Pánbů mě obdaroval schopností se odprostit od znalosti předlohy, nebo jsem možná jen tak blbej. Chápu ty, kteří si knihy přečetli, a nejsou spokojeni. Mně se podařilo si to finále užít na 80%, protože dokážu pochopit, že západní společnost je v roce 2021 je jiná než v roce 1990. Absolutně mě nezajímá, že je v seriálové adaptaci výrazný odklon od příběhu v knihách, protože knihy mám doma a můžu si je kdykoliv znovu přečíst. Zajímá mě, jak si Amazon poradí s dalším směřováním příběhu, a tudíž mě to finále v zásadě potěšilo, překvapilo a navnadilo na druhou řadu. ()

Martrix

Tak jo, z rozladěných reakcí lidí kteří četli knihy jsem vyrozuměl, že je to skoro stejné prznění předlohy jako v případě Zaklínače a Nadace. A to vše jen z důvodů pokryteckého gendersysla a nepochopitelné potřeby "vylepšovat". Jsem velmi rád, že jsem knihu nečetl, protože mě se to zatím líbí. Pravda, epičnost toho příběhu zasluhuje krapet lepší look...zvlášť tato poslední epizoda s digivším v TV kvalitě. Ale vlastně mi to nijak nevadí, protože tento seriál nestojí na tricích, ale na příběhu, který je fajn. Za mě zakončeno stále v sympaticky nastavené kvalitě a na další řadu se rád podívám. ()

Milano33

Finále ma necháva chladným, vôbec som z toho necítil ten vnútorný rozkol, ten osudový súboj. Herecky je to strašne slabo podchytené a zo scén sa nedarí vytrieskať emócie. Jedinou výnimkou je perfektná Rosamund Pike, ktorej verím každé jedno slovo, každý výraz. Samotný priebeh bitky je strašne nezáživný, stret s Temným má na druhú stranu svoje lepšie, ale žiaľ aj horšie momenty. Príde mi to, že je to robené dosť povrchovo a miesto príbehu epických, priam až kolosálnych rozmerov, tu máme okresané fantasy, ktoré je ľahko zameniteľné s každým ďalším. ()

rashaverak

Finalni souboj, ke kteremu se schylovalo celou sezonu, pusobil dosti uspechane, nadruhou stranu posledni dily sezon byvaji vetsinou po americku neuveritelne pres caru a tady se jeste docela drzeli v mezich, ale jak uz jsem psal vyse, vyuctovani s hlavnim padouchem bylo zase na druhou stranu snad az prilis pri zemi. ()

teekanee

Co k tomu napsat? Do posledního dílu to byla solídní 7 z 10 adaptace, ale tenhle díl to posunul do uplnejch hoven. Dokážu rozdejchat a pominout spoustu nelogičností, ale co rozdejchat nedokážu je znásilňování myšlenek předlohy. Proč proboha 3 random channelerky s dvěma nevycvičenýma novickama dokážou rozjebat desetitisícovou armádu trolloků, když v epizodě 4 mělo asi osm dospělých Aes Sedai problém s Logainovou "armádou" o velikosti 40 mužů? Proč sebrali cool moment hlavní postavě a dali jej zase girl power? Proč Nynaeve and Egwaine dokážou léčit smrt a jsou silou na úrovní konce knižní série? Proč Rand skoro nic neudělal za celou sérii? Proč Perrin neudělal vůbec nic? Proč je z Mata hajzl? Proč je Moiran stilled? Proč jsme neměli závěrečnej souboj s Ishamaelem jako v knize? Proč Rand potřebuje Sa' angreal od Moirain, když je to nejsilnější channeler na světě? Proč z Lewse Terina Telamona udělali arogatního debila, kterej si to šel rozdat s temným jen tak z rozmaru? Proč ta amyrlin nazývala Lewse Dragon Reborn, když on je Dragon a až Rand je Dragon reborn? Proč si nějaká pisálkovská nula myslí, že dokáže napsat lepší příběh než Robert Jordan? 50% ()