Moiraine a její svěřenci jsou z cesty odkloněni nečekaným setkáním. Toto odklonění však odhaluje mnoho věcí – Moirainin skutečný cíl, Lanovu minulost, rozdíly, které ve skupině narostly, a identitu Znovuzrozeného draka. (Prime Video)

teekanee

Hele, nevím. Za mě velice povedený díl. Prostředek byl trochu natáhlej s těma romancema, ale vizuál The blight a Borderlands se mi velice zamlouval. Cast je celkově opravdu výborně zvolenej a scéna odhalení Randa jako Dragon Reborn sem měl husinu. Celkově za mě první knížka nebyla nic extra a série začne bejt opravdu sama sebou (nejlepší fantasy všech dob) až od druhého dílu. ()

Terej

Tři za cesty. Ne víc za to proč se Mat nesmyslně oddělil. Z toho plyne potřeba další zbytečné dějové linky, která v knihách nebyla, a u které je tudíž po vzoru skoro všech seriálů podle knižních předloh šance, že bude horší než části, které se aspoň snaží držet předlohy. A taky ne víc jak tři za zcela nadbytečné sexuální scény. ()

Milano33

Za mňa celkom sklamanie, odhalenie totožnosti Draka znovuzrodenia mohlo byť spracované omnoho lepšie. Naši hrdinovia musia prejsť strastiplnými Cestami, ktoré sú vyhranené mimo náš čas a priestor, aby sa dostali do Borderlands, odkiaľ môžu následne pokračovať k Oku sveta. Tu si nemožno nevšimnúť istú paralelu s Pánom Prsteňov, konkrétne s tými pasážami v baniach Morie Ja túto podobnosť Kolu Času však vôbec nezazlievam a v istom zmysle som aj za ňu rád. Jordan sa síce pri písaní prvých kníh silno inšpiroval práve Tolkienom, ale v neskoršej fázy príbehu ukázal, že sa aj z tohoto škatuľkovania bez problémov dokáže vymaniť. V samotnom závere na Morain a Randa ešte čaká The Blight, posledná prekážka, ktorá im stojí v ceste k Temnému. ()

Martrix

Tak intenzivní a vynikající úvod epizody jsem dlouho neviděl. Ono celkově jsem byl spokojený, i když ta inspirace LOtR byla trochu úsměvná. Ale takovému srovnávání bude čelit každé fantasy. V Kole času jsou i originální momenty a co je důležité...to pojetí je mi sympatické. ()