Perrin a Egwene narazí na známou tvář. Mat a Rand spatří neznámé. Moiraine a Lan truchlí nad jejich ztrátou. (Prime Video)

Martrix

Zvláštní epizoda, která připomíná, že jde o adaptaci knížní předlohy, resp. těch pár nevýhod s tím spojenými. Nic úplně zásadního se v ní nestalo, přesto asi bylo třeba to odvyprávět. Nijak mi to nevadí, ale nadšením nesrším. Pokud se tvůrci nepochlapí, můj zájem dost možná opadne. ()

Terej

Pro ostatní hodnotící, tato epizoda v žádném případě nedokazuje, že jde o knižní adaptaci. Naopak, epizoda je zatím nejhorší ukázkou toho jak to dopadá, když tvůrci musí předlohu zjednodušit a pak jí zjednoduší natolik, že mají pocit, že musí přidat něco navíc (možná aby si připadali, že něco tvoří a ne jen adaptují). Koncept pouta mezi Aes sedai a strážcem je v knihách rozebírán opakovaně včetně jeho psychologických důsledků,  ale nikdy to nebylo součást hlavního příběhu (Spoiler) dokud se to nestane Lanovi. Tento styl vyprávění fungoval v Expanzi, kde se různé krátké poznámky z knih představily formou scén v seriálu, ale Kolo času má více než dost materiálu samo o sobě. Možná, že kdyby se vynechaly nesmyslné pohřební rituály a dokazování, že i drsní muži pláčou, tak by zbylo víc času na opravdu zajímavý materiál z knížek. Třeba Perrinova shcopnost komunikace s vlky byla zatím silně přehlížená. Ano hodnotím z pohledu někoho, kdo četl knižní sérii třikrát a je to jediný důvod proč se na to dívám a asi i s určitým patologickým potěšením dodívám. ()

MoiJe

Tak neviem, či sa počíta, že má divák načítané, alebo či sa snažia byť tajomnými zámerne, ale stále prd rozumiem, čo a prečo v tomto svete funguje. Viac screentimu pre A'Lana ale vítam. ()

Ingtar2

Po výbornom trailery na druhú sériu som sa rozhodol dať rewatch na seriál, a tak aj dopísať komentáre k jednotlivým epizódam. Tá piata obsahuje hneď niekoľko fantastických scén, ako sú napríklad úvod syna Arenta syna Halanova (pri ktorom sa nemôžem dočkať na jeho basically jediný plotline z kníh, a to útek pred manželkou) alebo odhalenie toho, kto priviedol Trollocov do Emondovho poľa ak človek dáva pozor (áno, stále odmietam volať Emond's Field Two Rivers). Naopak, je tu aj najhoršia scéna celého seriálu, kedy si celá miestnosť scenáristov, následne showrunner, neskôr herci, a dokonca režisér rozhodli natočiť výkrik Lana Mandragorana a nikomu počas toho siahodlhého procesu ani na sekundu nenapadlo že to je chujovina, že tá scéna mohla byť super, ak by to cutli o minútu skôr. Dostávame však aj kúsky, ktoré navnadia na ďalšie série, napríklad Forsaken, čiže v konečnom dôsledku sa asi naozaj nemám veľmi na čo sťažovať. 77%, 4* ()

Milano33

Pekne silná epizóda, ktorej hlavným motívom bol žiaľ a strata blízkej osoby. Morain, Lan a predovšetkým Stepin si museli po tom všetkom dopriať chvíľku času na to, aby sa vysporiadali s touto neprestajnou bolesťou v srdci. Avšak pripustenie si reality smrti je iba začiatkom tohoto bolestivého procesu. Zármutok a bolesť nikdy úplne nezmiznú. Jednotlivé pohrebné ceremoniáli mali neskutočnú intenzitu a to búšenie na hruď malo vážne emotívne doznenie. A tie slzy na tvárach Morain a Lena ma v konečnom dôsledku naprosto obmäkčili. Vzťah medzi Aes Sedai a jej strážcom je skutočne úžasne spracovaný. Vstup do opulentného mesta Tar Valton, uprostred ktorého sa pýšila White Tower, bol vskutku podmanivý. Taktiež sme narazili i na Deti svetla, ktoré účelovo zasiali strach v okoloidúcich. ()

• Ve scéně, kdy cikáni zadržují/zdržují bělokabátníky, jsou záběry ze skalních reliéfů u obce Želízy. (noT2)