Moiraine a Lan dovedou čtyři vesničany do bezpečí, protože si nejsou jisti, o kterém z nich proroctví mluví. Přátelé si ale stejně nejsou jistí svými zachránci, zvlášť když vidí, jak daleko je Moiraine ochotná zajít pro své poslání – a jak daleko je Lan ochotný je zavést. (Prime Video)

Ingtar2

Uznávam, ľudia ktorí nečítali knihy musia byť strašne zmätení z toho, kto je vlastne ten zlý. Najprv trolloci, potom Myrddraal, Eamon Valda na čele Whitecloaks, a neskôr v epizóde aj Ba'alzamon a Máshádár. To je celkom dosť bad guys na dve epizódy nového seriálu, najmä keď tí najväčší záporáci neboli ešte ani naznačení. Od začiatku vidno, že táto epizóda je atmosférickejšie ladená ako prvá, Abdul Salis si kradne úvod pre seba a pri scéne s chytenou T̶a̶r̶ ̶V̶a̶l̶o̶n̶ ̶w̶i̶t̶c̶h̶ žltou Aes Sedai som si pripadal bezruký (pun intended). Btw toho vtáčika raz musím ochutnať, vraj to je založené na reálnej Francúzskej kuchyni z 19. storočia. Rand zvracajúci netopiere je pravdepodobne najnechutnejšia scéna, akú som mal v poslednom čase možnosť vidieť, čo je dobre. A tu sa už dostávam k Shadar Logothu, mestu s hlbokou históriou a tak ďalej a tak ďalej, v ktorom zamrzí najmä zmena tvaru Máshádára a tiež absencia Mordetha (snáď sa týpek čoskoro objaví, je jedným z najzaujímavejších záporákov série). The Wheel weaves as the Wheel wills. Som zvedavý na ďalšie epizódy a najmä na Šajnar a Fal Daru,čiže za mňa 90%, 5*. ()

Martrix

Inspirace Pánem prstenů je sice zřejmá, ale nijak mi to nevadí, protože co si budeme povídat...už je to nějaký pátek a podobně košatý, ale přitom přímočarý příběh o střetu dobra se zlem, se v rozumné kvalitě objeví zřídka. I když s tou kvalitou...Kolo času je takový hooodně chudý příbuzný Pána prstenů. A když zvážíme, kam až se triky posunuly za těch 20 let...je to u takto rozmáchlého fantasy skoro ostuda. Zvlášť když uvážím třeba Nadaci s imbecilním scénářem, která získala rozpočet na triky, které i když jsou nadužívány, dodávají skvělý look (ano, ten seriál mě fakt irituje). Ale zase abych tím srovnáním s Tolkienem nevzbuzoval dojem něčeho výjimečného...dialogy Kola času jsou sice o dost nepitomější, než třeba v Zaklínači, ale bůhvíjaká sláva to není. V tomto kontextu je to srovnání s LOTR velmi nepatřičné. Přesto je ta snaha a vlastně i výsledek sympatický. Rozhodně mi to sedne víc, než třeba Zámek a klíč, který mě velmi bavil jako komix, ale na seriál se dívat nedalo. ()

Gubi23

To už bylo lepší, dialogy sice furt nic extra, ale není to už tak hrozný. Některé změny jsou pořád zbytečné, ale třeba se v konečném zúčtování vyplatí. Mat je super, škoda, že zrovna jeho recastnuli, ale Rand, Egwene a Moiraine se mi taky líbí, snad po čase přijdu na chuť i Perrinovi a Nynaeve. Děti světla vypadají dost dobře, tady by mohlo možná přijít i zlepšení oproti šášům z knih. ()

Milano33

Mierne zlepšenie oproti prvej časti, tu som už mal pocit, že sa príbeh rovným dielom sústredí na worldbulding, ako aj na exekúciu. Jordanov svet Westlands si túto starostlivosť a opateru rozhodne zaslúži. Kolo času nám postupne predostiera svoju vlastnú mytológiu, lore sa s každým novým rozprávaním krásne prehlbuje. Z piesne o páde Manetherenu sme veľmi plynulo prešli k súvisiace po sebe idúcim príbehom z obdobia Trollockých vojen, jednalo sa o smutné osudy udatnej armády Manetherenu a prízračného mesta Shadow Logoth. Morain a spolok sú prenasledovaní Trollocmi hnanými Myrddraalom. Morain je v mojich očiach rozhodne tou najlepšou postavou WoT seriálu, jej chovanie i morálka je pochopiteľná a Rosamund Pike ju hrá naprosto skvostne. Takto má vyzerať dobre napísaná postava, do ktorej sa dá vcítiť. ()

• Natáčelo se mj. v Dolském mlýně v Českém Švýcarsku. (unicorndeni)