Historický špionážny triler je založený na skutočnom príbehu britského obchodníka, ktorého naverbovala britská tajná spravodajská služba v období studenej vojny. Sovietsky spravodajský dôstojník Oleg Penkovskij (Merab Ninidze) informuje MI6 o hrozbe jadrovej vojny a zverí sa s obavami o svetovú bezpečnosť. CIA a MI6 sa rozhodnú, že by bolo lepšie nepoužiť špióna, ale obyčajného občana. A tak požiadajú obchodníka Grevilla Wynna (Benedict Cumberbatch), aby sa pokúsil pomôcť ukončiť kubánsku krízu. Má robiť len to, čo zvyčajne, odísť do Moskvy a hľadať obchodné príležitosti. Tak sa dostane do pravidelného kontaktu s Penkovským, ktorý mu odovzdáva správy a tajné dokumenty týkajúce sa sovietskych jadrových plánov a rakiet. Napätie okolo kubánskej krízy však narastá, čo skomplikuje Penkovského pôsobenie v tajných službách, až napokon je jeho kontakt s Wynneom prezradený. (TV JOJ)

M.i.k.e

byl jsem připraven na špionážní drama v LaCarreho stylu a tím The Courier úplně není.Hlavní postavou je tu obyčejný obchodník,jež se nechá "naverbovat" svojí vládou,aby spolu s podobným obchodníkem na sovětské straně propašoval nějaké ty tajné dokumenty.Jakkoliv je zápletka opřená o skutečné události,na filmovém poli nejde o nic nového a Courier - film přesně tak působí.Vlastně jsem měl velmi často dojem,že jedním z cílů tvůrců bylo nijak nevybočit a nepřijít s ničím novým.Z úplného průměru to každopádně táhnou nahoru oba hlavní herci.Jak standardně velmi dobrý Cumberbatch,tak pro mě úplně neznámý Merab Ninidze...60% ()

xxmurphyxx

Nečakane dobré! Zaujímavý príbeh na základe skutočných udalostí a postáv, ktorý by možno, respektíve určite nedopadol tak dobre nebyť hereckého koncertu v podaní Benedicta Cumberbatcha, ktorému skvelo sekundoval pre mňa do teraz neznámy Merab Ninidze. Radosť pozerať a ich spoločná konfrontácia za stolom pri konci filmu bola úplne famózna. Mega silné tri, zrejme pri druhom pozretí dám rovno štyri. ()

Jaro_slav

Bridge of Spies mínus Tom Hanks. Což je pro mne osobně příjemnější podívaná, jakkoliv Benedict sklouzává k témuž, k čemuž sklouzl Tom: bez ohledu na postavu, již ztvárňuje, hraje předevšim Benedicta Cumberbatche. Rozpočet pochopitelně byl ve srovnání s Bridge of Spies velmi nespielbergovský, takže Praha opět lowcostově hrála Moskvu vč. Tatry 603 suplující černý vůz KGB. Ale tohle jsou věci, které mne už dávno neudivují. Poctivejch 75 %. ()

claudel

Pozoruhodný příklad a ukázka toho, jak může vzniknout hluboké přátelství a sympatie mezi dvěma lidmi z opačné strany barikády. Benedict Cumberbatch si střihl poměrně náročnou roli, kvůli níž musel asi leccos obětovat. Jessie Buckley hraje všude dobře, kde jsem ji zatím viděl. ()

F.W.Colqhoun

Sometimes lie is a gift. An act of love. Přirovnání k Alfredsonově Tinker Tailor Soldier Spy sedí jen s ohledem na dobovou výpravu, staromilský přístup upřednostňující dialogy před akcí a účast o jedenáct let vrásčitějšího Benedicta Cumberbatche. Carrého příběhy jsou ale bytostně antihrdinské a ani ti nejlepší nejsou podobně jako v životě nezranitelní; dokonce ani Smiley ne. Jinak má bohužel zoufale televizní Courier, též oslavující triumf obchodnických schopností a ctností ve světě tajných služeb, blíže k Spielbergově Mostu špiónů. Což není něco, co by činilo špiónský film lepším. ()

• Film se natáčel v Praze a Londýně. (Yardak)
  • V čase filmu 20:12, při procházce noční Moskvou, je možno na malý okamžik zahlédnout v levém horním rohu nápis „Kuchyně“ v interiéru restaurace, kolem které postavy prochází. Scéna je natáčená v ulici Rybná v Praze. (Globus_Jirka)
  • Jedna z pražských lokací, kde byl film natáčen, je budova Ministerstva dopravy, která ve filmu představuje objekt americké ambasády v Moskvě. Ve filmu se objeví jak pohled na exteriér budovy (byť dodatečně digitálně upravený), tak i pár záběrů z jejího interiéru (včetně záběru na zdejší funkční páternoster). (HonzaBez)