What We Found

• USA The Buried Girl (pracovný názov)

Morholt

Trojice dětí pátrá po zmizelé spolužačce. Tak jednoduché to sice není, ale ústřední motiv to, myslím, vystihuje. Měl jsem podobný problém, jako u jiných podobně laděných filmů. Film balancuje na hraně klasického dětského dobrodružství s kriminální zápletkou, ale dost často zabrousí do regulérního thrilleru a upřímně řečeno nejsem si úplně jist, kde se nachází cílová skupina. Nicméně film má docela spád, zápletka dává smysl a navíc jsem neměl pocit, že by se dětští hrdinové pouštěli za hranu svých schopností. Tedy ne příliš často. I herecky je to zvládnuté, ačkoliv černoušek v hlavní roli dokázal čas od času lézt na nervy. Ale nejedná se o nic hrozného. Na jedno podívání je to oukej. 60% ()

Kushina

Za mě lepší, než se to podle hodnocení zdálo. Sice parta malých děcek, ale působilo to vcelku věrohodně a vážně. Žádné takové ty sračky, že pak film vypadá jako totální odpad. Pár zvratů na konci během přestřelky, ale žádná nelogická hovna jak to bývá zvykem. I když jsem si přál, aby holka byla jen někde zavřená, tak holt život je zkrátka takový a ne všichni přežijí. 55% ()

Acrobat odpad!

Nezasluzene? Cumenie do mesiaca vo vas pochyti vysetrovacie sklony, pretoze kapitanka ma vela starosti s uspavanim svojej dcerky. Partia gayov a negrov rozohrava makkucku drogovy biznis a Cassie nemoze zvierat huby v lese len v sukni. Je tu Marcus, chyrny to vladny whitehat heker, ktory ale zabudol vypnut notebook (bez setrica) a mamka sa preto zapletie do shakespearovskej prestrelky kazdy s kazdym. Miestami z tohto filmu ostaval rozum stat, ci sa to ozaj mysli vazne, kde partia deciek vysetruje celkom nevdacne zmiznutie a niekedy je to Postrach Denis, inokedy sonda do rodicovskych veci , inokedy viacvrstebne drama o tom s kym skonci Holly. What we found nenaslo nic co malo putat pozornost. Vsetko zle a zmateny pristup celeho stabu. (Videne 7.2.2021, BDrip) ()

silentname

Súhlasím, že tie odpady sú pre tento film nezaslúžené. Možno "What We Found" nie je nejakým svetoborným filmom, no že by išlo o trápny TV film... úprimne... videl dotyčný vôbec kvalitu skutočných TV filmov? Toto je niekde trošku inde. A myslím tým, že je to vyššie. V prvom rade už len výber hercov je oveľa kvalitnejší a všetci podľa mňa dávajú dobré výkony. Elizabeth Mitchell je skvelá, decká v tomto filme zvládajú svoje role veľmi dobre a teší ma aj prítomnosť Giorgie Whigham, hoci tu moc veľkú rolu po hereckej stránke nemá. Ale má dôležitú postavu. Páči sa mi priateľstvo medzi našimi protagonistami. Najmä medzi Holly a Marcusom. A okey, mám rád Oonu Laurence. Áno, fandím jej. Ale úprimne je treba povedať, že kedykoľvek je dievča pred kamerou (skoro), tak v nej vidím reálnu postavu. A rozhodne ich vie veľmi dobre predať. A platí to aj pri tomto filme. No čo filmu pomáha podľa mňa je fakt, že nepôsobí ako rodinný film. Väčšinou, keď máme decká, ktoré sa snažia po niečom pátrať, tak film je veľmi čistý, decká dokopy nepovedia jediné škaredé slovo a odporujú rodičom len v znesiteľnej miere. Tieto decká také nie sú. Nemajú problém fajčiť (aj keď iba v jednej scénke), nadávať alebo aj mať reálne silné názory. A takisto nemajú tvorcovia problém dať naše postavy do reálneho ohrozenia. Nie je to v štýle, že decká sú vždy v pohode. No v tomto filme dokážu byť v ohrození života. Alebo aj iné postavy. Takže v tomto smere vie byť film aj dramatickejší. Skvelé je aj, že zloduchovia v tomto filme nie sú veľmi čiernobieli. A budeme mať možnosť vidieť, že ani Clay v jadre nie je až tak zlý človek a sú veci, ktoré ho úprimne mrzia. Čo však film skutočne nezvláda dobre je postavu policajta Stevena. Tam to mohli dopracovať, alebo ho spraviť zaujímavejšieho. Lebo v závere proste úplne otočí oproti tomu, čo vo filme predstavoval. A to skutočne nie je dobrý plán. Rovnako by som povedal, že postavy rodičov mohli mať trošku väčšiu rolu. A mohli sme ich vidieť možno trošku viac. Možno keby sme napríklad keby sme videli tú scénku s hodenou lampou, o ktorej hovorila Holly, tak by to dokázalo byť silnejšie. Ale v jadre podľa mňa lepší film, než tu momentálne vyzerá. Určite nejde o žiadny lacný TV brak. Tu sa tvorcovia reálne snažili urobiť niečo zaujímavé a nápadité. Hodnotenie: B- ()

oveckaoa

Tohle je nedoceněný film neříkám, že je to pecka , ale ty dva odpady si to nezaslouží ani omylem. 3 děcka hledají pohřešovanou holku a do něčeho se zapletou (nebudu dál spoilerovat). Plusové body za sympatické dětské postavy což se nevidí v těchto filmech často vždy tam většinou bývá jeden potrat, kterého nesnáším zde není. Jediné mínus je za toho policajta to, že napomohl k vraždě (a bůhví kolikati dalším) a na konci zachrání několik lidí z něho lepšího člověka neudělá. Díky za titulky ejnuleta. ()