Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

faceboy

Do kin dorazil další film ze studia DC a po výborném The Batman (2022) a Sebevražedný oddíl (2021) se bohužel, opět DC moc nezadařilo a vypustilo do světa další vykastrovaný film. Rock dlouho chtěl, aby tento film vznikl, no a když už vidíme výsledek, tak tomu moc nerozumím. Tento film značně absentuje scénář a spousta scén se tu děje náhodně anebo se recykluje pořád dokola. Rock nedokáže dobře zahrát hlavní postavu filmu příhodně se jmenující Black Adam. Ostatní postavy jsou do počtu, kdy Pierce Brosman je nejlepším hercem filmu, a i hraje za nejlepší postavu filmu, a to jest Doctor Fate, pak tu je Atom Smasher, který nemá charakter a jen trapně vtipkuje a holka co umí ovládat vzduch, ale ve filmu nic neudělá a stěží něco málo promluví. Smutné ovšem je, že i ti jsou zajímavější, jak právě hlavní postava filmu... Skutečný záporák filmu se objeví až později a je vážně otřesný po všech stránkách, ten nejgeneričtější, jaký vás napadne. Jediné klady filmu jsou přehledné akční scény, kdy je vidět, že se na CGI nešetřilo a v dnešní době úpadku, kdy je CGI většinou místy nedodělané, tak to zde neplatí. Druhý klad je tedy hudba, která vás dokáže občas vtáhnout a je zapamatovatelná. Slabší 4 z 10 ()

maddy

Bla(Fu)ck Adam. A Fuck aj celé DCU. Snyder síce po prepadákovej Justice League s DCU nemá nič spoločné, ale DCU sa absolútne nikam neposunulo a ja na tie ich komiksovky už vážne pozerať nechcem. Black Adam je totiž úplne to isté čo predošlé filmy od DCU, s tými istými chybami a priam dokonalou ukážkou ako sa komiksové blockbusteri nemajú v 2022 točiť (i keď mám pocit, že oni sa takto nemali točiť nikdy, pretože aj pokusy z 90. rokov majú viac hĺbky než Black Adam). Áčkový vizuál s premršteným 200 miliónovým rozpočtom sa tu miesi s neuveriteľne klišoidným céčkovým scenárom, ktorý vkladá nezaujímavým postávam do úst rádoby osudové hlášky ako z paródie na komiksovky a Dwayne The Rock Johnson sa dve hodiny tvári akoby už týžden nesral. Nevravím, že Black Adam nemá pár efektných momentov, ale to je jednoducho málo. Skôr som mal pocit, že v DCU sa už ani nikto nesnaží o čokoľvek viac a priniesť niečo iné než totálne klišoidné, stereotypné komiksové filmy, ktoré môžu pobavať maximálne desať ročné deti. Ktokoľvek starší musí nad tou dávkou jednoduchosti a obrovskej trápnosti zaplakať. Toto totiž nie je film, to je pásová výroba, kde niekto na linku naskladal tie najzákladnejšie ingrediencie a vyšiel z toho Black Adam: Komixový film z Wishu. CELKOVO: 4/10 ()

MartinezZ

DC to stále neumí a nedokážou se pořádně poučit. Už to sice není jen temný digibordel, ve kterém není ani nic vidět, ale je to nudné, bez nápadu (jako naprosto, tohle je námět z lavic základní školy během nudné vyučovací hodiny), nějaké další superpostavy bez jakéhokoliv uvedení, takže jejich existence mi byla ukradená a jakákoliv interakce a rozhovory mezi nimi jen zbytečná vata a... a... No, jsem v polovině filmu a cítím, že už to mělo skončit. Dosud to bohužel vyznívá jako trapná kopírka Marvelu - nečekal bych, že si Brosnan bude hrát na Strange, pak tam máme Hawkeyho bez luku, AntMana bez mravenců... Obecně to možná je znakem konkurence mezi těmi vydavatelstvími komiksů - vzájemní vykrádání se, ale DC to dělá ve filmech prostě tak blbě, že to vypadá, jak hodně předražené alternativy od Asylumu. --- Druhá polovina: OK, celá druhá část mohl klidně být "Part 2" trochu domyšlenější vč. trochu rozvedení potitulkové scény. Nicméně nic to nemění na tom, že jako uváděčka další postavy to bylo zmršené - moc dlouhé, dohromady nudné, splácané na koleni. ()

Bordoshut

Jak je vám asi známo, Marvel má své multivesmírné Avengery, DC nedá dopustit na Snyderovu Justice League, Sony má svůj pavoučí vesmír bez spidermana a Amazon se zase může pochlubit divokou Bandou… no a teď už i Lidl má svou vlastní superhrdinskou ochrannou partičku – Džastis Sosaj-i-ty. A ne, nemá to nic společného s Genzerem. Více ZDE. ()

Praxis

Extrémní množství digimrdníku. Naštěstí si všichni uvědomili, že to asi bude hrozná kravina, tak stvořili blockbuster, kde opravdu nemusíte nad ničím přemýšlet a skvěle se bavit tím, co se před vámi odehrává. Prostě strašně moc lidí hází proti sobě různé kusy věcí, pak to běhá, střílí po sobě elektřinu, neustále tam někdo lítá, ale je toho toho tolik, že to nestačí ani chvíli nudit. Takže takových pěkných 60% za ten neustále nasraný ksicht Johnsona. Zbytek postav je vám tak nějak ukradenejch - snad jen kromě Brosnana. ()

ArsenalEagle

Ah, na jednu stranu chce být Černej Adam temným antihrdinským filmem, na druhou stranu tam cpe zbytečně primitivní humor a strašnou kopu kýče. Mimo Shazamového Supermana film nabízí zajímavé vedlejší superhrdiny, hlavně Brosnanův Dr Fate je výborný. Bohužel tyto postavy strašně trpí jasnými podobnostmi s konkurenty od Marvelu a přestože Fate vznikl před Strangem, Hawkman před Falconem a Atom před Antmanem, tak MCU své verze pro filmového diváka představil dříve. Kdo nic nečeká, nebude ani zklamaný, oba související Shazamové ale byli lepší. ()

Wysch

Tak jsem to konečně viděl. Bylo to dlouhý. Ale nebylo to zas tak špatný, jak jsem tady dle hodnocení čekal. Je to sice digitální guláš a totální bejkárna, ale ve výsledku za mě snesitelná opulentní zábava na jeden večer. ()

Tony.cs

Klasický komixový film. Příběh je super, vyprávění ničím nenadchne. Takové klasické. Casting mi sedí a postava Black Adama také. Akce slušná a přehledná a vcelku dynamická. Prostě komixový akčňák se vším všudy. ()

blackrain

Od Dwayna Johnsona jsem očekávala trochu víc. Přece jenom je tady hlavní lákadlem a tahounem. No, on mu toho scénář zřejmě moc nenabízel. Na štěstí to celkem rychle uteklo. ()

italka63

Ale ale, to se dští síry a ohně. Přece všichni věděli, že je to oddychovka a nemohli v tom hledat skrytá moudra, to by se nikdy nemohli dívat na žádný komiks, tam zkrátka v žádném moudro není. Tak to shrnu dle sebe, výborný vizuál, Dwayne je zkrátka Dwayne a i pokud hraje zápornou či kladnou roli, v těch jeho očích jsou schované jiskřičky které vám řeknou, až tak mi to nebašti! Pierce Brosnan tomu dodal trochu váhy a pořád mu to sekne. Tudíž s dobrou muzikou, a ta tam byla, docela dobrý relax. ()

Vidly10

Všechno, ale vlastně nic. Scénář plný zajímavých věci, které jsou absolutně nezapamatovatelné. Postav, které jsou úplně k ničemu… ne vážně Atom Smasher udělá jednu důležitou věc, což je sice málo, ale stále o jednu více než Cyclone, která slouží jen jako vybarvení sterilního prostředí. Dwayne Johnson hraje svůj nadstandard, ale ani to nestačí na tak pasivní charakter bez vlastní motivace. Doctor Fate je suverénně nejlepší postavou a Pierce Brosnan by si mohl hodit nějaký ten sólový projekt. A pak je tady Hawkman, který… občas je na přes držku a občas je dost dobrým kontrastem k jiným postavám. Přítomnost Amandy Wallerové filmu taky nedala nic zajímavého ba naopak… je to naprosto nelogické. Malý kluk jehož jméno jsem zapomněl je nejhorší dětský herec, kterého jsem letos viděl a jeho máma nemá moc velký náskok, ale její postava je aspoň důležitá. Scénář působí jako kdyby ho psal někdo od pánů ze Sony a vizuál jako poslední MCU filmy. Hudba je naprosto mimo a akce je tak půl na půl. Někdy naprosto nekoukatelná a někdy zajímavá. Zmínit musím, že DC dobře pracuje s vyobrazením létání jednotlivých postav, jelikož pěkně znázorňují jejich charakter. Potitulkovka potěšila velmi, ale mám strach, co z toho bude. Průměrná lehká zábava, která ve finále působí zbytečně, ale aspoň donutí člověka sledovat plátno a ne hodinky, jako jiné letošní komiksovky. 5/10? Je smutně málo. ()

Helo

Nikterak objevná komiksovka, avšak občas hravá, občas vtipná, do správný míry vážná a v objevování minulosti Teth Adama budící zájem, s přehledně zrežírovanou akcí a doprovozená solidní muzikou, která po dlouhý době konečně zase přichází s líp zapamatovatelnýma tématama. Scénář občas skřípe, ale nedokáže nudit, páč se tam vlastně pořád něco děje, což je na druhou stranu zase trochu kontraproduktivní, protože jsou tu momenty, kdy měl film trochu zpomalit a nechat pořádně vsáknout stanivší se situace, myšlenky a emoce. Největší vrzání je pak slyšet jednak u postavy Hawkmana, kterej je tak děsně tupej v diplomacii, že nechápu, jak může bejt šéfem JS; jednak v celkovým vedení Snyder/Gunn-verse nebo jak se tomu teď říká, páč provázaný s ostatníma filmama to je, ale ne moc uvěřitelným způsobem (Kde byla JS doteď například?), za což vlastně může to, že se jedná o provázanost jen zpětnou (pominu-li jakýsi navázání na Shazam). Snad teď s novým vedením to univerzum získá trochu víc na uvěřitelnosti. Pár procent nahoru jsem ochotnej přidat i za Rocka, kterej svým přístupem k postavě má pro mě na film podobnej efekt, jako Cavill v případě Zaklínače. ()

Steven47

Doufal jsem, že Black Adam bude alespoň pohodová popcornovka, ale vyklubal se z něj nevýrazný a otravný blockbuster. Příběh kromě odlišné perspektivy ničím nezaujme a jedná se pouze o nutnou kostru, aby to celé drželo pohromadě. Samotná postava Black Adama i jeho poloha napříč snímkem je docela fajn, potěšil mě zvrat ke konci, že by si však obhájil vznik sólo filmu se říct nedá. Zbytek účastníků je ovšem učiněná tragédie. Ústřední rodinka je přehlídkou trapnosti, které kraluje rádoby vtipný strýček. Justice Society of America mi pro změnu přišla až trestuhodně nevyužitá. Zajímavé postavy, se kterými se nijak nepracuje. V hlavě mi utkvěly zhruba takhle: jeden létá, druhý hláškuje, třetí je pohledná slečna a čtvrtý je Pierce Brosnan. Irský herec každopádně patří rozhodně k tomu nejlepšímu a díky za něj. Co mě ovšem vytáčelo ze všeho nejvíc, byla samotná akce. Totálně přepálená, zaměnitelná a nevkusná přehlídka digitálního bordelu, která mě postupně více a více ubíjela. A jak to vypadalo slibně při zpomalené akci za zvuků Paint it black v úvodu. Tu jsem si nicméně užil a naštěstí se našlo i dalších pár povedených momentů. Humor místy taky zafungoval, a nakonec ty dvě hodiny celkem utekly – ještě že tak. Potitulková scéna nalákala, ale nevím, jestli mám na další podobný superhrdinský biják od DC ještě chuť. 4/10 ()

Colby Sawyer

No to byla ale ptákovina. Odchod Snydera DC nespasil a v tom odporným digibordelu se topí pořád. Tady, na rozdíl od předchozích paskvilů, je CGI totálně odporné, ze začátku se na to koukat dá, ale finále už je vyloženě na poblití. Během příběhu se nic, nad čím by se někdo nějak více zamyslel, neděje. Dialogy jsou kýčovité nebo se prostě jen melou nesmysly. Celý okupovaný stát je vyobrazen jedním tržištěm a jednou otravnou matkou se synem. Hrdinové jsou docela sympatičtí, i když Smasher a Cyclone tam jsou jen jako taková stafáž a bez nich by film byl úplně identický. Hawkman a Fate jsou fajn, ale to je tak vše, inteligence bohužel taky moc nepobrali a něco jako smysluplný plán je pro ně sprosté slovo. Rock je bezpochyby sympaťák, ale jeho herecký repertoár odpovídá jeho přezdívce. Bohužel se vše odbude jedním výrazem bez ohledu na situaci, navíc tam je občas i digitálně "odsvalený", což působí stejně dobře jako digitálně odstraněný knírek Harryho Cavilla. Black Adam má bojový styl někoho, kdo má ve hrách ping v stovkových řádech nebo naopak 10 snímku za sekundu, Fate je naopak cool, ale je tam příliš málo. Jako původní Justice League a Birds of Prey byly horší, ale i tak se jedná o velkou bídu, kterou překonává současný Marvel s přehled, i přesto že teď dře bídu s nouzí. ()

Blackhand47

Jak by řekla Jolanda: "Vidím velký špatný." Přestože je Rock velkou hvězdou, kdy si roli Black Adama chtěl zahrát již roky, tak se mu postavu podařilo spláchnout tak akorát do kanálu. Ukazuje se totiž, že herecky nic jiného než sám sebe hrát neumí a scénář, střih, akce i všechno ostatní je na filmu naprosto tristní. Postavy se přesouvají z bodu A do bodu B, aby se hned v následující scéně vrátili zpátky. Na sólovku je jich tu navíc zbytečně moc a třeba takového Dr. Fatea tu naprosto vyplýtvali. Navíc nechápu, jak se jim mohlo podařit pokazit využití klasické písničky Paint it Black... střihač filmu musel být asi amatér... nebo nevím. Asi i celkem štěstí, že DC čeká restart, protože tohle je naprostý výsměch tomu, co má Black Adam představovat. Hodnocení: 15 % ()

grogodil

Film, v ktorom je úplne všetko... Ale zle... preplácaný a pritom tak prázdny film... Ak by som mal niekomu, kto už prešiel aspoň pubertou, vybrať film so zámerom mu sprotiviť komixy, aby už nemal chuť nikdy žiadny vidieť, tak Black Adam je ideálny, lebo reprezentuje všetko, čo v komixových filmoch neznášam, čo ma nebaví, nudí, otravuje a uráža. ()

Trevor

V momente keď sa v úvode spomenulo vykorisťovanie a drancovanie prírodných zdrojov bolo mi jasné že cieľovkou bude publikum U-14, teda o tom už čo to naznačil názov či to že za filmom stojí DC, generácia tak hlúpa že to čo človek myslí ironicky ešte musí aj prizvukovať že to myslel ironicky. Kým SHAZAM bolo príjemné prekvapenie tak Black Adam ani zďaleka neprekročil digitálny tieň akčných scifi komiksov od Marvelu či spomínaného DC, tie vtipy o tom ako superhrdinovia zarábajú aj na krabičkách na desiatu pre detičky boli trápne až to bolelo a biely zlý bububu policajt ťo vytiahol teleskopický obušok na 12 ročné decko ma poslal úplne do kolien. Skvelá komédia na hranici 60%, len škoda že to vlastne komédia byť nemala... ()

higuain

Podle očekávání výplach na jedno použití, který v sobě nemá nic, čím by vybočoval z řady ryze konzumních akčních atrakcí poslední dekády. Zatímco v MCU rezignovali na nějakou originalitu již dávno, ale do Endgame se jim alespoň dařilo tvořit jakž takž konzistentní ságu, u které sice člověk musel přetrpět repetitivní sólovky, ale ty velký filmy obvykle (ne vždy) dokázaly sklidit ovoce, tak u DC, když pominu časy Chrise Nolana, protože doba, kdy jeho trilogie přepisovala dějiny žánru, je z dnešního pohledu už tak trochu pravěk (jakkoliv Temný rytíř je "pravěkem" dodnes nepřekonaným, pokud se filmy nesoudí podle box officu), tak jediný člověk, co tam od té doby měl alespoň nějakou vizi a snahu přijít s něčím, co nebude mít ten úplně stejný feeling jako téměř všechno od Marvelu, byl Zack Snyder. A jak jeho Warneři vypekli po prvním neúspěchu, ještě navíc zaviněným zejména jimi samotnými, to taky není zrovna tajemstvím. A i přes snahu nového vedení tvářit se, že už to tam funguje jinak, co se za poslední dva měsíce událo ve věci Henryho Cavilla bohužel jen svědčí o tom, že se tam vlastně vůbec nic nezměnilo a že je tam pořád stejný, ne-li větší chaos. Black Adam sám o sobě není špatný v tom, co nabízí. Problém je, že nenabízí nic, co bych dnes mohl označit za něčím nadstandardní dílo. Takže tu máme primitivní dějovou linku, odzívanou rutinní akci s pár efektními momenty, pár povedených a pár nepovedených hlášek, relativně slušný soundtrack, který ale v paměti asi taky nezůstane a casting, kde kromě Rocka, který hraje Rocka, vyčnívá snad akorát Brosnan. Stačí to? Na jedno posezení jistě. Ale kdo by se vracel k filmu, který je v podstatě jen další Marvelovkou s DC postavami? Takových filmů už jsem viděl desítky a tenhle ani nepatří mezi ty lepší z nich. PS: Naroubovat Williamsův hudební motiv k pěti sekundám Cavillova camea v potitulkové scéně je taky stupidita první kategorie. Co si mysleli, že tím naženou víc lidí do kina? Kvůli takovýmu štěku mezi titulky? Taková věc může akorát nasrat fanoušky Man of Steel a to by asi neměl být cíl, když už chceš, aby se ti ve filmu ten Henry Cavill objevil, notabene měl roli v pokračování, což už se ale taky nestane. Je zcela evidentní, že z Josstice League se zde ani po pěti letech nikdo nepoučil. ()

kajas

Jakkoli mám Dwayneho Johnsona ráda, není moc dobrý herec. V titulní roli nové DC komiksové adaptace hraje prostě The Rocka se smrtelně vážným výrazem v superhrdinském kostýmu. Ostatní postavy nejsou vůbec ničím zajímavé, možná až na nevyužitého Pierce Brosnana. "Třešničkou na dortu" je pak potitulková scéna s návratem Supermana Henryho Cavilla, který se ale po neshodách s tvůrci do této role zřejmě už nikdy nepřevtělí. Achjo. ()

M.i.k.e

jestli mělo DC nějakou speciální schopnost, tak tu, že i potenciálně dobrý film ze svého univerza dokázala ke konci zabít tunou digibordelu. U Black Adama se tak poučili o nic extra se ani nesnažili a z digibordelu poslepovali rovnou celý film. Aby toho nebylo málo, tak k tomu ještě přidali asi tisíc zpomalovaček (nejspíš nostalgická vzpomínka na Snydera) a prošpikovali to odkazy na všechno ostatní ze své stáje počínaje Supermanem a Suicide Squadem konče. Jediné na co zapomněli je propojení s tím s čím je Adam v komiksovém světe propojen nejvíce a to je Shazam o kterém tu nepadne ani slovo Jen tak mimochodem také přináší na plátno Justice Society, což pro komiksového fanouška není neznámý pojem, ale tady navzdory tomu, že její původ sahá někam do čtyřicátých let dvacátého století, prostě chtě nechtě bude vypadat jako laciná kopie X-Menů. Což platí i hrdiny které divákům naservíruje a kteří budou na první dobrou evokovat Storm, Ant-Mana a někoho mezi Strangem a Profesorem X. O příběhu pak asi není potřeba úplně mluvit, protože ten nepřináší nic nového s tím rozdílem, že se nezachraňuje svět ale fiktivní zemička Khandaq, což je nejspíš jen jedno město, toho času okupované intergangem, což je skupina noame žoldáků jak z libovolné počítačové střílečky. Proč nenechali Adama původem Egypťana je trochu záhada, ale budiž. Osobně sem neměl od Black Adama přehnaná očekávání, ale upřímně jsem čekal víc než trošku lepšího a méně infantilního Shazama, jenže přesně to sem dostal a žádné velké nadšení se nedostavilo...60% ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)