Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

666teen

Můžu si za to sám. Nikdo mě nenutil. Slabomyslný odvar z X-menů a Supermana jsem si naordinoval dobrovolně a zjevně bych měl ubrat v sebepoškozování. No nic. Ta koruna z kriplonitu fakt visela 5000 let ve volně přístupné jeskyni, dokud jí nevyšťárala Šára? ()

HAL

Co vznikne když uděláte kopírku debilního dětského filmu a uděláte ho ještě víc debilním a ještě víc pro děti? Black Adam - Black Panther+Superman na steroidech. Zábavné jsou tu gore detaily lízající hrany PG-13, nohy té povětrné holky, a s přimhouřením oka i pár suchých hlášek Rocka. To je tak všechno. Ale pro dvanáctileté kluky co si chtějí odpočinout od teabagování v Cal of Duty asi dobrý. 5/10 ()

misterz

A čo by ste čakali od DC? Treba však uznať, že za posledný čas ide o vydarenejšiu záležitosť. Mám rád, keď niečo začína v ďalekej minulosti a príbeh sa prenáša do súčasnosti. K tomu pár superhrdinov a kopec prepálenej akcie. To najlepšie je samotná postava Black Adama. The Rock ma skrátka ešte stále dokáže slušne pobaviť a potiahnuť celý film. Priemer. 60/100 ()

liskam

Mno... tak jsme vyděli Falcona, Ant-mana, Dr.Strangeho a Storm napřed proti a potom spolu s Black Adamem kteří  mají ve finále proti sobě vytuněnou mužskou Vandu, nebo možná mizernýho Thanose/Ultrona s jeho zombickou armádou. Každopádně "týmovku" nebo jak tomu říkat bych si představoval trochu jinak, napřed se polovinu filmu šťouchají s Adamem a když přijde hlavní záporák, tak je sfouknutej  za 5 minut.  Navíc opravdu nechápu proč z toho obrovského množství DC hrdinů  vytáhnou k Adamovy zrovna klony Marvelu které si divák hned spojí.... Přeci jich mají spousty tak proč nevytáhnout z klobouku nějaké, kteří by se s Marvelem hned nespojili... Ach jo.  Příběh jako takový mě nijak nerozhodil, zaprvé jsem toho od DC moc nečekal a za druhé to mělo logiku. Celé se to odehrávalo vlastně jen několik hodin/dnů po Adamově probuzení po 5000 letech takže se hlavně srovnával s tím co bylo než šel do hajan a v přítomnosti vlastně jen improvizoval. ALE... postava Adama mě opravdu bavila, a atmosféra se mi taky líbila. V tuhle chvíli to vidím na silnější 3* a 67% ale nadhodnotím za podtitulkovku. ()

mzss1

[80%] Viděno v kině v IMAXU ve 2D. Trailer mě nijak zvlášť nezaujal, tak se mi ani na film do kina nechtělo, ale ve finále jsem spokojený. Hlavní je, že to bylo neskutečně zábavné a to snad ve všech ohledech. Dějově to samozřejmě nebylo nic extra originálního, ale zase to bylo pěkně zahrané a i ve finále bude příběhově vše dávat smysl. To, že je to akcí přepálené, CGI a k tomu zpomalovačky? Zde mi to fakt nevadilo. Trochu jsem se cítil jak při sledování Muže z oceli, který byl samozřejmě o dost lepší, ale ten náboj akce tu byl jasně cítit. Akčních sekvencí zde bylo opravdu hromady, možná až moc. Trochu bych ji ubral (přeci jen ve finále už to bylo trochu moc), přidal bych stopáž tak o 20-30 min, aby měly prostor postavy ještě o něco víc a byla by to úplná pecka. Ale i tak si nemohu více stěžovat. Herecké obsazení je na tom výborně, takže mě bavila většina postav. Rock byl super jako vždy, jeho hlášky možná zněly trochu lacině, ale mě úsměv na rtech vykouzlily. Pierce Brosnan nám už trochu zestárl, ale zde mu role docela sedla. Zbytek herců ok. Hudba mi připomněl dost Zimmera … Takže bez nějakého většího okecávání  - je to solidní přírůstek do DC světa … Působí to možná trochu ujetě, je v tomto snímku narvaná hromady destruktivní akce, spousty hlášek, ale negativně to moc hodnotit nemohu. Bylo to prostě zábavné a na nic si to nehrálo. Nuda zde nehrozila. Ubrat akci a přidat něco navíc by neuškodilo, 5* tomu nedávám, ale mile rád to uvidím znova. PS: Po titulková scénka nebyla příběhově zásadní, ale potěšila. ()

kingik

Specialista na vizuální orgie Jaume Collet-Serra se spojil s Dwaynem Johnsonem, aby vdechli život rozporuplnému comicsovému hromotlukovi zvanému Black Adam (označení "Black" se mu dostane až v doplňkové scéně mezi titulky, do té doby je to Teth Adam). Ten se po letitém spánku, co trval pět tisíc let, vyhrabe z hrobky, a nyní se musí spojit v boji za spasení (svého) světa se čtyřlístkem členů Spolku spravedlnosti. Představitel hlavní role je už na podobnou roli superhrdiny poměrně stár, ta dříve mladistvá svěžest v obličeji se už docela vytratila, ovšem stále zřejmě cvičí za tři, takže výsledná muskulatura se hodila do krámu. Mnohem směšnější byl Pierce Brosnan v roli vůdce kvarteta spasitelů. Jeho družina čítala herce o generaci mladší, takže na mě jeho účast mezi nimi působila značně rušivě. A jeho jednotvárné herectví mě nikdy neuchvátilo. Erotický prvek v podobě exotické maminy Sarah Shahi působil blahodárným účinkem na vak se spermiemi. Herecké položky máme za sebou a je třeba tak nějak nastínit dějství. V úvodu celkem detailně podstoupíme shrnutí legendy o mocichtivém králi, který nosil prokletou korunu ovládanou démony. Zemi zotročil, takže ta tíha nevýslovné hrůzy dolehla i na našeho hrdinu, který měl rád rodinné hodnoty, ale moc si je neužil. A svoji pomstu teď může vykonat v našich časech. Režisér se rozhodl, že v rychlosti předloží divákovi hlavní zdroj konfliktu. A pak už se bude věnovat jen akčnosti. Většinou v průkazném CGI provedení a mnohdy až ve zběsilém podání. A tento přístup se ukázal být tím ideálním. Akční manévry se po dobu dvou hodin, co film trvá, v podstatě nezastaví. DC využil únavy svého věčného konkurenta Marvel. Dwayne Johnson a spol. vrhl do filmového prostoru temnější comicsovou báchorku, která je svižně a akčně natočená. A pokud se vám comiscové adaptace ještě nezačaly zajídat, máte kvalitní filmový zážitek zajištěn. 8/10 ()

dr.horrible

Guilty pleasure. S čistým svedomím by som tých 3 niečo* nedal, pretože aj vo svete, kde majú hrdinovia neobmedzené schopnosti, musia platiť zákony fyziky a logiky, a s tými je Black Adam zhruba na úrovni Flasha Gordona. Ďalším problémom je neoriginalita. Príbeh o vyvolenom, hrdina s maskou à la Deadpool a schopnosťami Ant-mana, vykrádanie celých scén zo Supermana, 300, alebo Pána prsteňov, naivita. Provinčné povstania, hrdinné deti. Ale je to zábava. Dosť. Matka so synom sympatickí. Super film pre deti. ()

Sobis87

tohle snad už nemůže nikoho bavit... mít to 90minut, tak budiž, ale ale přes dvě hodiny digi fackovaček je už hrozně ubíjející. ()

IQ Tiqe

Problém DC světa je, že jejich postavy buď neznám, nebo jsou mi ukradené. Nedokáže zaujmout natolik, abych si k postavě vytvořil vztah. Což jsem si k Dwaynovi vytvořil, ale zbytek osazenstva mi byl dost u prdele. Už je těch sci-fi komiksovek moc a nepřinášejí nic moc nového. Tady byly asi tři vtipný hlášky, zbytek bych oželel. ()

Anderton

Začne to dobre. Netradičné prostredie, netradičný hrdina, slušný humor, poznámky ohľadom americkej zahraničnej politiky po druhej svetovej vojne. No a potom začne non-stop akcia a zase máme pocit, že máme dvanásť rokov a najmä to, že mať viac je v tomto prípade značnou nevýhodou. Akoby sa všetci zrazu zľakli, že budú až príliš odlišní a preladili na rovnakú generickú vlnu rozprávania, trikov a akcie, ako vo väčšine súčasných komiksových adaptácií. Johnson je už v závere smiešny a večná škoda, že Brosnan nepoňal svoju postavu viac parodicky. 50% ()

Frajer42

Tak jsem po dlouhé době dostal boží nápad si doplnit vzdělání v rámci DC Universe. V rámci nízkých standardů DC Universe bych tento snímek zcela bez debat zařadil k těm povedenějším, a to z několika důvodů. Rád jsem viděl Dwayne Johnsona v hlavní roli. Naprosto bez problému snímek utáhl a role mu byla ušitá jako na míru. Moc si cením toho, že se film obešel bez moralizování, že zabíjení je špatné. Respektive neobešel, ale alespoň postava Black Adama kosila vše, co se jí postavilo do cesty, což bylo vítanou změnou v rámci postupné pacifikace komixů. Obrovské plus je i za extrémní množství akce, díky které nezbylo tolik prostoru pro bezobsažné žvanění o hovnech. Z dalších postav mi nevadili ještě opičák a Brosnan. 2 superhrdinští zelenáči byli extrémně nudní a špatní. Záporák také nic moc, ale ten si užil svoji půlhodinu slávy až v závěru. Příběh byl tentokrát uchopen trošku jinak, když zde neexistoval od počátku ryzí záporák, což bylo vítané zpestření. [65 %] ()

Kothy

Nakonec to nebyl takový průser. Na Shazama! to ale nemá. Rock se dočkal své vysněné role a pojal ji po svém. Potkáváme se tu s Justice Society, takže aspoň vidíme nové hrdiny. Adam tady není jako vyloženě záporák a spolu s dalšími hrdiny se musí postavit většímu zlu. Akce je celkem slušná, ale příběh už tak super není. Lepší asi nad tím moc nepřemýšlet. Odehrává se to v jakési starobylé říši, něco jak Wakanda pro DC. I tak to má ale své momenty a místy je tu i sranda. Díky potitulkovce by mohlo být i pokračování celkem zajímavé. No uvidíme. "Drž se dál od elektriky." :D ()

Kudly4

Tak už i z Rocka, se nám stal nabouchaný, komiksový superhrdina. Výborná hudba, skvělá akce, našlapaný digivizuál, prostě nařachanej, superhrdinský blockbuster, kterému nic nechybí. Potěšil i Pierce Brosnan, alá Doctor Strange. Film strašně rychle utekl, ani na chvilku jsem se nenudil. Užil jsem si to. ()

silentname

Súhlasím, že "Black Adam" nie je filmom, ktorý by nejako extrémne zaujal. V drvivej väčšine neponúka nič nové, nemá veľmi zaujímavé postavy a v mnohých momentkách je ten film neskutočne predvídateľný od A do Zet. Nemôžem ale povedať, že vo všetkých a je tu niekoľko elementov, ktoré ma ohromne bavili. Tak si ich poďme rozobrať. V prvom rade toto celé pôsobí ako absolútne oddychový film. Nejdeme sa hrať na niečo veľmi hlboké... ide skôr o ľahkú popcornovú oddychovku. A mne také často padnú dobre. Vypnem mozog a užívam si efekty na plátne. A tento film to celkom zvláda vďaka charizme Dwayna Johnsona. Dáva Black Adamovi veľkú dávku zo seba a jednotlivé scénky sú vďaka nemu solídne. Má to humor, má to dušu a má to aj srdce. No highlightom je tu pre mňa Pierce Brosnan, ktorý si niektoré scénky skutočne bol schopný užiť ako pravý britský gentleman. Jeho sarkastické poznámky miestami veľa oživujú a rozhodne patrí medzi najzaujímavejšie postavy v celom filme. Z celej tej štvorice "Justice Society" mi príde ako najzaujímavejší element. A keď konečne budeme môcť pochopiť Adama a jeho príbeh, dá to filmu aj veľkú dávku srdca a človek vie porozumieť jeho hnevu a všetkému čo sa vlastne stalo. Pretože je to veľmi uveriteľné. No potom sú tu ostatné elementy. Zloduch filmu... neskutočne nezaujímavý a okrem toho v tom finále to pôsobilo na mňa ešte gýčovitejšie než predtým. Príbeh Adrianny a jej syna je okey... ale ničím to nevyčnieva... a Justice Society nevedia do filmu dať niečo, čo by pôsobilo unikátne (s výnimkou skvelého Dr. Fate). Je to v podstate len ľahký oddychový film. Mne to úprimne stačilo, no súhlasím, že to celé mohlo možno byť aj niečo viac. Ale ja sa nesťažujem. Užil som si v kine film ako som aj chcel. Hodnotenie: B+ ()

Ratemus

No, rozhodně se nejedná o revoluci v DC, jak proklamoval Rock. Je to plné nesmyslných zpomalovaček ala Snyder, plné digi výbuchů ala Snyder, plné drsných rádoby drsných hlášek ala Snyder, nabušené akce, co je tak to jediné, co udržuje pozornost a díky tomu film nenudí. Občas je tam ale humor, který film, který se tváří strašně vážně a drsně sráží. Rozhodně lepší než ty nesmysly, které DC vypotilo v minulosti, ale žádná sláva rozhodně. No a co se týká vizuálu, tady jsme se vrátili místy do Mumie s králem Škorpionem. ()

cukorek

Za mna 2 slabe hviezdy. Okrem kvality komiksoveho podania zlihal aj kostim pre Black Adama. Dwayn J. tam bol napasovany ako sardinka v konzerve. Bolo to otrasne ho vidiet v tomto obleku. Zopar peknych zaberov sa v subojoch naslo, ale to nestaci na konkurecne Marwelovky. ()

Yoshitsune odpad!

Předem se omlouvám, že teď budu znít jako boomer, ale na tenhle film sem se těšil a to už od roku 2005 a teď je tady a já ho viděl......a jo. Moje druhá omluva jde ke všem, kterých bych se mohla moje recenze jakkoliv dotknout, neni to nic osobního ať už vůči hercům a nebo fandům. Asi bych měl začít tím dobrým, a to sou dobré akční scény, místy celkem drsný na PG-13 a pak je tu trojice herců kteří se snaží, Brosnan, Hodge a Davis kteří odvedli dobrou práci a je škoda, že tady buď neměli tolik prostoru a nebo že místy, jejich postavy občas působily trochu neohrabaně, neni to jejich vina. A teď k tomu špatnému a tady vlastně ani nevím jak začít, aniž bych nebyl hnusnej, zlej a vulgární, ale hlavní trojice postav Black Adam, Adrianna Tomaz a její syn Amon, sou jedny z nejhorších postav, co sem měl možnost vidět ve filmech/seriálech. Až se mi tomu nechce uvěřit, ale ty postavy sou protivný, blbý, hnusný a regulerné toxický a to ve všech směrech, takže nejen že sou blbě napsány, ale šíleně, né li otřesně zahrány, jako dělalo mi problémy ten film dokoukat a to právě díky těmhle postavám. Amon od začátku filmu až do jeho konce, to hraje na retarda a ke konci ještě dostane plášť a umocní tak svoji retardaci na maximum. Je to špatný a jak moc ? Tak moc, že se mi i zvedl žaludek a to už tedy co říct. Teď když k tomu ještě připočte příběh a jeho vývoj, který taky od začátku působí, jako kdyby byl napsán jednoduchým Jackem, tak dostanete film, který vás zníčí. Týpek je uvězněný 5000 let v hrobce a pak stačí říct jen jeho jméno a je svobodný ? Koruna která má v sobě sílu démonů, si jen tak levituje takže ji může každý jen tak vzít ? U tohle a spoustě dalších věcí, sem si říkal, to snad nemohou myslet tvůrci vážně, to prostě nejde. Jaume Collet-Serra sem vždycky respektoval, jeho filmy možná nejsou revoluční nebo tak, ale sou to dobře natočený akční filmy, který mají své kouzlo, ale tenhle film, snad ani nemůže být od něho, tomu se mi nechce prostě věřit.  A doufám že Henry Cavillovi, stálo to cameo za to, nejenže s ním DC vyběhlo, ale ještě Superman dělá psíka Wallerový ? Kdyby se tam objevil Billy/Shazam, tak by to dávalo větší smysl, protože viz seriál Liga spravedlivých z roku 2001 kde Luthor společně s Wallerovou využijí Billyho a poštvou ho proti Supermanovi, to by dávalo větší smysl. Jednak Billy je snado vlivnitelný a dá se s sním tak dobře manipulovat a za druhé, Black Adam je pro Shazama úhlavní nepřítel. No zvažoval sem jednu hvězdičku, za ty tři fajn herce, ale teď když nad tím přemýšlím, tak to nejde jinak. ()

Claw

Na „Black Adama“ jsem šel s optimismem. Mám rád The Rocka, baví mě komiksové filmy a chci se dozvědět víc o postavách, které neznám. Navíc se mi líbily oba trailery, takže jsem se na film od začátku těšil. Byl jsem prostě připraven na další klišovitý, ne moc hluboký blockbuster, kterým „Black Adam“ bezpochyby je. Určitě by se zde našlo několik dobrých momentů a interakcí mezi postavami spolu s obstojným příběhem a dynamickým tempem. Jedná se pravděpodobně o nejzběsilejší komiksový film tohoto roku. Příběh sice není ničím výjimečný, ale díky svižnému tempu funguje dostatečně a pomáhá mu i solidní humor. Film mi tu a tam vykouzlil úsměv na tváři. Scénáristé věděli, že tu mají neporazitelného hlavního hrdinu, takže dělali, co mohli, aby se s ním pobavili. Black Adam jako postava je přinejmenším zajímavý. Dokáže vyhrát jakýkoliv souboj, aniž by na sobě měl nějaké škrábance. Jakékoli zásahy, které schytá, má proti útočníkům s lehkostí. Výkon Dwaynea Johnsona se mi líbil. Je vidět, že se této roli věnuje s velkým nasazením a má stále velké charisma. Zbytek hereckého obsazení je dost nevýrazný. Vedlejší postavy nedostali moc prostoru. Snad jenom Pierce Brosnan jako Doctor Fate vyniká. Je to skvělá postava, která oplývá moudrostí a vtipem. Má také pár těch nejvtipnějších scén ve filmu. Hlavní záporák Sabbac je nejslabší a nejzapomenutelnější postava filmu. Je to jen generický záporák, který chce hlavně ovládnout Kahndaq a herecký výkon je dost dřevěný. Vizuální stránka a akční scény jsou trochu nekonzistentní. Je zde několik skvěle vypadajících efektů, kostýmů a kulis. Kostýmy v tomto filmu vypadají nádherně a barevnost dobře zapadá do tónu filmu. Ve filmu je tolik CGI, až jsou některé scény do očí bijící. Hlavní hrdinové mají opravdu zajímavé schopnosti, které jsou podpořeny dobrými efekty, ale ne všechny vizuální efekty vypadají vypilovaně. Co se týče akce, docela se mi líbila. Je vidět, že se tento film inspiroval Mužem z oceli. Sledovat Black Adama v akci je opravdu zábavné už jen proto, že s takovou lehkostí ničí armády lidí. Bitva Doktora Fatea proti Sabbacovi vyniká také způsobem, jakým je natočena a sestříhána. Film však spoléhá na zpomalené záběry, které vizuální stránce spíše škodí. Jinak je ale zábavné sledovat akční scény, které jsou pěkně natočené a je jich tu dostatek. Hudební doprovod je také parádní a do filmu se skvěle hodí. „Black Adam“ je zábavný blockbuster, který podle mě mohl být o něco lepší. Líbil se mi a nikoho bych od jeho zhlédnutí neodrazoval, ale ve srovnání s některými jinými blockbustery, které vyšly letos, mi připadal poněkud nedotažený. Fanoušci The Rocka a DC by si na tomto filmu měli přijít na své. /60%/ ()

Larrysbride

Kdyby se DC zase nesnažilo představit 50+ nových postav, dala bych i 5*, ale WB se prostě nedokáže poučit z vlastních chyb a zřejmě bude opakovat až dokud nezkrachují... Nebo je nekoupí Disney, ahem... ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)