Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený– je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a je pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete. (Continental film)

3DD!3

Snaží se seč můžou, ale s blbým a zmateným scénářem ani Skála nepohne. Dwayneův vysněný projekt konečně dorazil a není špatný, ale není ani moc dobrý. Dorazil průměr s vynikajícím Brosnanem, jehož Doktor Fate by si zasloužil vlastní film. Naopak zbytek týmu JSA nebo co to bylo, je spíš na pěst, ale někdo kostlivce a čerta zaměstnat musí. Adam má pár skvělých scén, kde krájí padouchy, rve jim ruce a vůbec se s nimi nemazlí, jenže se k té kruťácké akci dostává z divných důvodů, často bez zjevné motivace. Colett-Serra nemá k dispozici koherentní příběh, aby vyplnil Snyderovsky zpomalenou akci, ale snaží se, zábavné to bohužel moc není. Teď je třeba se modlit, aby scénář k pokračování psal Gunn a Clark se zastavil na něco víc než jen krátký pokec. ()

verbal odpad!

Malé a bezvýznamné plus lze po omalovánkovém kokotporátu Dyslektický Cigán homix s odporem hodit za to, že se až tolik nesnaží všechny ty vymatlané slabikovače bublin neomarxisticky demagogizovat a převychovávat, nebo alespoň ne až tolik urážlivě okatě, jako jeho konkurenční konglodementrád Mrvel. Ovšem v míře konstantní debilizace blahoslavených povrchními furtdokolovými pičočalamádami si oba mohou potřást leporely, akorát DC zjevně nemá dostatek fondů na slušně vypadající digitální mrdník, a tak to ve většině „akčních“ scén vypadá, že do pozadí někdo prostě mrdnul pár plechovek s pastelovými barvami, které pak při natáčení nějaká partička downů freneticky rozmazávala rukama, a že jim některé „digitální“ bubuanimáky pomáhala slepovat z vaty, sirek a ústřižků tepláků Hermína Týrlová. Patrně ti bystřejší z vás již z intonace úderů mých kláves vytušili, že je Černý Adam zase jen další repetiční, veskrze nudná, plytká, patetická, mimořádně přitroublá a škaredě natočená kokotina, složená z náhodně losovaných vykrádaček všeho možného, již natočeného, kterou navíc brutálně potápí na dno žumpy až děsivé neherecké výkony Dvejna „Ovarovéhokrku“ Steroidsna, zlatého homoptáka Aldise a zlotřilého cigánského krále Tahamsezapytla. Proto absolutně nechápu, co vedlo pana Brosnana nechat se jako sekndhendový Xavier nakrouhat do takového salátu z hoven, navíc plného nehezkých a necharizmatických prken. Tedy až na Sáru. Ta sice performančně taky zrovna dvakrát neoslňuje, ale určitě bych na ni klidně shahl, aniž by musela moc škemrat. Takže jen qůli ní trochu menší odpad. ()

Cival

Vizuálně překvapivě opulentní, výtvarná i triková stránka nad současným (upadajícím) standardem, takže škoda toho generického vyprávění - i toho, že se Rock tváří celou dobu jako šulin. ()

Lima

Tak nám Dwayne Johnson poslední dobou nějak seagalovatí, byť v mantinelech áčkového filmu. Nedá se na to dívat. Tarantino má pravdu, poslední dvě filmové dekády, přeplácané komiksovými omalovánky, jsou temnou érou kinematografie. Filmy na zakázku, bez vlastního ksichtu, tvůrčího zápalu a bez špetky originality. Díkybohu za vyjímky, jako je třeba James Gunn (no dobře, poslední Avengers s emocionální jiskrou byli taky celkem OK, jednooký král mezi slepými). ()

Enšpígl

Ten film je dělanej na efekt to je bez debat a proto jsem rád, že jsemho viděl v sále s atmosem a ne v pokoji s chlastem. On pokud jde o vyprávěcí postupy tak nepřináší nic nového vlastně i to samé můžu říct o postavách, jediná mírně hlubší mě přišel ten kouzelník v podání  Pierc Brosnana, ale ono to ani moc nevadí, je to poctivej blockbuster, který umí bavit, efekty má taky fajn, takže jsem ve výsledku se svým vegetováním v kině u tohoto filmu spokojenej. ()

Malarkey

Nestává se pravidlem, aby mě jakýkoliv film ze světa DC zaujal. Tenhle to ale dokázal. Funguje tu totiž to, co mi u jiných jejich filmů chybí. Funguje tu vtip, postavy baví a Black Adam v roli Dwayna Johnsona je správně  rozpolcený super hrdina, kterého nelze jinak, než mít rád. Do toho povedená efektní akce, kterou Jaume Collet-Serra jednoznačně umí a tak to ve výsledku vypadá na americký dobrodružný blockbuster, který jsem si jednoduše užil. ()

Toren

6/10. Black Adam je totální blbina. Popcornovka velkolepých rozměrů, která jede ve všech ohledech na moderní jistotu, že bude velmi snadným terčem tvrdé kritiky. Ale i tyhle přímočaré rubačky se dají dělat zábavně a nejnovější DC biják tuhle kolonku naprosto v pohodě naplňuje. ()

MrHlad

Já už na to fakt nechci koukat. Po odchodu Snydera jsem si myslel, že tyhle filmy už Warneři posílat do světa nebudou, ale Black Adam vypadá vlastně úplně stejně jako snyderoviny. Jen Jaume Collet-Serra používá asi o třetinu míň zpomalovaček. Pořád jich však dostaneme víc než otravné množství a když se to začne řezat, člověk si to moc neužije, protože když už to není zpomalené, je to buď chaos, nebo to jen zlato-modře bliká. A řeže se to víceméně pořád, protože co se týče příběhu, hloubky charakterů nebo čehokoliv jiného, co by mohlo potenciálně zaujmout, není o co stát a tvůrci to nejspíš věděli. Black Adam je vyžilá přebarvičkovaná akce, která se pokouší být teatrálně velkolepá, působí ovšem směšně a mnohdy až trapně (chlapec na skateboardu připomene to nejhorší z devadesátkových klišé). Dwayne Johnson marně čumí a pokouší se sám sebe přesvědčit, že hraje jako Clint Eastwood a dostat se v téhle sbírce nudně vizuálně pojatých atrakcí, prázdného příběhu a plochých postav k závěrečným titulkům je nakonec docela těžká práce. Ale výhodu to má. Hodinu a půl po konci projekce si z Black Adama nepamatuju nic. ()

T2

║Rozpočet $195miliónov║ Tržby USA $168,152,111║ Tržby Celosvetovo $393,252,111▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ No ty vole, to bol iný digibordel. Pre mňa ešte ďaleko horšie než kinofilm Justice League. No strašná planoba, ktorá priamo súperí s Marvelom, kto vypustí suchšiu komiksovú blbynu. Takže tohtoročný Thor 4 je pokorení a s tým som fakt nepočítal. Nehorázne nevýrazné postavy, bez iskry, v podstate všetko tu je maximálne nevýrazne odbité a akcia je čistý otras. Kedysi zručný filmár Jaume Collet-Serra padá dole ako kameň. /35%/ ()

Rimsy

Klopýtání DC nebere konce. Zmatené univerzum nahodile představuje postavy a doufá, že se některá z nich mezi fanoušky uchytí. S Black Adamem to není jiné, rozdíl je však v nemalé star power Dwayna Johnsona, jež by mohla do kina přilákat i komiksem nepolíbené publikum. Výsledek však přesto vypadá jako další ze snaživých, leč bolestně nedotažených DC produktů, které se snaží diváky a divačky zahltit vyprázdněnou akcí. ()

Algernons

Na tak přeplácaný film, kde je všechno možný od čarodějů, fiktivní stát, supermoderní kov, až po určitě ne-wannabe DC X-meny a Satana, se jedná o neuvěřitelně prázdný film, bez charakterizace postav a příběhu. To se snaží maskovat  nekončícím bojováním a opakování hlášek a neustálými novými nápady a tématy, které se nikdy nerozpracují. No trpěl jsem i přes občasné světlé chvíle a pár dobře obsazených a charismatických postav. Nemluvě o rozervaném tónu, v jeden moment brutalita a scéna jak z Man of Steel a potom zas roztomilost a nevinnost alá SHAZAM! Hřebíčkem do rakve už je jen otravná rodinka, která je v celém tohle mixu strašně hloupá a zbytečná. 4/10! ()

tron

Mám The Rocka rád, ale je načase začať byť veľmi opatrný voči jeho siláckym vyhláseniam. Každý svoj nasledujúci projekt charakterizuje ako to najveľkolepejšie, čo budeme môcť toho roku vidieť v kinách. Pamätáte, ako šialene posilňoval pre rolu Herakla? Aj na to, ako to nakoniec dopadlo? O Mrakodrape, Besnení, či Pobrežnej hliadke mal tiež neskutočne silné vyhlásenia a kde sú tie filmy dnes? U Black Adama je situácia trochu lepšia, ale fakt len trochu. Film obsahuje plno momentov, ktoré by som ešte pred pár rokmi považoval za mrazivé, bol by som z nich vo vytržení a chcel by som ich vidieť 10x po sebe. Teraz mi pripadali trápne. The Rock nie je zlý, skôr neviditeľný, akoby ho to vlastne ani nebavilo (pritom je to jeho vysnený projekt, o ktorého realizáciu usiloval roky). Pripadá mi trochu zbytočné posilňovať tak extrémne kvôli role, v ktorej je beztak väčšinu času oblečený. Pamätáte, ako makal J.K. Simmons pre rolu Gordona u Snydera a ako to napokon dopadlo? Toto je podobné. Scenár na jednej strane vie milo prekvapiť (trailerom a reklamnej kampani sa podarilo utajiť viacero dôležitých momentov), ale na druhej je strašne predvídateľný. Len som útrpne čakal, ako bude hlavný hrdina spacifikovaný, ale na konci sa zjaví monštruózne zlo, kvôli ktorému ho budú musieť oslobodiť. Samozrejmosťou je aj to, že drvivá väčšinu filmu absurdne pozostáva z toho, ako skupina klaďasov bojuje s inou skupinou klaďasov (!); až ku koncu si ako-tak obe strany uvedomia, že sú kladné a zamerajú sa na súboj so záporákom. Wtf? Black Adam je na začiatku šokovaný z existencie zrkadla (čože???), ale z moderných zbraní hromadného ničenia nie. V jaskyni nič nenapovedalo tomu, že by mal ožiť, rátalo sa len s možnosťou, že sa Adrianne podarí získať koruna. Prečo potom v zálohe za najbližšou skalou čakala menšia armáda? Bolo to smiešne, nedôveryhodná zámienka pre rozpútanie ukážkovo samoúčelnej akčnej sekvencie. Počas nej sa mimochodom ukáže, aký „kryptonit“ na Black Adama funguje, čuduj sa svete ale neskôr to už proti nemu plus-mínus nikto nepoužije. A kam sa podel running gag s dverami? Mne na týchto filmoch vždy vadila nezrozumiteľnosť, čo sa týka síl postáv. Je to aj tu a netýka sa to iba metaľudí (Hawkman je prezentovaný ako normálny chlap v divnom kostýme, nepadne ani jedna zmienka o tom, prečo by mal prežívať neprežiteľné zranenia), ale aj obyčajných postáv, ktoré majú problém zneškodniť chlapa s búchačkou a následne vezmú baseballové palice a rozmlátia na kusy desiatky harryhausenovsko-imhotepovských kostier. Mimochodom, hrdina, či záporák? The Rock tvrdil, aký temný antihrdina bude. Ale toto nie je záporák. Toto nie je dokonca ani antagonista. Neustále o ňom hovoria ako o nebezpečnom, ale celý čas robí dobré skutky (!). Akčné scény a triky nie sú zlé, ale v dnešnej dobe nemajú šancu okúzliť, šokovať. Potešilo ma, že sa do popredia dostávajú postavy, ktoré doteraz komiksové filmy ignorovali. Ako Brosnan, tak Hodge majú niečo do seba, ale Cyclone je divná a Atom Smasher je proste DC-čkový Ant-Man (pri bližšom pátraní sa samozrejme dá ľahko vypátrať, čo bolo skôr, ale o to nejde). () (menej) (viac)

B!shop

Uprimne, jsem docela zaskocenej, od tohohle jsem fakt nic necekal a nakonec jsem se skvele bavil. Jasne, krome par detailu to je naprosto klasickej DCEU pribeh, akce krome par drsnejsich naznaku typu utrzeny ruky neprinasi nic novyho, trikove i hudebne takovej lepsi standart a cely to vypada jak mix 300, X-Men, Shazama a Ligy spravedlnosti, jenze ono to nejakym zahadnym zpusobem funguje. Postavy jsou sympataci, akce je prakticky od zacatku do konce, humor funguje a pokud clovek vypne mozek, neresi nelogicnosti a jen se dve hodiny bavi, neni tomu co vytknout. Za me jeden z nejzabavnejsich DCEU filmu. ()

dO_od

// Temnota v podání Rocka, jinými slovy to dopadlo přesně tak, jak většina lidí čekala. S filmem roku, kterým je The Batman, se to vůbec nedá srovnávat, to je úplně jiný sport, Adam ale neobstojí ani po boku takřka 10 let starýho Muže z oceli. Bída střídá bídu a pokud vám to není k smíchu, je mi vás trošku líto. 4/10 ()

monolog

Je to strašná škoda, protože to mělo obrovský potenciál. Jenže tvůrci se bojí v dnešní politicky/barevně/pohlavně korektní době vybočit a je to na tom hodně znát. Adam by byl perfektní hrdina, když seká jednoho za druhým své nepřátele, jenže neuvidíme ani kapku krve... Co považuju za nejhorší vadu, je zapojení trapné feministky a jejího syna do takzvaného Adamova přerodu. To byla tak nepříjemná a tupá dvojka, že vůbec nechápu, že to nikdo neviděl. Vždyť přece stačilo Adamovu kryptu otevřít omylem při vykopávkách, nebo i úmyslně, Adam by je všechny rozdrtil na prach. Pak by se vydal do světa a kdo by se mu postavil do cesty, toho by sejmul. Do toho by se zamotal ten pseudo doktor Strange, pseudo Antman, pseudo Storm a pseudo Falcon a mohli se řezat i s teroristy do aleluja, u toho mohlo třeba zařvat nějaké menší město, aby bylo vidět, že Adam je fakt zlej... Během té řežby by náhodou uviděl kluka, který by vypadal jako jeho mrtvý syn a zachránil by ho a unesl... A přerod může začít... (Sice klišé, ale natočit to svižně a brutálně, mělo by to úspěch.) Jenže tady je to takové divné. Všichni Adamovi říkají, jak je zlý, i on to říká, a přitom vlastně dělá pořád jen dobré skutky... Samozřejmě si nebere servítky s tím, jestli zabije vola, který na něj útočí, ale to není nic zvláštního. Tedy ve všech rozumných časech, až na naši hypertupou dobu. Jenže neudělá nic doopravdy špatného.  V rámci zbytku postav, nejvíc prostoru dostala matka a syn, ale jsou tak otravní, že si k nim divák žádný hlubší vztah nevytvoří. A zbytek superhrdinů? Prostě jen další zaměnitelná banda teplejch kreténů. Nezajímaví a svou morální nadřazeností nepříjemní. Nebýt poslední bojové půlhodiny, byl by to těžký propadák. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nejsem mírumilovnej. A nekapituluju." Comicsy mám rád. Teda vlastně moc nemám, ale tvářím se tak, abych zapadl do kolektivu. Za to mám rád hláškující superhrdiny. Jenže tenhle není tak moc superhrdina a v hláškování ho trumfne kdejakej pařez z vesmíru. Naštěstí jsem progresivista, ochránce práv černochů a genderový vyváženosti. Jejda já nejsem ani tohle, takže proč jsem se na to vlastně díval? Protože mě Rock obvykle baví. Tentokrát to nevyšlo, ale musím ocenit pár pokusů o ironii a ignoraci dveří. Přesto říkám Shazam a doufám, že už se neuvidíme. ()

xxmartinxx

Nečekal jsem nic, takže asi ok. Hodně rutinní záležitost, ve své rutinnosti pak funkční - což pořád platí o menšině DC filmů. Přesto další argument, proč to s komiksy zabalit. Prosím. ()

Djoker

Mozkovny z DC si znovu nevzaly prášky. Black Adam má sice v názvu tu správnou barvu, ale při výběru jeho představitele evidentně netrefili ten správný odstín. Přesypaný kůň Johnson je pro roli superhrdiny ideální, ovšem jde o mléčnou čokoládu. Opičáci z Black Panther si tak v klidu uhájili vůdčí pozici v zájmovém hnutí BLM. Snad je přirovnání černocha ke zvířeti stále povolené. ()

Gilmour93

Zapšklý Superman na anabolikách, co zásadně nepoužívá dveře, potkává na konci Supermana, co si už v DC neškrtne. Detekuji úmornost, tvůrčí impotenci a neschopnost přijít s postavou, která by nebyla plochá, nebo zrcadlem již nějaké existující. U tohohle by zíval i Jeff Albertson.. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

20.08.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)