Risk

• USA Seized (viac)

Bývalý člen speciálních jednotek žije poklidný život se svým synem Taylorem (Matthew Garbacz). Vše se ale změní ve chvíli, kdy je Taylor unesen záhadným Mzamem. Mzamo (Mario Van Peebles) po Nerovi (Scott Adkins) chce, aby odstranil konkurenty zločineckého sindikátu. (mokki5)

Lateef

Na scénáři se musel notně podílet lýkožrout smrkový, poněvadž ho oholil jako šumavské lesy. Adkins suše jezdí od baráku k baráku, kde vždy vykropí nebo jinak vykydlí 10-30 úplně neschopných hlídačů nebo mafiánů. Občas si zavolá se synáčkem, což ho absolutně emočně nerozhazuje, i když je malej drzej dacan někde vězněnej. Chorča není špatná, ale holt ty nejlepší roky má Anglán bohužel za sebou. A závěrečný zúčtování s Van Peeblesem, na který jsem se těšil, je možná morálně fajn, ale tvle do akčního filmu patří akční finish him s ústředním záporákem! Shit the fuck! ()

m.a.t.o.

Adkins a Florentine už natočili aj lepšie filmy. Trochu ma iritoval až príliš priamočiary scenár. Ale iba kvôli tomu, že akčné vsuvky neboli tak fajnové ako sme si u Florentina zvykli. Teda takto. Prestrelky boli fajn, miestami to na mňa pôsobilo ako videohra – aj vďaka záberom z „onboard“ kamery na Adkinsovej (prípadne kaskadérovej) veste. Ale bitky boli horšie, s rozkývanou kamerou, ktorá (asi) mala dodať intenzívnejší pocit a vtiahnuť diváka do deja. No nepodarilo sa. Celkovo mi akcia pripadala byť dosť monotónna, a vlastne to je najväčší problém celého filmu. Ak už točíte akčný flick bez scenára založený len a len na akčných scénach, chcelo by to v tomto smere väčšiu rozmanitosť. Pre Scottových fanúšikov povinnosť, pre ostatných, ktorí majú radi béčka v podstate tiež, keďže sa stále v rámci subžánru jedná o to lepšie, čo možno v súčasnosti v ponuke nájsť. 35 % P.S.: Záverečný súboj Adkins vs. Peebles nečakajte. ()

Ouwen

Tenhle film tak trošku vynechám. Viděl jsem zhruba 70% toho co se děje a ve stručnosti - otřesně natočená akce, at už se jedná o kameru, střihy, nazvučení, choreografie přestřelek a soubojů... podprůměr. Děj tu prostě ani neexistuje, nijak to negraduje, nulové herecké výkony, logika v tuna momentech taky mimo dění... nevim no, zapomenutelný céčkový akčnák. ()

sedm.1

Spolupráce Isaaca Florentina a božského Scotta Adkinse již přineslo několik velice parádních nářezů, bohužel, Seized se ale k tomu nejlepšímu, co spolu stvořili, nepřiřadí, ovšem v podstatě k tomu došlo jen z jediného důvodu, a to že zde tvůrci v akci výrazně upřednostnili střelbu před osobními souboji, což vůbec nechápu, a hlavně jim to nejsem ani ochoten odpustit, jelikož obsadit současného nejlepšího mimoasijského martial arts mistra a nevyužít na maximum jeho umění, to mi hlava nebere, a tak i přestože ona střílecí akce není zpracována vůbec zle, tak já chtěl prostě především vidět úřadovat Scottovo nohy a ruce, a ne jen hromady vystřílených nábojů. Takže akce sice ok, ale ne ta, kterou jsem doslova vyžadoval. Zápletka je pak vyloženě béčková, což ovšem v tomto případě nevidím jako problém, jelikož je zároveň svižná a zábavná, veškeré postavy si lze jinak i přes jejich tuctovost oblíbit pro svou výraznost a sympatičnost, překvapivě tu navíc funguje napětí a celkově lze tak Seized považovat za vážně příjemné a zábavné akční béčko, kterému lze vytknout skutečně jen nevyužití Adkinsovo umění v maximální míře a pak možná i absenci tvůrčí odvahy udělat film více efektnější a nekompromisnější, ve smyslu drsnosti, syrovosti a krvavosti, jak je tomu ostatně ve většině Scottových filmů osvěžujícím pravidlem. ()

mzss1

(63%) V poslední době už nemám přehnaná očekávání u těchto nízkorozpočtových akčních béček. U Scotta Adkinse ale ještě nějaká ta úroveň je, viz tento vcelku pohodový počin na to jedno shlédnutí, ale zas to neurazilo. Oceňuji, že zde má Adkins hlavní roli (ne, aby byl na plakátku jako hlavní, např. Lundgren atd a přitom měl vedlejší roli) a že je zde dostatek akce. Především tu máme přestřelky a i souboje. Využití schopností bojového umění Adkinse je zde docela akorát, i když bych ještě přidal. Nejvíc se mi líbí bojová scéna v kuchyni a ke konci, kdy je Scott spoutaný – tam jsem se kochal blahem. Přestřelky jsou docela dobře natočeny, ale už ta technická stránka klesá, což je i vinou nízkého rozpočtu. Třeba přestřelka v clubu byla místy nepřehledná, byla tam hovno vidět. Příběh to má jednoduchý, nulový, postavy včetně divného záporáka, mě nebavily. Co k tomu víc dodávat? Mohlo by to být lepší, ale i horší. Natočeno bylo dost béček, a jak tu furt zdůrazňuji dokola, je to víc a víc levnější, takže nemůžu očekávat zázraky. Jednohubka je to ale solidní! ()

• Při útoku na sídlo třetího cíle se Nero (Scott Adkins) prostřílí přes první vlnu obránců, ale tři z nich nechá naživu a ozbrojené a soustředí se pouze na další skupinu zločinců mezi ním a jejich šéfem. Nero byl příliš dobře vycvičený na to, aby se vystavil riziku, že se nechá sevřít mezi palbou zepředu i zezadu. (Johnny.ARN)