Cesta svatojánských mušek

• USA Firefly Lane
USA, (2021–2023), 22 h 22 min (Minutáž: 44–70 min)

Tvorcovia:

Maggie Friedman

Predloha:

Kristin Hannah (kniha)

Katherine Heigl, Sarah Chalke, Beau Garrett, Ben Lawson, Roan Curtis, Ali Skovbye, Yael Yurman, Chelah Horsdal, Quinn Lord, Paul McGillion, Jason McKinnon (viac)

Kate a Tully jsou od dětství nejlepší kamarádky, přátelí se desítky let a překonaly spolu spoustu životních zkoušek. Možná je ale navždy rozdělí zrada. (Netflix)

BarryLyndon

Nejnavoněnější hovno tohoto roku. Když si objednáte z Wishe The Morning Show, tak vám přijde tohle. Možná je to tím, že jsem nevyrostl na Scrubs a Greys anatomy, ale Katherine Heigl a Sarah Chalke opravdu po 40 vidět nepotřebuju. Generická retro flashbacková kokotina. Má to docela dobrý hudební montáže, ale jinak jsem se za tvůrce strašně styděl. 3/10 ()

Michelle75

Chlapi, vy na to nekoukejte, ať neklesají procenta. Prostě seriál o přátelství dvou dívek, žen, které se dobře doplňují a každá je úplně jiná. Občas kýč jako bič, občas sranda nebo depka. Časové roviny, které svým vizuálem bodují. A hezká představa, že taková přátelství oprvadu existují....já tomu věřím. ()

Narya89

Tak tady jsem speechless. Slova nestačí, tohle je srdcovka. Příběh několika propojených životů, lásky, rodiny, ale hlavně jako jeden z mála seriálů, narozdíl od stejně tak skvělého a podobného This is Us, zobrazuje i kvalitní přátelství dvou žen. Katherine Heigl a Sarah Chalke jsou queens, které si diváci (resp. hlavně divačky) nutně zamilují ve všech časových rovinách - jako teenagery, mladé dospělé i čtyřicátnice. Druhá série je teda ještě víc kapesníčková, s čímž je třeba počítat, ale za mě ještě lepší než první. Masterpiece a perfection. ()

yvona

Problém je v tom, že od první epizody se zbrkle střídá až 5 různých časových období, přičemž se prolínají nečekaně, bez návaznosti a bez upozornění jedno s druhým, třetím.......atd.. Jakoby sestříhali několik filmů a slepili je bez rozmyslu halabala. Takže jsem se neorientovala, ztratila jsem zájem a navíc to byla strašná nuda, nic se nedělo. Trochu to začne být zajímavější od 5. epizody, ale pořád to není žádná hitparáda. Odulý arogantní ksicht Katheriny Heigl, která nemůže zapomenout, že se v pěti letech ztratila v davu, tomu moc nepřidává. Poslední epizoda je tak zmatený slepenec, že předpokládám , že někam zašantročili kus něčeho podstatného, co by vysvětlovalo závěrečnou scénu. ()

hazaba

Přiznám se, že váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Objektivně to je spíš lepší průměr a jsou tam některé klišoidní situace, ale subjektivně mě to hodně vtáhlo a obzvlášť vztah obou protagonistek v pubertě byl hodně působivý. Současná linka obsahovala jak trapné, tak dojemné scény a přeskakování v čase svým způsobem doplňovalo děj. Párkrát jsem se zasmála, dost si pobrečela a jsem zvědavá, co se vlastně mezi jimi stalo a jak to bude pokračovat dál. A ano, je to seriál pro ženy po čtyřicítce, kterých je dost málo, takže proč ne? ()