Dívka žijící se schizofrenií bojuje s děsivými halucinacemi, když začíná mít podezření, že její soused unesl dítě. Jedinou osobou, která jí věří, je Caleb – chlapec, o kterém si ani není jistá, zda je skutečný. (Flekoun58)

silentname

"Fear Of Rain" sa ukázalo ako vysoko uspokojivý thriller na dnešnú noc. A zhodnotil som, že Israel Broussard má celkom slušný talent sa objaviť vo filmoch, kde si nájde peknú blondínu. Či je to Jessica Rothe alebo tentokrát pre zmenu Madison Iseman. Ale to len tak na okraj. Myslím si, že film má dosť dobrú atmosféru, ako diváka ma dokázal celkom slušne na niektorých miestach zamotať a niektoré vizuálne scénky boli celkom silné. Okrem toho tu máme Eugenie Bondurant, ktorá je tu skutočne už nesympatická na pohľad. Madison Iseman svoju rolu podľa mňa zvláda celkom dobre. A presvedčila ma o tom, čo sa v nej odohráva. Plus je zaujímavé, že my počujeme jednotlivé hlasy spolu s ňou. A hoci to nikto nehovorí, tak to pôsobí ako keby vedela počuť myšlienky druhých. A vie to celkom dobre asi aj odhadnúť. Takže s ňou nemám dokopy žiaden problém. Harry Connick Jr. ako jej otec je tiež dobrý a je vidno, že sa mu tá situácia občas vymyká spod kontroly. A sám má problém to všetko zvládať a byť svojej dcére dostatočnou oporou. Ale snaží sa. A Katherine Heigl ako jej mama je perfektná. Nemal som problém tomu uveriť ani na sekundu. Od prvého momentu som veril, že boli matkou a dcérou. Niektoré momentky sú na môj vkus ale trošku predvídateľné. Najmä ku koncu. A trošku ma štve, že od určitého momentu sa Caleb jednoducho vytratí z obrazu. A pritom to nebolo podľa mňa vôbec nejako opodstatnené. A len to nasilu potom dramatizuje finálne momentky. Možno som aj dúfal, že sa priateľstvo medzi ňou a Alexou nejako utrasie a v jednej momentke to tak dokonca aj pôsobilo. Skoro to film urobil. A možno by to bolo lepšie. Ale celkovo si myslím, že film je dosť dobrý. Držal si moju pozornosť, nebol nudný, mal slušnú atmosféru a pre mňa je to celkom funkčný thriller. Za pozornosť stojí. Hodnotenie: B+ ()

EvilPhoEniX

Další zdlouhavé a televizní Drama, kde se nic za celý film zajímavého nestane. Mělo se jednat o Horor, jedná se o hodně Soft Thriller pro teenagery o schizofreničce, která podezřívá svou sousedku z únosu dítěte. Ze začátku měla celkem pěkné vize, ale ty brzy přestaly a následují dívčí traumata a rodinné trable. Působí to jako film, který by mohli dávat na Nově po 8 hodině. O ničem.Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra**, Napětí**. 4/10. ()

Kushina

Schizofrenní pohádka pro dospělé. Člověk vlastně nikdy neví, co se takovému člověku honí v hlavě a co je pravda a co pouhá fikce. Námět však hodněkrát ohraný. 50% ()

J*A*S*M

Takový ten typ dramatického thrilleru, jehož hlavní postava trpí psychickými problémy, a divák má být tedy jakože napjatý a na vážkách, zda ty divné věci, co se ve snímku dějí, mají reálný základ, anebo jsou jen výplodem její nemoci. You wish. Bylo mi to úplně jedno, tenhle typ žánrovek mě generálně exrtémně nudí a nezajímá a Fear of Rain nemá nic navíc, co by nějak upoutalo. ()