V ľadovo studenej Európe sa ľudia pomaly spamätávajú zo šokujúceho teroristického útoku na redakciu časopisu Charlie Hebdo. V Kodani má svoju agendu práve prepustený kriminálnik Omar. Medzičasom žijú filmár Finn, židovský strážca Dan a vyslúžený príslušník bojových síl Rico svoje rôznorodé každodenné životy bez vedomia ich spoločného osudu. Všetci sú poznačení rýchlo sa meniacim svetom a chcú dať zmysel tomu svojmu. Až príliš neskoro si uvedomia, že život sa mení v okamihu, rýchlo a nemilosrdne, takže zostáva len jeden z nich, aby vyrozprával príbeh o tragickom útoku, ktorý navždy zmenil krajinu. (Film Europe)

Malarkey

Charlie Hebdo je samozřejmě téma, které musel ve své době zaregistrovat i naprostý informační ignorant. Co už jsem ale nevěděl, tak co se v následujících měsících stalo v Kodani. Nicméně mě to vůbec nepřekvapuje. Když jsem tenkrát v Kodani byl a zjistil, co všechno se tam dělo i ve spojitosti se samozvanou zemí Kristiánií, byl jsem v šoku. Dneska už mě to ale bohužel nepřekvapuje. Jak kdyby Dánům v Kodani kulminovali všechny existenční problémy, které si svým skandinávským přístupem věci neřešit, způsobili. Jen škoda, že za normálních okolností vydařená filmařská stránka věci tu byla zaměněna za průměrnou filmařinu. Nepřehlednou, bez emocí a chladnou. Prostě divnou. U Dánů to není úplně běžné. O to větší škoda, že podobné téma nebylo zpracováno lépe. Možná by se o tom pak také i více mluvilo. ()

gudaulin

Začátek filmu se nese ve znamení dynamického mixu dokumentárních záběrů z krvavého masakru zaměstnanců redakce časopisu Charlie Hebdo a prostřihů na čtyři muže z odlišného sociálního prostředí. Po úvodních minutách se dojem chaosu změní v komorní atmosféru, kdy sledujeme zmíněné čtyři postavy neodvratně směřující k osudovému střetu. Jak napovídá už název filmu, bude pro některé z nich fatální. Thrillerové atmosféře vychází vstříc především temné tóny hudebního podkresu, který nenápadně (protože ztišeně) působí na divákovy smysly. Madsenův snímek ale nelze chápat jako klasický thriller, je to spíš hold obětem atentátu, který výrazně ovlivnil společenskou debatu v zemi a obrátil pozornost k přistěhovaleckým ghetům, kde se šíří paralelní společnost hodnotově odlišná od tradiční dánské kultury. Následně došlo k přehodnocení dosavadní velkorysé přistěhovalecké politiky. Příznačná je v tomto ohledu scéna, kdy jeden z hrdinů snímku odhalí pokrytectví přítele, který vášnivě obhajuje multikulturalismus, ale ani ho nenapadne posílat své potomky do státní školy s vysokým podílem dětí přistěhovalců, a raději si platí drahou etnicky čistou soukromou školu. Celkový dojem: 75 %. ()

Arsenal83

Veľmi silná téma, škoda toho pomalého tempa. Keby sa film viac orientoval na samotnú tragédiu a nosatých kamarátov, mohlo to byť kľudne aj za plný počet. Inak ale ďalšia veľmi dobra ukážka toho, ako nám tí moslimskí bratia prinášajú do Európy len slniečkársku lásku, o chvíľu si viem normálne predstaviť, že bude imám pochodovať na buzi pride. Len aby na tých marxistických zúfalcov nevytiahol nejaký ten automat. ()

Morholt

Téma sice dobré, ale na mě podané moc utahaně a především chladně. Tím pádem mi celkem dělalo problém vytvořit si vztah k postavám a to ať už pozitivní, nebo negativní. Jediným výraznějším momentem byl rozhovor u jídla, který ukázal, jak liberální většina nahlíží na člověka, který nesouhlasí s jejím viděním světa. Samotné útoky byly podány celkem realisticky a bez zbytečných emocí, což bylo v tomto případě ku prospěchu věci a líbilo se mi i obsazení, ale o to větší jsem měl na konci pocit, že jde o promarněnou příležitost. 40% ()

angel74

Začátek je možná trochu zdlouhavý a zmatečný, než se divák dostane do děje, ale myslím si, že tenhle film určitě stojí za zhlédnutí, jelikož má co říct. Prostřednictvím reálného příběhu čtyř mužů, jejichž osudy se jednoho dne náhodně střetnou, seversky chladným a věcným způsobem poukazuje na neutěšený stav současné multikulturní společnosti. Na mě to jako celek působí dostatečně důrazně a velmi výstižně. (70%) ()

Skeksis

Odporný škaredý zmrd s obočím ako hajzlová kefa (teda, predpokladám, že tak vyzeral aj ten skutočný), sa cíti stráááášne ukrivdený, lebo nebol schopný ani dokončiť si učňovku. Dokončí si ju vo väzení, ale to je trt platné, keďže nie je schopný pracovať. Takže, keď vyjde z basy, za peniaze dánskej sociálky nakúpi zbrane a v mene Alaha sa chce pomstiť antiislamistom. Lenže je taký tupý, že si ani neuvedomí, že "bojuje" za štát plný vrahov a násilníkov, a že doňho ani nepatrí. Ani strieľať nevedel. Zahrané dobre, ale vlieklo sa to ako slimák, a bolo to trochu chaotické. ()

kolemjdouc

Děj založený spíš na kladení otázek a hledání odpovědí.A lidi kteří se rozhodnou pro boj třeba jen kreslením obrázků by měli myslet na život lidí kolem sebe.Jak málo jsme si vědomi toho, co které náboženství obnáší ,je záběr, kdy se Finn rozeběhne proti samopalu s holýma rukama.Tak to prostě nefunguje.Dánsko se pyšnilo tím,že generace žilo v jakési neutralitě.Což už zřejmě dnes neplatí.Dobrý překlad  to se musí nechat.Sice jen titulky ,což bylo dosti psycho,když zvolili nestatiskou rozklepanou kameru jakože asi na způsob dokumentu, ()

blondboss

Profesorsky a realisticko-chladnokrvne natočená severská dráma rozvíjajúca teroristický útok v Dánsku, ktorý zdvihol vlnu spolupatričnosti a boja proti antisemitizmu a zvráteným ideológiám. Po tomto snímku určite divák bude plný depresie, ale na druhej strane tu tvorcovia ponúkajú prepletením štyroch nezávislých osôb ukážku toho, aké sú niektoré činy nezmyselné. Mne osobne to dalo veľa a aj napriek tomu, že tu bola istá emočná absencia v tomto filme, ja som bol spokojný. 70 % ()

xxmurphyxx

Snaha tu bola, ale celé to nakoniec vyznelo do hlúpa. Hodinu a štvrť človek čaká kým sa niečo zomelie, pričom to niečo je ozaj len niečo málo. Samozrejme beriem, že to je podľa skutočnosti, čomu musí zodpovedať aj výsledný bodycount a kostra príbehu, ale tým pádom sa malo ubrať na stopáži filmu, lebo takto sa to až moc naťahovalo ako guma v trenkách a aj keď bolo cítiť snahu priblížiť čo najviac charaktery postáv divákovi, výsledok je nie moc presvedčivý hlavne pre to, že film sa silou mocou snaží o nestrannosť a odosobnenie. Celé to pôsobí dosť odťažito, človeku je v podstate u prdele, čo sa komu stane. Myslím si, že Európa zažila kopu iných multi kultúrnych obohatení, ktoré stoja za sfilmovanie miesto tohto incidentu s kozojebým kokotkom s kefami na topánky miesto obočia, ktorý bol celý život len pojebaný, frustrovaný lúzer a skapal ako posratý easy killer, čo dokázal dať dole len dvoch neozbrojených ľudí. Ale čo čakať od degešov, čo nepoznajú ani základy hygieny. ()

DonBraso

Obsah či lépe řečeno sdělení zvítězilo nad samotným filmem. Pocta nevím,ty osoby Vám moc k srdci nepřirostou a střídání postav by mělo urychlit posunky ve filmu,ale ani to se moc neděje. Každý divák čeká,ze ty postavy se v jeden moment všechny střetnou,ale ja si tedy moc nevšiml. Hlavně to kromě fakt jedny vyšumí do prázdna, protože 109 minut je přehnaných, když nejvíc si užijete jednoho policajta,co je na tom špatně se zdravím, bere trávu a má rozvrácenou rodinu. Bohužel i to je málo.Dánský drama jako řemen se bohužel nekoná. Jen víte,že se stane teroristický čin, se kterým kupodivu nejvíc prožijite tento film který má jen poukázat na to,ze se stal.Jeden z mnoha, který neměl nejspíš i to před tak reálné obrysy.45% ()