Správný čas žít

• USA Then Came You (viac)

Vtipný a dojemný film o dospívání oslavující přátelství, lásku a život... Správný čas žít vypráví povznášející příběh, který nám připomíná, že není důležité, jak dlouhý život máme, ale zda jej dokážeme prožít naplno. Snímek se točí kolem Skye (Maisie Williams), energické dospívající dívky sužované nevyléčitelnou nemocí, která se spřátelí s devatenáctiletým hypochondrem Calvinem (Asa Butterfield). Calvin, který se bojí vlastního stínu, pomáhá Skye plnit její výstřední seznam úkolů. Přitom se učí čelit a překonávat vlastní obavy a nakonec se zamiluje do krásné, ale zdánlivě nedotknutelné Izzy (Nina Dobrevová). (HBO Europe)

tomik99

Je až zvláštní, jak někdo nemocný může naplno žít a užívat si svůj život, zatímco zdravý člověk ho neskutečně promrhávat. To je pro mě hlavním poselstvím tohoto filmu, i když dost možná chtěl autor vyprávět o zcela něčem jiném. Někdy si neuvědomujeme, kolik mladých lidí kolem nás může být vážně nemocných, i když mají život před sebou. Bylo velice příjemné v roli těžce nemocné Skye vidět Maisie Williams, která si svou roli dosyta užívala. Po Aryii z Game of Thrones to byla příjemná změna. I Nina Dobrev potěšila, na které oči musíte nechat v každé scéně. Jediný, kdo mě trošku iritoval, byl Asa Butterfield, i když zčásti za to může jeho prkenně napsaná role. Herec to bezesporu dobrý je, ale ani za boha jsem mu nežral jeho vztah s Ninou Dobrev. Ne, ne a ne. Ti dva se k sobě absolutně nehodí, nemůžete dohromady dávat vyspělou a krásnou ženu s ještě dětinským klukem. To jediné mi na filmu vadilo, jinak fajn, leč smutný, snímek. ()

misterz

Ďalší film o umieraní, no musím uznať, že sa v tomto prípade aspoň z časti dokázali autori vyhnúť schematickému klišé a nátlakovým citom. Všetko tu funguje hlavne na tých dvoch hercoch, medzi ktorými bola cítiť veľká dávka chémie... to je asi najväčšie pozitívum. Maisie Williams síce poznám predovšetkým z HoT, no ukazuje sa, že v budúcnosti pôjde o celkom zaujímavý herecký typ, vhodný najmä na stvárnenie rebelujúcej ženy, alebo ženy vymykajúcej sa bežným štandardom. Lepší priemer. 65/100 ()

eLeR

Filmov s témou - umieram, ale mám to pod kontrolou - je už neúrekom. Niektoré sa vydaria, niektoré menej, či vôbec. Then Came You je celkom vydarený film. Má príjemnú atmosféru a muziku, Asa mi tentokrát vôbec nevadil a Maisie ja nepoznám .. takže herecky tiež slušné. Aj hlášky len tak medzi rečou mám rada. A priznávam, že priania od Sky na záver filmu nerozosmutnili len Calvina, ale aj mňa. 3,5* ()

silentname

Žeby si február našiel svoj najlepší film? Že by som ohodnotil zatiaľ film roku 2019? Možné to je. Aj napriek tomu, že by som tu našiel pár vecí, ktoré by som vytkol, tak poviem v prvom rade tie silné pozitíva. Pre mňa. V prvom rade má "Then Came You" srdce na správnom mieste. Vie budovať atmosféru, je veľmi vtipný a má hlavnú hrdinku, s ktorou by som chcel stráviť všetok čas, ktorý by mala. Bez debaty. Maisie Williams je v tomto filme absolútne excelentná a chcel by som byť jej priateľom. Za každých okolností. Asa Butterfield je pre mňa herec, ktorý akosi končí vo filmoch, kde na neho po chvíli zabudnem. Konečne môžem povedať, že za tento film na neho určite nezabudnem, pretože je tu v role, ktorá sa mi páči, má charizmu a hrá hrdinu, ktorého si môžem na základe niečoho zapamätať. Je zaujímavý a vie tomu dodať to srdce. Úprimne poviem, že keby je film len o Calvinovi a Skye, tak by si ma získal asi úplne všetkými desiatimi a vychvaľoval ho do nebies. Pretože všetky časti, kde sa film sústredí na vzťah medzi nimi, je excelentný. Okrem toho sa tu strieľa skutočne vynikajúci humor, ktorý ma dostal do stavu, že som sa po celú dobu rehotal. A robia to absolútne maličkosti. Čo film drží pre mňa trošku späť? Sú dva problémy, ktoré by som povedal. Neovplyvňujú pre mňa film nejako závratne, ale keby tam neboli, bolo by to perfektné. V prvom rade je to Nina Dobrev. A nechápte ma zle, je šikovná, je sympatická, no mám pocit, že v tomto filme reálne byť nemusela. Ale na druhú stranu keby tu nebola, nemali by sme tu jednu vynikajúcu scénku, kde bola s Calvinom na rande v lietadle "from nowhere to nowhere". Takže možno toho jej postava moc nepridala, no zase niečím si ma predsa len získala. Druhý menší problém je, že mám pocit, že skoro počas celého filmu vyzerá Skye veľmi energicky a živo a možno by mala ukázať, že veci nie sú pre ňu také jednoduché. A ku koncu tie scénky prídu, no počas filmu je živá, energická, plná optimizmu a akosi ani nemám z nej pocit, že by mala umrieť. Ale zase na druhú stranu musím povedať, že táto jej stránka robí ten film skvelý. A dáva tomu ten šarm, vďaka ktorému si ma tak získal. Takže aj keď to vnímam mozgom ako mínus, tak vďaka tomu mínusu ten film na mňa pôsobí krajšie. A to je práve to zaujímavé. Má svoje mínusy, ale dokážem si v nich nájsť plusy. A to je pre mňa to naj. Čo viac môžem ešte k tomu povedať, Je tu niekoľko úžasných scénok, na ktoré nikdy nezabudnem - "rande v lietadle" , "Skye prespáva u Calvina" ,"scénka s truhlou" , "narodeninové karty" ... a mohol by som pokračovať. Je to pre mňa skvelý film, na ktorý si na konci roka určite spomeniem. Hudba je skvelá, postavy sú skvelé, scenár ma chytil za srdce a dokázalo to zo mňa reálne dostať emócie. Pre mňa je to nádherný film. A jednoznačne odporúčam k zhliadnutiu. Hodnotenie: A+ ()

blazma

Super příjemný film a příběh. Něco co napadlo snad každého a je jedno jestli vám zbývá jen určitý čas života díky nemoci nebo jste naprosto zdravý. Každý má sen a ''seznam'' věcí které by rád zažil nebo viděl nebo udělal. I já takový mám a proto se mi tento film strašně líbil. Herecká trojice je navíc taky super. ()

• Skye nosí po celou dobu punčochy a boty Converse All Stars, protože je Maisie Williams považovala za něco, co se výborně hodí k charakteru postavy. (filmovyfan)
  • Název filmu se poprvé objeví až před závěrečnými titulky. (filmovyfan)