Pán Gaga

(festivalový názov)
  • Izrael Mr. Gaga (viac)

Ohad Naharin, umelecký riaditeľ Tanečnej skupiny Batševa, je považovaný za jedného z najvýznamnejších choreografov na svete. V tomto duchaplnom a odvážnom dokumente sa s ním stretávame v dôležitom životnom okamihu, ktorý nám ho umožní spoznať ako človeka s neuveriteľnou umeleckou integritou a mimoriadnou víziou. Režisér Tomer Heymann nakrúcal tento dokument osem rokov a predkladá nám kombináciu intímnych záberov zo skúšok a rozsiahleho, dosiaľ nezverejneného, archívneho materiálu, ako aj tanečných sekvencií vyrážajúcich dych. Tento príbeh umeleckého génia, ktorý preformuloval jazyk moderného tanca, vás určite zdvihne zo sedadiel. (Art Film Fest)

tomashrabek

Na to, že ma tanec nezaujíma, a ten moderný už tobôž nie, ma to neskutočne bavilo. V prvom rade je to totiž skvele natočený dokument, ktorý z relatívne štandardného životného príbehu vytrieskal maximum. A to i za pomoci skvelých dramaturgických nápadov, ktoré sú pre potreby dramatického oblúka správne zoradené i načasované (napr. autistický brat). Každá načatá vec vo filme je v správny čas ukončená. A i ten tanec nakoniec pôsobí celkom zaujímavo. (videné na českej premiére v kine Světozor, 11. 5. 2017) ()