Televízna inscenácia Shakespearovej tragédie o zhubnej moci bohatstva. Bohatý a šľachetný aténsky občan Timon rozdáva dary svojim priateľom štedro a veľkoryso. Pomáha každému v jeho núdzi bez rozdielu stavu. Má však okolo seba falošných priateľov, ktorí mu odoprú pomoc, keď sa jeho pokladnica vyprázdni a jeho sudy už nepretekajú vínom. Postoj priateľov otrasie jeho vierou v dobro ľudstva, utiahne sa na morský breh do jaskyne, kde umiera vlastnou rukou prekľajúc celý ľudský rod. Aj slávny bojovník Alkibiades pozná nevďak Atén. Keď sa prihovára za vojaka odsúdeného na smrť za malý poklesok, senátori ho vypovedia z mesta. Alkibiades ako muž činu sa nevzdáva, porazí Atény a ovládne ich. Timona však nájde už mŕtveho. (RTVS)

Autogram

Veľmi vydarená adaptácia Shakespeara so skvostným obsadením až do poslednej vedľajšej role. Prvá polovica je na štyri hviezdy, neskôr inscenácia trochu poľavila v pútavosti, ale nakoniec spokojnosť. –––– Keď teba vešať budú, veľa učenosti na svete nezomrie. –––– A veru som aj trocha povďačný za túto tieseň. Takto môzem totiž vyskúšať priateľov, a uvidíš, jak si sa mýlil. Na priateľov som ja prebohatý! ... Ty však vedz! Mať dobrých priateľov je dobrá vec.–––– Tých podliakov mi priveď ešte raz. Ja sám schystám nový hodokvas. ()