silentname

V jeden moment som si myslel, že to bude najhorší tohtoročný vianočný film. "One Fine Christmas" ale na úvod vôbec nemá žiadne kúzlo Vianoc. Nie je na čo sa pozerať, hrdinovia nemajú veľmi veľa sympatií a jednotlivé príbehy sú plne hnevu, nepríjemných scénok a vôbec som nečakal, že sa to zdvihne. Čaro Vianoc tu chýbalo. Po prvej polovici filmu sa to trošku začne zdvíhať a film si podľa mňa so všetkým čo sa udialo vychytí skutočne krásne finále. To je pre mňa skutočne absolútnym highlightom filmu. A s tým všetkým čo sa udialo to pôsobí ako príjemné zakončenie filmu, ktorý však reálne toho moc viac nemá. Jednotlivé príbehy nie sú zrovna najlepšie. Naša hlavná dejová línia nie je veľmi zaujímavá. Zvyšné dva príbehy sú na tom o niečom lepšie. Máme tu manželský pár, ktorý prechádza krízou a je potrebné, aby manžel prišiel o prácu, aby pochopil čo prehliadal už niekoľko rokov. Tento funguje okey. A ku koncu skutočne dospeje do uspokojivého finále. No potom je tu príbeh rodiny, kde sa vráti syn domov a zistia, že si našiel manželku. Tento je podľa mňa spracovaný celkom dobre. Úvodné časti sú možno tiež pretkané dosť nepríjemnými časťami. Ale na druhú stranu viem matku pochopiť. Cíti sa podrazená tým, že jej syn vôbec nepovedal, že sa oženil a potom zistí, že ešte čakajú aj prírastok. Rozumiem jej veľmi dobre. No postupne ako antipatie opadnú, dospeje do skutočne nádhernej momentky, ktorú nebudem spoilovať ak tento film chcete vidieť. Prvá polka je síce skutočne hrozná, no v druhej polovici filmu sa konečne dočkáme príjemných a krásnych momentiek. A pôsobia úprimne. Otázkou ale ostáva, či vám bude stáť za to, aby ste sa týmto filmom pretĺkli. Lebo verte mi, je to celkom fuška. Hodnotenie: C- ()