Tvárou v tvár

V márnici na pitevnom stole leží telo neznámeho dievčaťa, podľa patológa jasná obeť samovraždy. Keď v nej policajný vyšetrovateľ Bjørn Rassmussen spozná svoju jedinú dcéru Christinu, je mu jasné, že nemá pred sebou prípad samovraždy, ale brutálny vražedný zločin. Vydá sa pátrať na vlastnú päsť a zistí, že o svojej odcudzenej dcére a jej doterajšom živote vlastne nevedel nič. Bjørn odhaľuje tajomstvá Christininho života – jej manželku, luxus, sex, drogy a veľké peniaze zarobené na darknete. Tak ako Bjørn nebol dokonalý otec, ani Christina nebola nevinné dievčatko. Dcéra policajného komisára mala pevné väzby na gangstrov, proti ktorým jej otec celý život bojoval. Bjørn preveruje aj kolegov policajtov. Sú to priatelia na život a na smrť, ktorí si navzájom kryjú chrbát. Bjørn podozrieva svojho bývalého parťáka a vystaví ho smrteľnej skúške. Suspendovaný komisár urobí čokoľvek, aby pomstil dcérinu vraždu. Postaví sa tvárou v tvár celej dánskej polícii, strate kariéry a predovšetkým vlastnému strachu. Teraz ide len o to, aby dokázal pravdu. A tá je na dosah... (TV JOJ)

Trajektt

Severská estráda známých herců v čele s Ulrichem Thomsenem, který si zde zahrál šokovaného otce, kterému znenadání umře dcera. Všichni mu říkají, že je to jasná sebevražda, ale jeho otcovský a superdetektivní instinkt mu říká něco jiného. Ale místo toho, aby truchlil a oplakával svou dcerušku jako každej normální fotřík, tak si začne vylejvat svůj profesionální vztek na svědcích, kteří by o tom mohli něco vědět. Přitom se dozví mnoho nepříjemných věcí o své roztomilé ratolesti, ale to ho nerozhodí a čím blíž se přibližuje k odhalení skutečného viníka, tím ortodoxnější praktiky vyslýchání používá. V některých praktikách by se dalo podotknout, jestli tím neporušuje zákon, ale co byste chtěli od čestného policajta, který právě ztratil dceru. Velice zajímavé podání tohoto dánského seriálu a hlavně stopáž každého dílu, která je přibližně stejná jako u běžného dílu Simpsonových, ale ve které se vždy dobereme o kus blíž k pravdě tohoto zamotaného kriminálního propletence. K hereckým výkonům není co dodat, protože spoluhráči se již setkali v mnoha skvělých filmech nepočítaje například Blikající světla, Adamova jablka, ale taktéž v kriminálních seriálech jako je Most anebo Vražda. Zajímavý koncept s komorním podáním, kdy hlavní hrdina si jde tvrdě za svým cílem a dalo by se říct, že zde funguje pravidlo zrady a pomsty si v každém díle vybere jednoho svědka, kterého doslova vyždíme jako houbu a vyndá z něj i to co neví. Je to vcelku zábavné, když z počátku hlavnímu hrdinovi držíte palce a tak trošku s ním i soucítíte, tak v dalších dílech bytse se mu určitě nechtěli dostat pod ruku a člověk v tu chvíli začne přemýšlet, kdo je tady vlastně oběť. Ale díky tomuto postupu tohoto tak trochu psychopatického otce se dozvíme překvapivé rozuzlení této hádanky a silně pochybuji, že někdo předvídal takovýto konec. Za mě dávám zasloužených 80%. ()

Tosim

Tenhle film ve formě seriálu se skvostným severským obsazením se více známým nestane patrně z toho důvodu, že ve všem tom mluvení, jakkoli je fascinující a emocemi nabité, zaniká a trochu i selhává ta atraktivní detektivní zápletka. 70%. ()

Malarkey

Skandinávie ve své televizní vrcholové formě. Detektiv se na vlastní triko pouští do vyšetřování smrti vlastní dcery. Postupuje prakticky, věcně a každý díl tohoto seriálu dochází k až divadelnímu dialogu mezi detektivem a někým, u nějž vypadá, že s onou smrtí má cosi společného. No a jelikož se zde sejde současná smetánka dánského filmového řemesla, není tu o emoce a vybroušené dialogy nouze. V rámci detektivek minimalistická záležitost, ale s řadou skvělých nápadů, které Vás nutí sledovat dál. ()

emma53

Sice má Forhoret výborné obsazení, ale z celého seriálu mám trochu rozpačité dojmy. Myslím, že to asi způsobila hlavní herecká postava, kde nevím, jestli mně byl Ulrich Thomsen nesympatický jako herec a nebo jako silně psychicky labilní otec. Jinak, co se sekvencí týká, to naopak chválím, nutilo mě to jet jak po másle a dala jsem tak Forhoret na jeden zátah. Ostatním hereckým perlám se tam až tolik prostoru nedostalo, ale ve výsledku to ani jinak nešlo. Takže za mě slabší čtyřka. Jo a rozuzlení bylo pro mě překvapující i když.... ()

gudaulin

Součástí vlny severské krimi, která se stala světovým pojmem, byla díla nejrůznějších kvalit a z řady z nich jsem měl pocit, že jde o dojení jalovice. Tváří v tvář je ale trefou do černého. Björn je inteligentní, analyticky uvažující a metodický vyšetřovatel dánské policie, který kvůli nedostatku empatie a uzavřené povaze poněkud ustrnul v kariéře - vlastně u policie už jen tak rutinně přežívá. Když dojde ohledat mrtvolu u nového případu, krátký pohled na tělo ležící na pitevním stole stačí, aby se do případu ponořil se vší rozhodností a bez ohledu na následky. Zemřel někdo, kdo mu byl nanejvýš blízký, a okolnosti jeho smrti odhalí a viníka vydá spravedlnosti, i kdyby měl zaplatit cenu nejvyšší. Série je prosta jakékoli vaty. Každý díl představuje jedno setkání se svědkem či podezřelým a následný dialog, který se rychle mění ve výslech nevedený právě v rukavičkách. Na konci epizod jsme vždycky o něco dál v odhalení nelichotivé minulosti Björna a jeho rodiny a o něco blíž jeho trpkému konci. Je to originální, dynamické a navíc podepřené účastí dánské herecké elity. Celkový dojem: 90 %. ()

Chrustyn

Hodnoceno dle první série. 20 minutové epizody odehrávající se na jednom místě s dvěmi postavami, které mluví. Přestože je základ kriminální zápletka, kdy otec pátrá po smrti své dcery, ve výsledku je seriál více psychologickým dramatem, kdy se odkrývá charakter hlavního hrdiny a jeho vztah s mrtvou dcerou, kterou vlastně neznal. ()

Arsenal83

Veľmi dobrá kriminálka, ktorá zbehne ako voda, nakoľko každá časť nemá ani polhodinu. A pritom má čo ponúknuť, je plná obsahu, odpadla zbytočná vata. Navyše tu máme plejádu tých najlepších škandinávskych hercov. Myslím, že dobrá inšpirácia aj pre iných tvorcov - dobré krimi s výbornou atmosférou sa dá natočiť aj takto akoby z rýchlika. ()

angel74

Za tuhle celkem originálně pojatou a nadmíru strhující detektivní podívanou musím seveřanům vyseknout poklonu. Díky krátké stopáži jednotlivých dílů se divák takřka nestihne nadechnout, mnohdy dost otravná vata je totiž rázem pryč, což nesmírně prospívá dynamice příběhu. Ani bych se nedivila, kdyby se ryze dánským konceptem nechali inspirovat také filmaři z jiných zemí. Seriál se může pyšnit nejen kvalitním scénářem, ale i skvostným hereckým obsazením a výbornými hereckými výkony v podstatě všech aktérů, přičemž napínavou atmosféru dotváří patřičně temný hudební doprovod. (90%) ()

octopuska

Solo pro Ulricha Thomsena, který samozřejmě patří do mé oblíbené partičky dánské herecké elity. A opět dokázal, že umí na jedničku a toho psychotickýho poldu a tátu na baterky si rozhodně užil. Velmi zajímavě podaná krimi o osmi dílech, velice komorní atmosféra a opět perfektně vystihnutá hloubka psychologie postav. V každém dílu Ulrich a k němu jedna postava, jako protihráč. Skvělými jmény se to jen hemží a pro mě jednoznačně, jako stěžejní čtvrtý díl, kde se střetne s Nikolou Šohajem, to je lahůdková podívaná. Vlastně jen konverzace v restauraci, ale přesto to jiskření a charisma mezi nimi je dokonalé. Je vidět, že spolu leccos natočili a jsou perfektně sehraní. Neobvyklá stopáž po 20 minutách, tomu vůbec neublížila, naopak. Tady moc akce nehledejte, tohle je hlavně pro milovníky konverzačního hodokvasu a skvělých hereckých výkonů. ()

filmmovier

Osm epizod po dvaceti minutách, (téměř) na jeden zátah. Strhující dialogy hlavní postavy a podezřelých (docela dost slavných a velkých jmen), povětšinou jeden na jednoho, to je prostě potěšení. Tvůrcům se budování atmosféry daří na jedničku, navíc je seriál poměrně zajímavý i vizuálně a ty dialogy jsou všechny do jednoho lahůdka. Hlavní hrdina sice není příliš sympatický (ale to se dá pochopit) a zápletka na mě místy působila trochu podivně, ale rozuzlení je výborně. A ty dvě a půl hodiny předtím taky. Spojení detektivky a dvacetiminutových epizod je velmi zajímavé a Tváří v tvář dokazuje, že se jedná o velmi svěží, svižný a povedený koncept, který vlastně ani nemůže nefungovat. Za mě moc fajn seriál, ale k plnému hodnocení prostě ještě něco chybí. 80%. ()

Tosi

Ulrich Thomsen jako mírně psychopatický otec páchá násilí proti všem. Epizody jsou krátké a v každém díle musí Thomsen vypáčit střípek ke smrti své dcery z někoho jiného, povětšinou z elitních dánských herců. Můj oblíbec Nikolaj Lie Kaas nemohl chybět a tak to hodnotím jako výbornou dánskou krimi sérii. ()

Skeksis

Konečne niečo normálne (až na vidiny mŕtvej dcéry). Ako vždy výborný Ulrich Thomsen, ktorý je jeden z mojich top 10. hercov. Nikolaj Lie Kaas, Lars Mikkelsen... Všetci boli skvelí. Bavilo ma tiež, že každá epizóda mala iba niečo cez dvadsať minút, čo podľa mňa úplne stačí. Nemusím hodinu sedieť pri niečom, z čoho by som tretinu vyškrtla, lebo je to nuda. Toto nuda nebola a herecké výkony naozaj super! ()

Vajonek

1. série. Když by mi někdo dopředu řekl, že tady mám komorní psychologickou severskou krimi s poněkud originálním způsobem vyšetřování jednoho úmrtí, řekla bych si, že to asi bude skvělé. Přesně takové věci jsou totiž mým šálkem čaje. No a přesto šlo nakonec Tváří v tvář nějak mimo mě. Hlavní hrdina (a pomalu si začínám po pár zhlédnutých věcech s ním myslet, že i jeho představitel) mi byl šíleně nesympatický, jeho "metody" vyšetřování mě zvedaly ze židle, nějak se mi nechtělo věřit tomu, že by to celé  (včetně některých věcí ze života Björnovy dcery) mohlo (alespoň vzdáleně) takhle v reálu probíhat (což by nemuselo jindy vadit, tady mi to ale vadilo). I když jednotlivé díly trvaly okolo dvaceti minut, připadalo mi to většinou jako hodina. Nedostavovalo se ani takové to správné napětí, atmosféra, které mám u severských věcí ráda a jsou pro ně typické. A celkově mi asi bylo tak nějak jedno, jak to celé dopadne, jestli se vrah odhalí, jestli tam vůbec nějaký bude. Asi i proto, že bylo opravdu těžké se byť jen s jednou z postav nějak identifikovat nebo jí fandit. Herci hráli dobře, celkově to byl asi zajímavý nápad/námět, ale to je za mě tak vše. 55 %. ()

petikacka

Tak tohle mě trefilo fuckt na komoru. Vyřešit případ smrti své vlastní dcery během 8 dvacetiminutovek a ještě k tomu neustále zajímavě měnit kdo je vlastně WHO a nakonec to vyřešit překvapivě, to se jen tak někomu nepovede. A tady se to prostě ku*evsky povedlo. Za mě za naprosto ojedinělý počin 100% ()

Mlle

Studiová konverzačka z absolutně dysfunkční společnosti. Násilí vyšetřovale coby samozřejmost vůči vyslýchaným, kterými apriori pohrdá, mě nakonec donutilo seriál vypnout. ()

tranquill

"Ale všechno jsou to vztahy!" Parádní skandinávská psychologická krimi série s online podáním. "Jen přemýšlím nahlas.. Přemýšlíš prdelí?!" ()

Pete

Pojďme si to přiznat, dánský Výslech je koncepční skvost, který se tyčí nad konkurencí severských krimi zejména svou originalitou, a nedivil bych se, kdyby se podle vzoru psycho Terapie dočkal hned několika jazykových mutací. Takto tváří v tvář na dřeň emocí to však umí jen oni. Osm krátkých komorních epizod by bylo možné sjet i na jeden tříhodinový zátah, a vnímám je jako divadelní představení, které by se z toho také pouze velmi mírnou úpravou dalo udělat. Plejáda lokálních hvězd pak skutečně září, a vytváří vhodné konverzační oponenty k zarytému (šílenému?) Thomsenovi v hlavní úloze. Jeho zoufalé hledání pravdy bylo přesvědčivé, a líbilo se mi, jak všichni lžou, a každá další nejednoznačná výpověď v podstatě popírá tu předchozí. Setkáváme se tu s pěknou sebrankou, atmosféra je tedy krásně napjatá a temná. Vím, zrovna tohle je hodně osobní a subjektivní, nemůžu však jinak než dát za toto představení plný počet. ()

iz67

Hraje tam vetsina (jako vetsinou) mych oblibenych hercu. A proto bylo fajn si to projet. Ale ta inzerovana cesta do psychologie postav, prostredi, vztahu se nekonala nebo me aspon nevtahla. Format, kdy v kazdem mikrodile poznate novou postavu, ktere rozkreje část minulosti me nechal chladnym. Byl to takovy Orloj, na ktery se clovek rad podiva, ale postavy he nechavaji chladnym. Takze mi bylo uplnej šumák, kdo to nakonec udělal. V kombinaci s tim, ze se da těžko verit 'uspechu' dvacetillete holcicky, ktera se pritom o sebe nedokaze dost zakladne postarat, to byl jen prumerny seros. ()