Psychologička Susanne Egholmová, bývalá manželka kriminalistu Bjørna Rasmussena, je zdrvená udalosťami okolo jeho zatknutia a snaží sa vyrovnať so stratou ich spoločnej dcéry. Utešuje sa predstavou, že chytili jej vraha a on už nemôže nikomu ublížiť. Ale odhalil Bjørn naozaj toho pravého páchateľa? Suzanne lieči jedného zo svojich pacientov hypnózou, počas ktorej sa vyplavia nové znepokojujúce informácie o sériovom vraždení mladých žien. Tlak pochybností a snaha spoznať pravdu prinútia Suzanne, aby sa vrátila k prípadu smrti svojej dcéry a pokračovala v pátraní na vlastnú päsť. Navštívi policajného kominára Richarda Lunda, striptérku Safiru, exmanžela Bjørna vo väzení, bývalého pacienta – vojaka s traumou aj úspešnú kolegyňu, psychologičku  Maju s nebezpečnými kontaktmi. Napokon sa Susanne so Safirou ocitnú v smrteľnom nebezpečí, keď ich sériový vrah unesie na ostrov. Susanninou jedinou zbraňou je jej znalosť ľudskej psychiky a hypnózy. Bude to však stačiť na záchranu ich životov? (TV JOJ)

DonBraso

Malinko jsem se bál, že druhá série nebude to pravé ořechové, ale. Milé překvapení se dostavilo a díky bohu  jsem se mýlil a sjel jsem jí na první dobrou celou, což se kupodivu u první nestalo. Říkal jsem si Trine Dyrholm na to mít nebude utáhnout vlastně na sobě tíhu tohohle seriálu, který v bere potaz vždy dvě postavy na díl, ale po prvním dílu jsem tý ženský přišel na kloub. Příběh navazuje skvěle a díl s Thomsenem krásně zapadá a rozvíří vody o tom, kdo tedy mohl zabít Christinu, jejich jedinou dceru. Sice jeden díl už přesně nevím byl takový skok do vody a o náhodě, ale vlastně tahle "dvacetičtyřhodinovka" měla i parádní konec, který opět nechává prostor pro další sérii. Sice je škoda, že někdy už víte co i pomalu postava bude říkat, někdy je to až moc čitelné, ale možná právě v tom je ta síla postavy Susanne, že se jí lechce dostanete na kobylku a příběh baví. Dánové prostě umí dobře napsat tyhle kriminálky a druhá série z ženského pohledu opět dokazuje špičku.85% ()

*CARNIFEX*

Pokračuje sa v nastolenom trende osvedčenej šablóny z prvej série, kedy jeden dialóg strieda druhý, akurát že sa zamenilo garde, keďže detektíva vymenila (ex)manželka, ktorá zhodou okolností vo svojej profesii psychologičky natrafí na "panáka", ktorý vedome/nevedome odkryl karty skôr, ako možno chcel/nechcel. V prvom rade musím povedať, že prvá séria hraničiaca kvalitou na úrovni piatich hviezd, ďaleko prevyšuje túto druhú. Tá totiž miestami postráda logické aspekty správania hl. postavy, pričom najmä v jadre pôsobí viac dejovo naivne, než seriózne. Každopádne, za mňa sa stále jedná o solídnu, detektívnu konverzačku, ktorá si (asi) ľahko nadpriemerné hodnotenie zaslúži, nakoľko predsa len, svojou formou spracovania, môže evokovať dojem originality. Odkaz pre diváka: osve NEKUKAŤ, dejovo nadväzuje, uvidíme čo prinesie tretia, i keď človek tuší, ako to celé dopadne .. ()

gudaulin

Rozumím potřebě navázat na úspěšnou sérii další řadou, ale pokračování se po mém soudu nepovedlo, ba co víc, do určité míry neguje výborný scénář první sezóny novým pohledem na starý případ, který kriminalistu v první sérii přivedl za mříže. Je to méně uvěřitelné, i když seriál kopíruje formát a styl předchozí řady, už to prostě nemá ten drajf a charismatické vedlejší postavy. Navíc ať se na mě Trine Dyrholm nezlobí, ale není tím tahounem, jako byl buldočí, nekompromisně drsný styl Ulricha Thomsena coby naštvaného otce, který drtí podezřelé bez ohledu na důsledky. Ani ty tři hvězdičky nejsou příliš přesvědčivé. Celkový dojem: 55 %. ()