Tenhle naprostý trhák posunul akční filmy o úroveň výš. Hrál v něm sympatický hlavní hrdina a byl plný vtipných dialogů a hlášek, které vstoupily do dějin. (Netflix)

choze

Dá se natočit dokument o Smrtonosné pasti, kde jsou vyzpovídáni všichni, kromě Bruce Willise a Alana Rickmana? Dá a kupodivu to funguje díky spoustě zajímavostí, o kterých jste nevěděli, a záběrů z natáčení. A navzdory zbytečně rádobyvtipnému komentáři. ()

castor

Bosý, unavený a žádný nabušený hrdina, padouch, kterého do té doby nikdo neznal, přesto vznikla absolutní žánrová klasika, která akčním filmům uštědřila obří knockout. Látky se totiž chopil ostřílený Joel Silver, který byl tvrdohlavý a neústupný a přesvědčil svého kamaráda Johna McTiernana (nechtěl točit film o teroristech), aby usedl do režijního křesla. Tvůrci vsadili na televizního herce, u padoucha, vzdělaného Evropana, zase na herce z Broadwaye. A vyšlo jim to náramně. Tvůrci změnili zvyklosti spojené s akčním filmem, vložili do něj spoustu zajímavých prvků (hlavní postava je obyčejný zranitelný polda, který má podobné problémy jako běžní lidé) včetně černého humoru, přitom scénárista byl jen pár stránek před natáčením. A absolutně se vytáhli s akčními scénami. Nejlépe to chutná po páté, po šesté.. Yipee-yi-yea, mother-fucker! ()

Lacike

Posledný diel tejto skvelej dokumentárnej série je skoro tak dobrý ako film o ktorom pojednáva. Aj keď som nemalú časť informácii už vedel z iných dokumentov, tak stále som sa dozvedel dostatok nových ale hlavne vo svižnej a pútavej forme. Potešili ma rozhovory s niekoľkými mojimi obľúbenými tvorcami, ktorých pred kamerou príliš nevidno (scenárista Steven E. de Souza alebo dokonalý suchár McTiernan). Bruce sa mihne len v archívnych záberoch z natáčania a asi je to dobre, pretože ten nadšený elán aký mal pred rokmi mu už dávno chýba. Tento dokument trefne pripomenie jaká pecka Die Hard aj po rokoch je. Takéto filmy sa už bohužiaľ netočia. Snáď bude táto dokumentárna séria pokračovať aj naďalej. Starých dobrých klasík o ktorých by mohli natáčať je habadej. 9/10. ()

kinderman

Můj nejoblíbenější vánoční film. Mimochodem, Thorpova kniha Nothing Lasts Forever vyšla v češtině pod názvem Smrtonosná past v roce 1993 a dodnes si pamatuji, jak jsem ji tenkrát v jednom olomouckém knihkupectví obracel v ruce, ale koupil jsem si ji až skoro o 30 let později, abych s překvapením zjistil, že toho z ní ve filmu zůstalo poměrně dost. ()

Figu

Je nádhernej zážitek sledovat cestu s postupnýny krůčky k vzniku legendární Die Hard, která naprosto celosvětově přenastavila žánr akčního filmu s frajerem/hrdinou bez svalů a z masa a kostí. Mě to hřeje dvojnásob, protože Smrtonosná past je moje životní filmová láska, do který jsem zabouchlej už od první mojí projekce někdy v devadesátkách. Bruce mě tenkrát nahrazoval tátu, kterýho jsem neměl a stal se mým obrovským vzorem! Jediný mínus téhle třičtvrtě hoďky je právě neúčast Willise v tomhle jinak našláplým dokumentu. A i když mi to může spousta lidí vyvracet (skrz Brucovu povahu), mě tam prostě chyběl! 85% ()

David.Darco

Pripravte sa, že vás bude tento Netflixovský rádoby vtipný komentár otravovať zrejme v každej časti. A zrejme každá časť bude mať takú istú štruktúru s malými obmenami. Uvidíme, ako rýchlo to človeka omrzí. Pre zatiaľ tých 3,5* zaokrúhlim hore, najmä kvôli tomu že sa mi páčil aj samotný Die Hard a videl som ho nedávno. ()

LordMalak

Kromě informací o vzniku scénáře jsem se nedozvěděl nic moc nového. Nesedl mi ani komentátor, který ale asi odpovídá zaměření na americký trh. Nicméně mám chuť se na Smrtonosnou past podívat znovu a ověřit si některé body, takže účel částečně splněn. ()