Dobře to propočítejte a pak přiveďte pěkně oplácaného tyranosaura i borce, kteří to skvěle umí s efekty. Tenhle trhák naprosto změnil způsob natáčení filmů. (Netflix)

castor

Jurský park byl v 90. letech filmovou událostí. Bez debat. Varoval, jak může pokrok ohrozit lidstvo a jak si nemáme hrát na bohy. Nápad byl přes 10 let starý, kniha velkého fandy dinosaurů Michaela Crichtona se ještě ani nedostala na pulty a už měla filmová studia zájem. Na začátku byly samozřejmě omezené technologické možnosti, výsledek ale změnil filmařinu. Než to celé začalo, hodně lidí projektu nedůvěřovalo. Určitě k tomu následně přispěl i hurikán, který v půlce natáčení pustošil Havaj. Některé záběry jsou přitom paradoxně autentické, bouře nakonec svým způsobem i posloužila, ač se natáčení protáhlo. Obří budget na marketing mě překvapil. ()

Lacike

Tento diel je zameraný na to, čím sa Jurassic Park preslávil najviac. Prelomovými CGI, ktoré nadobro zmenili kinematografiu. Vidíme tu hlavne preprodukciu a snahu nájsť spôsob jak oživiť dinosaurov. Boj niekoľkých oddelení z ktorých nakoniec vyhrali nerdi od PC. Je tu pre mňa dostatok nových informácií a tentokrát mi aj tie nonstop pokusy o humor k povahe toho PC nerda sedeli. Tento dokument je zaujímavým doplnkom ku všetkým tým bonusom, ktoré sa nachádzajú na BD. 7/10. ()

bobstock

Pro celoživotní fandy JP povinnost vidět i když už asi moc nových informací nepřináší, ale zato moc hezky ukazuje, kdo byl přesný strůjce tak dokonalých digitálních triků, mnou dodnes obdivovaných. Steve Williams počítačový nerd zvládnul za zády trikového oddělení, kde drželi post jedničky Philu Tippettovi, udělat dokonale kráčejícího T-rexe a natlačil jim to přímo do ksichtů. Dámy a pánové ´´Vítejte v Jurském parku!´´ ()

denbrough

Skoda prilis zbesileho tempa v tomto dokumentarnim cyklu. Konkretne u tohoto dilu jsem navic postradal aspon zminku o genialnim hudebnim motivu a jeho autorovi. ()