Filmy našeho dětství - Série 3 (2021) (séria)

Návrat do budoucnosti (S03E01)

(epizóda)
  • USA Back to the Future

Hop, nebo trop. Stačila jenom pořádná kára a jedna, nebo vlastně dvě, hvězdy a z náhodného nápadu i pozůstatků předchozí neúspěšné spolupráce se zrodil velký hit. (Netflix)

castor

Další film, u kterého to vypadalo, že vůbec nevznikne. Tvrdí to alespoň zainteresovaní. A nakonec z toho byl kasovní trhák a fenomén své doby o časových paradoxech. Holt když se do sebe jeho rodiče nezamilují, on přestane existovat. Ač talentovaný, Robert Zemeckis v úvodu své kariéry nevypadal, že by někomu dokázal vydělat slušný balík. Stálo za ním pár ne zrovna výdělečných kousků, přesto šanci dostal. Zakousl se do ní už při Honbě za diamantem, tahle ambiciózní trilogie pak byla naprostou trefou do černého. Asi se nevidí často, aby po nějakých pěti týdnech nahradili hlavního herce. Nešlo jen o to, že Eric Stoltz vnímal příběh pesimisticky, prostě v něm tvůrcům neseděl. A když už původně zamýšlený Michael J. Fox konečně mohl, byla to správná volba. Ten přes den natáčel seriál Rodinná pouta, pak se měnil v teenagera Martyho, který vedle nekonvenčního vědce rozdal ranec nápadité zábavy. ()

Marze

Pamatuji si, jak se film promital v ceskych kinech a byl uchvatne vzrusujici. Stroj casu udelany z auta. Slozity byl vyber hercu. "Zadna pubertacka by nechodila s klukem mensim nez ona" rekli zeny ze stabu. A bizarni je toceni v noci kvuli velkemu vytizeni Michaela Cockse. Jak to,ze nepusobil utahane pres svou nemoc? ()

Lacike

Tak tu máme konečne novú sériu týchto dokumentov. Druhú kratučkú medzisériu som vynechal, lebo ma tie dva filmy, o ktorých pojednáva, nikdy nebavili. Prvý diel tejto série pojednáva o mojej srdcovke. Ale celkovo som skôr sklamaný. Informačne ma to nijak neobohatilo. Vznik tejto série bol až príliš detailne pokrytý v bonusoch na BD a rôznych ďalších dokumentoch, takže tento dokument pôsobí len ako taký výcuc toho najdôležitejšieho. Naviac ma strašne iritoval ten komediálny prístup dokumentu, keď sa každú chvíľu musí rozprávanie hláv pred kamerou, okoreniť nejakým vtipom. V prvej sérii to nebolo až tak rušivé. Takže mne tento diel veľa nedal a mám obavy z toho jak ma budú tie neustále vtipy srať v ďalších dieloch. 6/10. ()

kinderman

Že Michael J. Fox nahradil po šesti týdenech natáčení Erica Stoltze, je všeobecně známá věc, ale že původně plánovaný šimpanz byl nahrazen psem, to je teprve bomba. Odlehčený tón série mě nijak neirituje, naopak, hned mám chuť si tyhle svoje srdcovky znovu promítnout. A pak znovu. A ještě jednou... ()

chrispe

Návrat do budoucnosti! Povedly se všechny tři díly a to se jen tak nestává. To s hlavním protagonistou mě dost překvapilo a asi nikdo nepochybuje, že si jeho změnou všichni zachránili krky. Taky mě překvapilo, že někdo může natočit tři propadáky a stejně mu dají studia čtvrtou šanci. ()