Aby umlčala policajta, ponúkne mu Pepi, ktorej sa na balkóne rozrastá tráva, svoje telo. Iba s jedným obmedzením- nechce prísť o panenstvo. Policajt jej neverí, že je panna a znásilní ju. Pepi sa obráti na skupinu Bomitoni, kde spieva jej priateľka Bom, aby vykonali spravodlivosť. Pepi sa spriatelí s policajtovou ženou, masochistkou Luci. Chce ju odpútať od muža, a tak ju zoznámi so sadistkou Bom. Trojica sa vyberie na fiestu zorganizovanú na žiadosť voyeura, čo býva oproti s bradatou, sexuálne neuspokojenou manželkou... Neskôr stretávajú ďalšie dievčatá: Kiti- prišla do Madridu s ambíciou stať sa modelkou a speváčkou a Julietu, novomanželku, ktorá skĺzla pod čepiec po niekoľkodňovej známosti.

„Film je katalógom provokácií, verbálnych aj vizuálnych, aké sa na plátne neobjavili snáď od čias Andyho Warhola. Funkciu šokovať majú všetky sexuálne úchylky, brutálne násilie i ďalšie scény hraničiace s obscénnosťou, ale zároveň nimi režisér v podstate vychádza v ústrety utajenému diváckemu voyeurizmu.“ (V. Matáková, P. Hanáková)

Almodóvarova prvotina získala vo svojej dobe nelichotivú nálepku „najhorší španielsky film“. Pramenila predovšetkým z realizácie. Ak označíme formu filmu za nedokonalú, nebudeme zavádzať, pôjde však o zreteľný eufemizmus. V snímke narážame na absolútnu nevšímavosť k forme. Nešlo o zámerný experiment, tak ako boli niektorí presvedčení, ale o obyčajnú neskúsenosť tvorcu a žalostné podmienky jej vzniku. K tomu Almodóvar poznamenáva: „Keď má film jednu alebo dve chyby, je to zle natočený film, ale keď ich má priveľa, tie chyby vytvoria jeho štýl.“ (murakamigirl)

Bluntman

ZLÍNFEST Natolik okázalá hyperbolizace žánrových prvků (revenge movie) a tak důsledné porušování všech filmových (záběrování, svícení, střih) i morálních pravidel (znásilnění), s přihlédnutím k charakteristickému almodovárovskému rukopisu (gay komunita, voyeurizmus, autotématičnost), patrnému již z tohoto debutu, a při ohledu k době a hnutí, na kteou/é film reaguje, se na plný počet dostanu. ()

Verunka84

No, co k tomu říct. Plus je rozhodně Carmen Maura jako Pepi, kterou mám hodně ráda. Pobavila i Cecilia Roth jako modelka z prapodivných reklam, jinak je to ale divný film, hodně násilný, hodně "teplý" a rozhodně to je nakročení mého oblíbeného tvůrce do dalších vrcholů. Ale vadila mi podivná zápletka a ještě hloupější konec ()

Havenohome

Ak je niečo kult, tak potom tento Almodovárov film. V jednom Madridskom kine sa premietal nepretržite štyri roky. Rekord tohto typu nemá na svojom konte ani Avatar. Až po pozretí tohto snímku mi všetko docvaklo. Štylistické postupy, ktoré používa autor aj vo svojich dnešných dielach, sú všetky už aj tu a preto sa film stáva poslednou súčasťou rébusu zvaného Odkiaľ sa to ten Almodovár naučil? Čo by sa podľa všeobecných pravidiel vyjadrovacích prostriedkov filmového média považovalo za chybu a amatérizmus, tu sa stáva jazykom. Almodovár si tvrdohlavým opakovaním tých istých chýb vytvoril vlastný svojbytný rukopis (podobne ako jeden súčasný český kontroverzný režisér, ktorého filmy patria k tomu málu, čo sa oplatí v rámci českej produkcie sledovať). Pri sledovaní Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón ma napadá jediné - Punk is not dead! Pedro bol v tej dobe väčší pankáč než Sid Vicous. ()

dopitak

Zatím můj nejstarší film od Pedra. Lze zopakovat již vyřčené, PA ve svých začátcích opravdu uměl a nebál se šokovat. Kolik jste jen viděli filmů s technikou pissu (aniž by se jednalo o porno)? Musím si smát při představě, že by tohle měli čs soudruzi schvalovat pro kina :-) Dějově ovšem plytké, a pamatovat si kromě několika extrémnějších scén budete asi jen postavu, která na svého manžela štěká slova jak skvadra kulometčíků. ()

kubilov

Šílená prvotina režiséra, který se toho nikdy nebál. V tom taky problém není, problém je v naprosté nekoukatelnosti (stylisticky a herecky). Všem postavám naprosto chybí prvky sebekontroly a i přesto, že se znají krátce, už si svěřují své nejniternější touhy, to mě trochu zarazilo, i když je otázka, jestli to tak Pedro náhodou nemyslel. Každopádně ta ženská s chlupatym ksichtem to zastřelila maximálně. ()

• Film byl natočen na 16 mm film a pro veřejné uvedení byl zvětšen na 35 mm. (Pavlínka9)
  • Jedná se o první celovečerní film Pedro Almodóvara. (Pavlínka9)