Keď Jake Barnes (Alain Moussi), oslavovaný vojnový hrdina a majster bojového umenia jiu-jitsu, podľahne nezdolnému stvoreniu Braxovi, budúcnosť ľudstva visí na vlásku. Zranený a trpiaci silnou amnéziou je Jake zajatý armádou, ktorá nemá potrebné vybavenie na boj proti nemilosrdnému votrelcovi z vesmíru. Jakea zachráni Wylie (Nicolas Cage) a starodávny rád bojovníkov jiu-jitsu, ktorí mu musia pomôcť rozpamätať sa a nabrať silu, aby spoločne dokázali Braxa poraziť v epickej bitke, ktorá určí ďalší osud ľudstva. (TV Markíza)

Likan7 odpad!

Cageovi už nikdo nevěří, ale Frank Grillo a Tony Jaa ještě nějaké jméno mají. Otázka je, jak bude jejich reputace po tomhle počinu vypadat. Jiu Jitsu je totiž srajda ve všech směrech, od efektů, přes příběh až po akci. Logothetis natočil xy-té pokračování Kickboxera, a v podobných vodách zřejmě bude pokračovat, ne-li v horších. ()

Hashirama

Možná je to zvláštní, ale v souvislosti s tímto pičismem mi vytanula na müsli jediná asociace, a sice Absurdistán (Idiocracy). Při projekci tohoto Nicova splátkového kalendáře se mi okamžitě vybavila scéna, kde se hlavní hrdina Joe (neboli Není Určitě) vydává absolvovat vědomostní test a vidí kolem sebe voliče SPD, kteří se snaží strčit kostičku do otvoru pro hvězdičku. Jako by tento nadčasový majstrštyk naprosto přesně zobrazil, čeho tu budeme svědky, a v duchu tohoto vynikajícího snímku bych se režiséra rád zeptal - Proč ses snažil natočit film? Seš teplej?...Ačkoliv se to zpočátku tváří jako funky vandammovka, nenechte se zmást. Už asi po patnácti minutách se před vašima očima začne odehrávat YouTube parodie na FarCry, Predátora a Mortal Kombat. A kdyby se jednalo o skutečnou parodii, řekl bych si “ano chlapci, snažili jste se, evidentně máte rádi kung-fu filmy, sešli jste se pěkná partička bouchačů, aji nějaký ty triky z Inkscapu tam máte...”, ovšem nejedná se o YouTube parodii, nýbrž zcela nezáměrnou parodii na jakoukoliv filmovou tvorbu / činnost, u které si režisér po návratu z družiny zřejmě říkal “hhhhh hhhh jooo a bude tam kung-fu týpek hhhh jooo a teďka to bude jakože z první osoby a teďka tam dám Wilhelm scream, já jsem takovej týpek, rozumím tomu pičo vole!” A tak sledujeme téměř dvě hodiny rvaní kostičky do hvězdičky s kreténsky nasnímanými pokusy o akci, jejichž kamerový kreténismus a choreografickou impotenci dokáže trumfnout jen jejich hemoroidická délka, s příběhem, za který by se styděl i nejeden komiksový scenárista, a to vše v čele s výprodejovým Scottem Adkinsem, kterej si nechal poslední obličejový svaly voperovat pod pytel, takže ho můžu s čistým svědomím prohlásit za nejhoršího herce v dějinách. Jediným záchranným bodem tohoto zločinu proti lidskosti je evidentní snaha desetiletého hyperaktiva něco vytvořit a vyprávět, a se všemi ochotníky dát do kupy aspoň základní bojové sestavy. A pak ovšem geniální Nicovy etudy...a když je nejlepším prvkem vašeho filmu maniakální Nicolas Cage, víte, že jste se zasrali zlatým hovnem do kroniky kriplů na věčné časy a nikdy jinak. Co mi ovšem nedá spát, je osud Tonyho Jaa...když už změní domácí hřiště Fekal Ladyboy Productions za západní produkci, je to mnohdy ještě horší než nechat si naprdět pod oční víčko od sedmdesátileté bangkokské bordelmáti. Co je to, kurva, s tebou, Ong Baku!? ()

Tom Hardy

Vlastně nevadí, že má Jiu Jitsu směšnou digitální krev, ve výrazivu koženou hlavní hvězdu, nezajímavého záporáka "chci být Predátor, ale rozpočet byl jen na padouchy alá Power Rangers" i debilní děj. To všechno je v tomhle případě opravdu jedno. Ten film je totiž doslova napěchovaný akcí a má před kamerou hned několik schopných borců, ale tak nedynamické a v tempu absolutně nefungující bojové scény by jeden pohledal. Přitom to neprasí, jak to u laciných béček bývá, rychlostřih. Jen se tu nějakým zázrakem povedlo, že to vůbec, ale vůbec netáhne. A to z toho dělá v podstatě nedívatelný film. 10% ()

Arsenal83

Nicolas Cage už definitívne prijal osud Chucka Norrisa a vediac, že je už len na posmech zoberie už akúkoľvek rolu. Avšak na rozdiel od Chucku od je oscarovým hercom a neviem teda, ako dôstojné je jeho aktuálne filmové umenie. Neviem si predstaviť, či by sa podobnej úlohy zhostil Tom Hanks či Sean Penn a mnohí ďalší. To je už takmer neúcta k sebe samému. Ale inak Marie Avgeropoulos je sympaťáčka. ()

LangiJ

Ach jo, nevěřila jsem, že to podle hodnocení může být tak zlý, ale ono fakt může. Ani Toník to nezachránil, kvůli kterému jsem na to koukala. Na Cageovy brakový filmy z poslední doby jsem si už zvykla, ale tohle byla síla. Příběh o ničem, stupidní dialogy, triky z videohry, občas roztřesená kamera a bitky asi taky na zadek nikoho neposadí. Toník by se měl radši zdržovat v Asii, než se upsat do takovýhle blbosti. ()

• Film byl natočen za 6 týdnů. Nicolas Cage se zúčastnil pouze pěti natáčecích dní. (SONY_)