Polibek hada

• Veľká Británia The Serpent's Kiss (viac)

Anglie léta Páně 1699. Blížící se konec století vyvolává v lidech zvláštní směsici pocitů. Někdo se těší na bujaré oslavy, někdo tak trochu nostalgicky bilancuje. Thomas Smithers, bohatý průmyslník z hrabství Gloucestershire, patří k těm druhým. Lecčeho v životě dosáhl, má krásnou ženu a půvabnou, i když malinko podivínskou dceru. Nemá však - a nikdy už mít nebude - dědice, který by byl pokračovatelem rodu. Až zemře, jeho jméno zanikne spolu s ním. Ale ono přece nemusí zaniknout! Thomas tu může po sobě něco zanechat, něco, co jej přežije! Nádhernou zahradu, kterou nechá zbudovat z pustiny za svým domem, zahradu, která bude navždy lidem připomínat jeho památku... Thomas ovšem netuší, jak zásadním způsobem toto jeho rozhodnutí ovlivní život celé jeho rodiny. Neboť mladý holandský zahradní architekt, kterého mu jako mistra nad mistry dohodí bratránek jeho ženy, je až příliš pohledný, a Thomas, jak již bylo řečeno, má krásnou ženu a půvabnou dceru... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Zpočátku jsem měl trochu problém se do příběhu dostat. Nakonec jsem sledoval se zájmem. Souhlasím, že v lecčems připomíná Umělcovu smlouvu od P.Greenaway, ale jinak jsou oba filmy značně odlišné. Uvítal bych býval výtvarnější kameru, naopak hudba byla vynikající. I když většina postav se navzájem obelhává a má své tajemství, vyznění nakonec příliš skandální není, což je možná škoda. Herci vynikající, mě ovšem zaujala zejména Greta Scacchi. To byl herecký koncert - povytažené obočí, lehké cuknutí v koutku úst, neproniknutelný pohled... Tajemná od začátku do konce. Velmi příjemný film... ()

Skunkiee

Nečekal jsem moc, dostal jsem dost. Komorně natočený příběh vlastně neopustí prostory jedné vily a přilehlé zahrady, přitom rozehraje podivný a poutavý příběh plný intrik. Nejdůležitější je ale vztah podivínské mladé šlechtičny, kterou neodolatelně ztvárnila půvabná Carmen Chaplin se zahradním architektem, kterého hraje Ewan McGregor. Všechny dialogy s ní jsou opravdu zvláštní, stejně jako je zvláštní i ona. Má však velmi čistou duši a touží po svobodě. A právě o ní ten film je, o svobodě, o touze ovládat přírodu i blízké kolem nás. A ten závěr, vystačí si s gesty, slova nejsou třeba. ()

Orlau32

Kostýmový film z r.1997, kdy obdržel nominaci na Zlatou Palmu. Mám ráda filmy, které se odehrávají v 18.století nebo dříve. Byla to zvláštní doba romantiky a elegance. Film režiséra Philippa Rousselota je velmi jemný, má zvláštní téma z aristokratické rodiny v Anglii, kdy zahrada u sídla ukazovala na movitost majitele. Zahradní architekt se vydává za svého věhlasného mistra, aby splnil odporné ambice bratrance milostivé paní. Drama se jemně rozvíjí, herci hrají výborně, a samozřejmě Richard E.Grant jako záporák exceluje. (Hrál "Červeného Bedrníka"). Je tam i trochu romantiky, zkrátka je to zábavný film pro klidé zimní večery. ()

Terva

CITÁT - Má žena vám bude inspirací. To by mělo stačit každému muži. Ve filmu mě zaujala postava kováře Pritcharda. Kdyby nebyl vrahem zahradník, tak je to kovář - toto je úvaha, ne spoiler. Devastační scéna " Proč já, Bože !!!", je Boží a opravdu celá likvidační. Mohla býti i delší. Jinak je to snímek o lidech, zahradách, lásce, válce, podvodu a penězích - ne nutně v tomto pořadí. CITÁT - PRITCHARD : To je vinná válka. Či válka o vinné následnictví ? Či akvizici vína ? Intrikářský, parukářský snímek, který je plný dialogů o rostlinách a sexu. Takový pohodový nedělní odpočinkový film. Ve snímku zazní When we have run v podání Gorana Bregovice, kterou zaspívá Gillian Polky. ()

kleopatra

Tenhle film byl jednou hodně pozdě v noci, ale ožila jsem v momentě, kdy jsem spatřila svého oblíbence Ewana McGregora. Pravda, měl paruku, protože příběh se odehrával v Anglii, v jakémsi aristokratickém sídle, v době paruk, šněrovaček a vějířů, ale naštěstí ne celý film. Hrál zahradního architekta, který měl vytvořit takovou zahradu, která by rodině zajistila postup na společenském žebříčku, nejlépe něco jako park ve Versailles. Panička byla náročná, manžel nestíhal dodávat peníze, takže byl vyšachován milencem, a zahradníkovi se job v téhle rodince začal zajídat, ne tak jejich zasněná (měli ji za blázna) dcera, která byla to jediné, co ho v tomhle místě lží, podvodů a intrik drželo. Přesto, jak jsem to napsala, to nebyl zlý film :-)) ()

• Tento film sa vo Veľkej Británii nikdy nepremietal v kinách. (m.a.t.o.)
  • Počas natáčania sa Ewan McGregor zoznámil so svojím najlepším kamarátom Charleym Boormanom. (m.a.t.o.)
  • Rozpočet: 13 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)