Kdysi dávno na ostří meče

• Čína Once Upon a Time in Lingjian Mountain (viac)

Devět kontinentů zažívá krizi. Sekta Spirit Blade získá mladého následovníka, který je svěřený pod vedení moudré a vrtošivé ženy. (Netflix)

jarah

Zábavným spôsobom vyrozprávaný príbeh, v ktorom sa mieša fantasy s prvkami reality a keďže je zasadený na imaginárnu planétu v imaginárnom svete, je tam dovolené všetko. Dokonca tam majú svojho Michelangela, tlieskajú idolom, robia prezentácie, a to všetko v historických kostýmoch a účesoch. Trocha prvoplánový dej je prešpikovaný humorom sherlockovského Xu Kaia a Sandrine Pinny, ktorým to vážne pristane aj napriek vekovému rozdielu. Neobyčajný talent Xu Kaia ma neprekvapuje, ale Sandra ma naozaj milo prekvapila. Tí dvaja ťahali celý seriál. Im patria hviezdičky hodnotenia a ešte pekne zvládnutým prvkom wuxia, ktorá sa mi nikdy nezunuje. Ostatné je podpriemerné. Efekty, ako rada prirovnávam, patria do kategórie Fantaghiró z osemdesiatych rokov minulého storočia, dej je predvídateľný, miestami nudný na nevydržanie, konanie a správanie často nelogické. OST v závere epizód ma však dostatočne učičíkal a prinútil prepnúť na pokračovanie. Nie je to úplne zlé, ale existuje množstvo neporovnateľne lepších scenárov a produkcií vo svete čínskeho historického wuxia fantasy. ()