Nikdo to nevidí

• Brazília Ninguém Tá Olhando (viac)

Nový strážný „angelus“ odhalí tajemství, které se skrývá za byrokracií systému Angelus, a přiměje ho to porušit oficiální zákony o ochraně lidí. (Netflix)

Hashirama

Klasická netflixovská praxe - kreativně zpracovaný relativně originální námět s minimálními produkčními náklady a širokou potenciální cílovkou. Pohodová oddychovka přesně ve stylu "Netflix and chill", která ale podle mě napříč osmi epizodami destiluje do multižánrového hybridu, ve kterém se přelévají pokusy o sitcom, love story, osobní dramátko a humorně žůžový pohled na dělnickou vzpouru s malým osobním přesahem, který působí v seriálovém (tj. levném) balení poněkud divně, a hlavně se do žádné žánrové peripetie pořádně nezakousne. Otevřenost vůči společenským tématům, do kterých se seriál nebojí pustit, je jeho velkou devizou (tím spíš, že zde by nic takového nikdy nevzniklo a všichni by si jen konzervativně odplivli), ale zároveň před sebou staví barikády v podobě divoké "typicky brazilské" superbarvičkové stylizace, na kterou si člověk musí zvykat, a především té nejotravnější a nejdebilnější ženské postavy v historii pohyblivých obrázků, kterou by divák nejradši shodil z balkonu. Solidní seriálový průměr se sympatickým námětem, ovšem bez přidané hodnoty a jakýchkoliv dějových vrcholů, a další ze stovek "Skončím se super překvapivým tajemným cliffhangerem, kterej se po roce ukáže jako totálně na hovno" adeptů, na které už si úspěšně pěstuju averzi. ()

Felisr

Brazilská odpověď na francouzský Zbrusu nový zákon. Když přejdete pár minut andělské kancelářské nudy, čeká vás celkem slušná jízda. Nejde vyloženě o komedii, seriál dobře nastavuje zrcadlo dnešnímu životu. Pevně doufám že bude další řada! ()