silentname

Minulý rok som pri "Candy Cane Christmaszhodnotil, že mať vo vianočnom filme v hlavnej role Beverley Mitchell je vskutku dobrá voľba. Ako herečka pôsobí prirodzene, vie pracovať so svojou tvárou a najmä nikdy nepôsobí ako krásna dobrácka ženská. Je v nej aj určitá dávka charakteru. A "Rock And Roll Christmas" je presne ten typ filmu, do ktorého sa tento štýl herectva hodí. Je super, že opäť tu máme celkom originálny námet (aspoň v rámci sveta vianočných TV filmov), kde centrom pozornosti nie je romantická linka. Tá je tu popravde celkom slušne v úzadí a filmu dominuje hlavne rozbitý vzťah medzi matkou a dcérou. Tie sa 15 rokov nemohli zniesť a teraz je na ich vnučke a ľudí okolo nich, aby dali dokopy starú kapelu, zabudli na staré spory a mohli ísť ďalej ako rodina a veci mohli byť príjemné. A to robí tento film zaujímavejším, než niektoré iné, ktoré som mal už možnosť vidieť. Lebo sa rozhodol ísť trošku inou cestou. A aj keď vieme ako to dopadne a čo sa bude diať, tak vďaka Catherine Mary Stewart a Beverley Mitchell tu máme celkom dobrú dávku komédie, ktorá ma fakt pobavila. Dobré fóry, úprimne pôsobiaca nevraživosť medzi nimi oboma a ako si to vedia dať najavo. No napriek tomu film nestráca svoje srdce a ku koncu obe budú mať možnosť pochopiť, že im v ceste stála len ich vlastná tvrdohlavosť. Hold, majú to v rodine. Mňa film bavil. Hodnotenie: B+ ()