Spisovateľ

Slovensko, 2015, 16 min

Moena

Tak jsem si vylil víno do klávesnice a nic. Asi to s bílým nefunguje. Jako (hodně) amatérskému spisovateli se mi základní premisa filmu samozřejmě velice líbila. A stejně jako můj modrý kolega musím chtě nechtě poznamenat, že napsat si ve scénáři k tomuhle filmu hlavní roli je vztyčený prostředníček na nás diváky (samozřejmě v dobrém smyslu slova - takže tichý aplaus). Možná bych na to taky vzal někde nůžky, ale ne nějak razantně. Pod deset minut už by to působilo dost zbrkle a skokovitě. Z technické stránky - obraz skvělý, hudební podkres možná trochu monotónní a kamera se občas zbytečně třepe (zvlášť při statických záběrech). Ale pobavil jsem se a proto tu zase budu za toho hodnějšího strýčka. PS: K dokonalosti tomu chybí už jen to, aby se psaný text povídek vznášel ve vzduchu, v reálném čase, nad každou scénou ve stylu HBO Sherlocka. Kdyby to tam někdo dokázal udělat, byla by to bomba! ()

MontyBrogan

Stranger Than Fiction alebo Ruby Sparks v slovenskej, presnejšie v bratislavskej verzii. Ukázali sme krásu našich slečien, prípadne susedných, ale ináč to moc originality nepobralo. Na druhej strane námet bol spracovaný dobre, aj keď je ohraný. A vždy som chcel vedieť, či klávesnica notebooku naozaj začne iskriť, keď ju niečím polejete. Alebo či sa dá utekať cez ulicu v podpätkoch. No keď sa to dialo tu, asi to už bude pravda. :) ()

Tom_Lachtan

Ve zkratce? Nijak zvlášť originální anekdota, která je řemeslně velmi dobře natočená (snad jen zvuk při dialozích trošku hapruje, to ovšem není neumětelstvím štábu, pevně věřím, že až se dostane tvůrcům bakšiše, bude výsledek mnohem lepší), jenže je roztahaná na nesmyslně dlouhou dobu, prostříhat o víc jak POLOVINU a bude to skvělé, takhle bohužel. Ovšem ano, zcela chápu, spoustu záběrů jsou na hlavního hrdinu a lepé děvy v jeho lůžku. Hlavní hrdina je zároveň rejža Chodůr (tady jen kolonka scénáře, v titulcích filmu je druhým režisérem), takže chápu a hluboce smekám, už vím, proč ten film začal studovat, hajzlík jeden (o=´ PS: monty, nejiskří a kvalitní čaj mu bohužel na obvody dobře nedělá, klatě. ()