Keď škriatkovia pečú

• Česko Vánoční skřítci (viac)

Legendárni škriatkovia z Kolína nad Rýnom v noci tajne pomáhali remeselníkom, kým ich pred dvesto rokmi nevyhnala zlá krajčírova žena. Toto je príbeh ich návratu... Helvi žije spolu s ostatnými škriatkami hlboko pod zemou už pol večnosti! Ale ako dlho má ten bezútešný život tam dole takto pokračovať? Dievča má už raz a navždy dosť podzemného väzenia a temnoty, a preto sa bez ďalších okolkov rozhodne vydať na povrch zeme. Spolu so škriatkami Kippom a Butzom spoznáva Helvi svet ľudí a zároveň aj vlastný osud. Keď stretne nevrlého cukrára Thea a ochutná jeho pečivo, hneď vie, že je to znamenie - aj ona sa musí stať cukrárkou. Theo nie je spočiatku týmto nápadom vôbec nadšený, ale neskôr si uvedomí, že pomoc Helvi a jej priateľov – škriatkov by sa mu celkom hodila. Získal by posilu v boji proti svojmu chamtivému bratovi, ktorý sa ho snaží obrať o peniaze. (TV JOJ)

ostravak30

Někteří věří na existenci skřítků dosud. A kolují legendy, že kdysi skutečně existovali. Kdo ví, zda pomáhali lidem, ale údajně byli. I oni mají legendy. Jedna z nich je součástí tohoto příběhu. Když to mám zhodnotit celkově, tak to není nuda, ale zase taková zábava taky ne. Animačně to vypadá slušně, příběh celkem slušný. V souboji s velkými zaoceánskými produkcemi film neprohrává žádným debaklem. Jedinou záhadou mi tak zůstává, proč v české produkci má film v názvu Vánoce, když děj se evidentně odehrává v nějakém z teplejších období a o nejkouzelnějších svátcích v roce se zde ani necekne. ()