Třicet let v životě jednoho hereckého ročníku, který nastoupil na DAMU na podzim roku 1988... Prvním hereckým ročníkem, který dovedl k absolutoriu na pražské DAMU velký český herec Boris Rösner, byli studenti, kteří do školy v Karlově ulici nastoupili na podzim roku 1988. Než se stačili pořádně rozhlédnout, byl tu Palachův týden, pak petice Několik vět a pak listopad 1989. Rok, který celý ročník zásadním způsobem poznamenal. Milovali a ctili svého profesora a drželi při sobě. Přátelské vztahy, navázané ve škole přetrvaly do současnosti. Někteří ve studiu vytrvali, jiní odešli, někteří vystudovali, ale živí se dnes jinak. Někteří už odešli natrvalo z tohoto světa. Na studium nastupovali s určitými ideály, někteří s nimi opouštěli i DAMU a vplouvali do nové svobodné doby. Jak na to vše pohlížejí dnes? Proč někteří z nich zanechali herectví a jak se na dobu studia a na dnešní časy dívají ti, kteří jsou ve své práci úspěšní, hrají na divadle, ve filmu nebo v televizních seriálech? Dokument jejich spolužáka Ondřeje Kepky nabízí díky záznamům ze studijních let unikátní možnost srovnání. (Česká televize)

5tipes

Příjemný a hlavně pravdivý dokument, který vůbec nepatří na ČTart, ale minimálně na druhý program. Bohužel jako všechny podobné artové dokumenty zapadne, protože tohle lidi přece slyšet nechtějí. Kéž by chtěly a začalo je to zajímat. P. S. Buďme ale rádi, že Krumlov nevypadá jako za socialismu, kde všude padala omítka a vše bylo šedé a hnědé a člověk tu krásu viděl přes bolest doby. ()

sator

Zajímavé ohlédnutí ...líbilo se mi co říkal Petřík a vůbec mám rád přemýšlivé lidi kteří v dialogu hledají... ()

• V dokumentu zazní termín „Husákovo ticho“. O co se jedná? Těšnovský tunel dostal od veřejnosti velmi záhy posměšnou přezdívku „Husákovo ticho“, kvůli jeho poloze před vstupem do tehdejší budovy UV KSČ, kde dnes sídlí ministerstvo zemědělství. Legenda praví, že ho tehdejší prezident Gustáv Husák nechal postavit právě proto, aby hluk projíždějících aut nerušil zasedání Ústředního výboru. (sator)