Muzikál zo strednej: Seriál

• Česko Muzikál ze střední: Seriál (viac)
USA, (2019–2023), 24 h 7 min (Minutáž: 30–64 min)

Tvorcovia:

Tim Federle

Hudba:

Gabriel Mann

Joshua Bassett, Olivia Rodrigo, Matt Cornett, Larry Saperstein, Julia Lester, Kate Reinders, Sofia Wylie, Mark St. Cyr, Zac Efron (a.z.) (viac)

K Nini (Olivia Rodrigová), Rickymu (Joshua Bassett), EJovi (Matt Cornett), Gine (Sofia Wylieová), Big Redovi (Larry Saperstein), Ashlyn (Julia Lesterová), Kourtney (Dara Reneeová), Carlosovi (Frankie Rodriguez), Sebovi (Joe Serafini), pánovi Mazzarovi (Mark St. Cyr) a slečne Jenn (Kate Reindersová) sa pridáva niekoľko nových zaujímavých postáv. Zack (Derek Hough), bývalý priateľ slečny Jenn a niekdajší stredoškolský idol, sa po úspešnej kariére v New Yorku vráti do Salt Lake, aby učil divadlo na strednej škole North High, najväčšej konkurencii East High. Antoine (Andrew Barth Feldman), výmenný študent na North High, si nemôže pomôcť a flirtuje s Ashlyn. Howie (Roman Banks), neuveriteľne múdry, svojský študent tretieho ročníka sa zblíži s jedným či dvoma členmi Wildcats, keď po škole brigáduje ako rozvážač pizze. A Lily (Olivia Rose Keeganová) je roztomilá energická študentka East High, ktorá by dala všetko zato, aby stála na javisku s Wildcats, avšak za jej roztomilosťou sa skrýva neskutočne súťaživá povaha. (Disney+)

Handle

1. SÉRIE (65 %): Tak trochu guilty pleasure a nostalgická vzpomínka na Glee (až mě ta podobnost fakt překvapila). Seroš se nese v duchu Glee nejen co se muzikálového žánru týče, ale i způsobem natáčení, humorem, hudbou, stylem vyprávění či psychologií postav. Mimochodem dost povedený casting a taková Olivia Rodrigo má minimálně jako zpěvačka obří potenciál i do budoucna. Písničky jsou obecně spíše jen lehce nadprůměrné, ale pár vyložených highlightů to má taky (např. Wondering). Co se týče děje, tak ačkoli je tam všude americká středoškolská naivita, bavilo mě to od začátku do konce. Problémy, které řeší postavy šly teda více méně mimo mě a občas to už dost rušilo (romantický vztah hlavních herců nebo neschopnost přijmout rozchod rodičů byla fakt zbytečná a né příliš uvěřitelná vata), ale jinak myslím, že to filmařsky není vůbec takový brak, jak by se mohlo na první dobrou zdát. Možná jen dnešní cílovka úplně nepochopí odkazy na High School Musical, nicméně celé mi to prišlo milé, s fajn nadhledem včetně feel good atmošky i zdravé míry sebeparodie. Kdyby nebylo tak uspěchané finále a ještě to více vygradovalo, dal bych i 4 hvězdy. Podtrženo sečteno, žádný klenot se sice nekoná, ale na druhou řadu se upřímně těším. ()

misterz

Prežil som 24 hodín dobrovoľného mučenia, hopsania mužíkožien, cukroviniek, kudrliniek, trápností, banality a totálne trápnych, uslintaných a presladených dialógov. Ale teenagerom s to vraj páči. Nuž, čo by som nespravil pre dcéru. 10/100 ()

Vitasek123

Seriál, který má něco do sebe. Klasická teen-love show, u které se občas zasmějete a občas si řeknete: "co to sakra je??" Od poloviny se zdá, že se děj zbytečně protahuje . Od posledních dvou dílů sem čekal trošku víc, aspoň ještě nějaký to cameo. Písníčky jsou za mě velký plus, dodávaj větší šťávu některým scénám. V celku je to za mě průměr, u kterého sem zvědav, jak autoři zpracují druhou sérii. ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (viac)