Grand Isle: Vražedná pasca

• Česko Noční bouře (viac)

Walter Franklin (Nicolas Cage) je bývalý námorník, ktorý žije so svojou manželkou Fancy (KaDee Strickland) vo viktoriánskom dome na pokojnom ostrove v Louisiane. Keď Waltera v noci zobudí zlodej, rýchlo ho zneškodní, ale zničí pri tom plot. Walter preto najme Buddyho (Luke Benward), mladého otca, ktorý zúfalo potrebuje peniaze, aby plot rýchlo opravil. Jeho prácu však preruší divoký hurikán a uväzní ho v sídle Franklinovcov. Walter neverí, že Buddy dokáže odolať zvádzaniu jeho manželky, a keď mu dá ponuku, ktorá sa nedá odmietnuť, noc naberie neočakávaný spád plný chamtivosti, sexu, násilia a šokujúcich zistení, ktoré prinútia Waltera obviniť mladíka z vraždy. Keď je do rozsiahleho vyšetrovania zapojený detektív Jones (Kelsey Grammer), čoskoro odhalí skutočnú identitu a zámery sprisahancov. (TV Markíza)

ostravak30

Nicolas Cage nejspíš po vzoru třeba Bruce Willise bere takzvaně všechno. Nemyslím si, že by tuhle roli nezvládl kdokoli jiný. Pravdou ale je, že s takovým scénářem se jinak, než čistě průměrně prostě zvládnout nedala. První polovina totiž působí dojmem, že to hlavní je přefiknout Franklinovou, která o to zoufale stojí, a pak si svůj život vybojovat na manželovi. Ve výsledku vlastně přesně nevím, co se odehrálo. Buddy nám svůj příběh vypráví z vyšetřovací místnosti a ani po shlédnutí nedokážu vysvětlit, jak to, že to celé přežil. To nejzajímavější na filmu, tedy sklep a to co dělali mladíkům, se totiž dozvíme jen okrajově a spíše z vyprávění na konci. Takže ok, budované sexuální napětí je na jedničku, další napětí na trojku, ale ze zbylých atributů tvůrci hrozným způsobem totálně propadli. A že se tvůrci snažili upozornit na to, jak se chová vlast ke svým vojákům? No...řekněme, že na to šli opravdu šalamounsky. ()

JASON_X

Praštěný scénář s praštěnými dialogy je tak nešikovně napsaný a jeho zápletka je tak pitomá, že to místy vzbuzuje údiv. Ale jelikož v tom hraje starej dobrej Nico, kterej zdá se poslední dobou chytil druhej dech, bavilo mě to. Bavilo mě se dívat na jeho komickej ciferník, podle kterýho člověk nedokáže uhodnout, jestli má z podobných rolí taky srandu a bere je jenom kvůli prachům, nebo to myslí vážně a dělá to i kvůli prachům, nebo ho prostě baví hrát magory v blbejch céčkovejch filmech a prachy jsou pro něj až druhořadý. Každopádně kvalitní divácký zážitek, který ovšem ocení pouze fajnšmekři. Semper Fi. ()

rublik05 odpad!

Hodina a půl intenzivní nudy a hrůzy. Scénář děravý jak ementál, místy bych dokonce řekl, že se jedná o jedno velké vakuum. Jak jinak si vysvětlit tak pitomý příběh, nebo zápletku úplně mimo veškerou logiku. Tohle snad ani nikdo nemůže myslet vážně. Jediná věc, která stojí za zmínku, je docela v pohodě kamera a střih, i tady se však nejedná o žádný zázrak. Upřímně nevím, co chtěli tvůrci tímto snímkem říct. Každopádně je to čisté utrpení a Nicolas Cage si může připsat další katastrofu do své filmografie. 0/10. ()

ANTYCHRYST

Vůbec to není tak hrozný jak místní hodnocení.. Naopak kamera dobrá..Cage v pohodě.. Samozřejmě.. že to mohl hrát kdokoliv jinej.. ale mě fakt nevadil.. Hlavní Milf dámská role :) hodně dobře zahrana.. By svedla i mrtvolu.. :) škoda že to je takové prekombinovane.. Od každého žánru trošku.. Pravda.. že jsem celou dobu nevěděl co si o tom myslet.. Jakým směrem to pojede dál.. 65% skoro 4* ()

angel74

Hollywoodský podivín Nicolas Cage si zase jednou zahrál násilného slizouna. Nejsem z toho zrovna dvakrát nadšená, ale dokážu to skousnout. Mnohem víc mi vadí odfláknuté rozuzlení celého příběhu. Přitom některé pasáže děje jsou docela napínavé a mají dost slušnou atmosféru. Škoda promarněného potenciálu. (40%) ()

• Film se natáčel v americkém státě Louisiana, a to v lokalitách Grand Isle, Saint Francisville a Jackson. (GASTON73)