Dvaja podnikatelia (Anthony Mackie a Samuel L. Jackson) v 60. rokoch zosnujú plán, s ktorým chcú bojovať za integrované bývanie a americký sen pre všetkých. (Apple TV+)

Soweek

Další z řady "jak se ze socky boháč vypracoval". Apple se do toho snaží taky šlapat a po pár nezdarech přichází se sympatickým tématem, sympatickým obsazením a zábavným zpracováním. Na tento typ filmů se prostě dobře kouká a jsem rád, že se ještě povedlo v rámci žánru najít neokoukané téma. Další sportovec, burzovní makléř nebo podnikatel s originálním nápadem už by přeci jen byl velké klišé. ()

Lacike

Príjemná životopisná dráma o jednom podnikateľovi, ktorý sa v 60tych rokoch stal prvým čiernym majiteľom banky v USA. Film má celkom pohodovú atmosféru napriek búrlivej dobe v ktorej si černosi postupne vybojovali v USA väčšie práva. Najväčším problémom je hlavný hrdina, ktorý je nudný suchár a ani Anthony Mackie ho nedokázal svojím výkonom nejak ozvláštniť. Našťastie film obsahuje kopu ďalších oveľa zaujímavejších postáv. Mackieho playboyského kolegu v podaní Samuel L. Jacksona, ich doslova bieleho koňa (roztomilo nie dvakrát bystrý Nicholas Hoult) alebo jedného z prvých Mackieho kolegov Írskeho podnikateľa (Colm Meaney). V tomto filme proste všetci zatienia hlavného hrdinu. Ale jeho plán je dostatočne napínavo podaný (skoro jak nejaký heist film) na to, aby to nebol ďalší nudný prvoplánový doják o prvom čiernom doktorovi / kozmonautovi / uspávačovi hadov / atď. 7/10. ()

Lukoboss

Vcelku hezky natočenej film, kde zaujme především výkon S. L. Jacksona než hlavního protagonisty a potom taky výprava (60. léta byla krásná, co se týče designu, módy, atd.). Trochu slabší je to pak s příběhem, resp. jeho uchopením. Ono se taky není moc čemu divit, tenkrát byl rasismus na denním pořádku (i když mnohdy to ani dnes není nejlepší), takže sledovat, jak se jeden chytrej, hodnej a slušnej černoch snaží zvítězit nad establishmentem je po čase trochu nuda. Resp. není to nic novýho, na tohle téma už vzniklo nespočet filmů a ano, je potřeba si určitý věci připomínat a poukazovat na ně, ale to ještě neznamená, že to nutně musí být dobrý. Tady je to prostě průměr. ()

tron

„Svet sa mení. Ale v Texase sa ešte nezmenil.“ Anthony Mackie hrá postavu, za ktorú by sa kedysi zabíjalo. Múdry, rozvážny, vzdelaný, statočný. Dnes to vnímame ako nudu a oveľa väčšiu pozornosť vzbudzuje Samuel L. Jackson so svojím nákazlivým rehotom. Ani jemu to však dlho nevydrží, film trvá dve hodiny a po prvej, ktorá je v rámci možností skvelá, zábavná, príjemná a adekvátne retro, to celé (a všetci) začína... nudiť. Navyše sa prestávate orientovať v scenári, kedy vlastne už ani poriadne neviete, kto je kto a o čo mu ide a či je zlý alebo dobrý alebo ako teda to naozaj je. Nicholasa Houlta v biznise sledujem od jeho trinástich rokov a má úlohy, ktoré mu sadnú a ktoré mu nesadnú a táto mu (napriek jeho tradičnej snahe a ochote) skôr nesedela, než sedela. ()

Spiker01

Obvykle od podobných dobových dramat vím co čekat. V tom lepším případě se o daném tématu něco dozvím, můj vynaložený čas zúročím bez výčitek a na csfd nahodím neškodných 7/10 (tedy čtyři hvězdy). Vůbec první exkluzivní film služby Apple tv+ (ač pouze zakoupená licence a pozdější vydání kvůli údajné kauze) mě ale hrozně mile překvapil a už dlouho jsem u dvouhodinového dramatu nezažil, aby uteklo tak hladce a já si užíval každý dialog. K čemuž samozřejmě dopomáhá pan herec, kvůli kterému jsem se ke snímku dostal především, tedy nikdy nezklamávající Samuel L. Jackson, jehož pouhý charakteristický smích ihned dopomůže k smíchu mému. Ale co je pro mě osobně větším překvapením, tak i hlavní muž příběhu Anthony Mackie, k němuž mám dlouhodobě výhrady (typicky po druhé řadě Altered Carbon), nicméně zde po dlouhé době hraje alespoň trošku jinak, než jsme u něj zvyklí a strašně mě bavil. Podobně jako kdysi u Hackera Chrise Hemswortha občas budete kroutit očima nad bankéřovou muskulaturou, ale asi by mě to z děje vytrhávalo víc, kdyby jej hrál herec, kterého nemám tolik v povědomí. Příběh je dozajista upravený tou nejvíc naivní představou amerického snu, nicméně nepatřím mezi ty, kterým by to mohlo vadit a jsem na to zvyklý (pochopitelně se přes to leckdo nemusí přenést). A ač mám téma segregace afroameričanů ve 20.století poměrně nakoukáno, o této konkrétní problematice jsem vůbec nic netušil, takže palec k dobru novému vědění...9,5/10 ()

• Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva striedavo v Texase a Kalifornii, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)
  • Film bol síce oficiálne ukončený ešte na konci roka 2018, ale vďaka sexuálnemu deliktu jedného z producentov, ktorého meno bolo dodatočne odstránené, sa istý čas počas nasledujúceho roka čakalo na jeho oficiálnu premiéru. (MikaelSVK)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)