#somtu

• Česko #jsemtady (viac)

Věhlasný francouzský šéfkuchař Stéphane (Alain Chabat) žije poklidným životem a má všechny důvody, proč se cítit spokojeně. Přesto jedinou osobou, která jej udržuje naživu, je tajemná mladá Korejka Soo (Doo-na Bae), se kterou se náhodou spojil na lnstagramu. Baví se spolu na dálku o umění i sakurách, které právě rozkvétají, a zdá se, že si výborně rozumí navzdory vzdálenosti a všem jazykovým i kulturním bariérám. Pak se jednou Stéphane rozhodne Soo nečekaně a bez ohlášení navštívit v jejím rodném Soulu. I když se ukáže, že tento impulsivní nápad na neohlášené setkání nebyl zrovna nejlepší, Stéphane díky tomu pozná mnoho nových přátel a jeho dobrodružství má nakonec úplně jiné rozuzlení, než které očekával. A na druhém konci světa dokonce dokáže obnovit zpřetrhaná pouta k svým blízkým. (CinemArt)

CaptainCzech

V době temna kinomaniak jako já zajde i na filmy na které by nikdy nešel a toto je jasný důkaz. Každopádně nakonec jsem byl mile překvapen a je vidět že Francouzi stejně jako Němci dokážou natočit solidní snímky. První polovina filmu kdy je Stéphan na letišti v Soulu je super a hodně jsem se bavil, bohužel druhá polovina byla dost slabá a tempo už vůbec neodsýpalo. Tento film byla one man show pro Stéphana, který byl fajn a herci jsem to věřil (ostatní postavy jenom do počtu). Do těžké situace se Stéphan dostal sám svojí nerozvážností a závisláctvím na Instagramu (spousta lidí by se mohla zamyslet), ale i tak jsem ho politoval, jelikož to byl poměrně sympaťák a hrdost mu rozhodně nechyběla. Celkově solidní 3 hvězdy a na jedno shlédnutí ideálka. ()

filipvrbik

Taková ta typicky francouzská nevtipná komedie, ale jak se Stéphane dostane do Koree je z toho najednou super nenáročný a pohodový film.. Je to více drama, než komedie - ale je to moc hezky natočeno, vzpomněl jsem si jak na Japonsko, tak na Portugalsko, kde jsme taky nocovali na letišti (i když jen jednu noc).. Odděchový film, jak má být...80 % ()

Stanislaus

#jsemtady je mile natočený snímek problematizující několik témat najednou - rodinné a virtuální vztahy, generační propast či hledání sebe sama. Alain Chabat je charismatický sympaťák, kterému nešlo jinak než fandit v tom, co dělá. Dalo by se říct, že si celý film ukradl téměř sám pro sebe - nicméně scény se syny a Soo rovněž stojí za zmínku. Určitě je lepší, když si člověk před projekcí nepřečte obsah, který (např. zde) vyzrazuje velkou část filmu. Místy mi tato "instagramová oddychovka" připomínala Terminál od Spielberga, i když v tomto případě to nebylo až zase tolik dramatické. Solidní tři hvězdy! ()

blondboss

Táto francúzska komédia je v zásade akýmsi moderným náhľadom do spoločnosti ako takej a vyzdvihuje v konečnom dôsledku priority, ktoré ľuďom momentálne akosi nedávajú zmysel a ktoré sa často presúvajú do virtuálnej roviny. Alain Chabat príjemným a civilným spôsobom hrá hlavného hrdinu, ktorí sa snaží o sociálny kontakt s niekým, komu stačí práve virtuálna realita, aby nakoniec našiel ten pravý zmysel života. Jednu hviezdu uberám za trošku viac hluchých miest, ale inak relatívna spokojnosť. 65 % ()

Ryuuhei

Terminál na korejský způsob! Jen tedy s moderními technologiemi a trochu jinou zápletkou. Hrdina ve ztvárnění Alaina Chabata neskutečný sympaťák, takže sledovat celé jeho počínání jak na letišti, tak posléze, bylo o to příjemnější. Celé ty 2/3 filmu odehrávající se na letišti jsem jen napjatě čekal, co se stane, jestli se dotyčná objeví a jak moc k tomu dopomůže raketovou rychlostí vzrůstající sláva díky hrdinově sem tam až trochu moc velké vlezlosti a přátelskosti. Film taktéž ukázal, že moderní technologie nejsou jen pro mladé a i člověk ze starší generace může propadnout sociálním sítím a občas se v nich topit natolik, že přestane vnímat okolní svět. Snímek mi částečně imponoval už jen tím nápadem cesty do cizí země, kterou jsem sám před lety absolvoval z podobného důvodu (akorát na mě ta dotyčná na letišti opravdu čekala). Fajn podívaná na večer. ()

• Natáčanie sa začalo v októbri 2018 v Južnej Kórei, potom sa presunulo do Francúzska, najmä do baskickej obce Hendaye v Pyrénées-Atlantiques. (Arsenal83)
  • Do úlohy matky Stéphanových (Alain Chabat) detí režisér obsadil inú režisérku Delphine Gleize, pre ktorú to bola prvá herecká skúsenosť. Éric Lartigau vysvetľuje túto voľbu: "Páči sa mi táto postava, s ktorou si Stéphane udržal spolupáchateľský vzťah napriek ich rozvodu. Chcel som niekoho veľkorysého, s krásnym pohľadom opäť bez súdenia. Delphine vyžaruje niečo veľmi jemné, láskyplné a zmyselné. veľa charakteru a je mojou dobrou priateľkou." (Arsenal83)
  • Na konci filmu hraje píseň „Give It Away“ od The Shoes feat. Postaal. (Zix.)