Yanis Zeri je jedním z nejnadanějších únosců obrněných dodávek v Paříži. Díky své důslednosti a genialitě se mu daří unikat nechtěné pozornosti a zůstat v utajení. Jeho přátelé Franck a Nasser jsou společně s jeho bratrem Aminem jedinými lidmi, kterým důvěřuje a je ochoten s nimi spolupracovat. Ke svému nejnovějšímu kšeftu ještě přibere i odborníka na výbušniny Erica. Všechno jde podle plánu. Udělají terno! Amine je však příliš chamtivý a dopustí se chyby, díky níž jsou nuceni začít pracovat pro místního vlivného drogového barona. Jejich úkol: unést vysokorychlostní transportér a sebrat co nejvíc peněz a drog. Pokud se jim to nepodaří, odskáčou si to jejich rodiny. V sázce zatím doposud nikdy nebylo víc... (Cinemax)

notozjano

Ze začátku jsem měl pocit, že je tam nějak moc postav a trochu jsem se ztrácel. Až po chvíli jsem se nějak zorientoval, kdo je kdo a jakou roli hraje. Děj je jednoduchý, akce přiměřená, nějaké ty zvraty "překvapivé" taky nechyběly, z herců vyzařuje i charisma a celkově se mi to líbilo, správně drsný film. Jen jsem se nemohl zbavit pocitu, že je to takové rychlo natočené. Jakoby si tvůrci řekly: dobře, pojďme to natočit, ale hned, protože nemáme čas. Možná mohla být delší stopáž, kterou bych asi vyplnil vztahem mezi postavama nebo úhlem pohledů ze strany policistů. I tak ale můžu s klidem doporučit. Hezký filmek. ()

POMO

Standardní francouzské krimi, kde hlavní hrdinové jsou “hodní lupiči”, ale plán se zvrtne a aby přežili, musí se stát zabijáky. Všechny včetně svého mladšího bratra samozřejmě do dráhy zločinu vtahuje nejcharismatičtější z nich, kterého za to odsuzuje i vlastní matka. A sám by toho nejraději nechal a vrátil se k hezké bejvalce, ale… Klišé nad klišé, ale jako přiznaná akční jednohubka s odsýpajícím dějem pobaví. ()

Remivsremi

Solidně natočené i zahrané. Když profesionál dělá svojí práci dobře, vypadá zatraceně jednoduše. Pak si však do týmu přivedete nepoučené, naivní ucho a vaše těžká dřina jde rázem do kopru. Promyšlené a ověřené postupy vemou za své, vy se musíte rázem pustit do nevyžádaných vod improvizace a přitom doufat, aby při vás stálo trochu štěstí. Lupiči to zkrátka nemají jednoduché. Snímek umí pracovat s tématem. Vizuál i herecký přednes je civilní, uvěřitelný a drží se vytyčených mantinelu po celou dobu. Zaujme, je to slušná řemeslná práce, kterou si možná i z opakujete. Je tady však dostatek kvalitnějších kousků na výběr, avšak při závěrečných titulcích byste neměli být zklamání. ()

anderson

Na úvod treba povedať, že sa vôbec nejedná o akčný film. Zhruba dve "akcošky" tu síce sú, ale od adrenalínovej jazdy majú ďaleko. Naopak, multikultúrne uvedomelí tvorcovia moderným morálne flexibilným divákom predkladajú srdcervúcu drámu zo spoločensky diverzifikovanej Európy. V nej súperí gang sympatických a etnicky rôznorodých - rozumej dobrých - lupičov s gangom nesympatických a etnicky nerôznorodých - rozumej zlých - priekupníkov s drogami. Film nemá šťastný koniec, čím chcel režisér nepochybne zdvihnúť pomyselný morálny ukazovák/prostredník (vyberte si podľa vlastného uváženia) a apelovať na všetkých multikultúrne obohatených obyvateľov Európy, že "krást se nemá". Bol som dojatý. (6.4.2017) ()

Ashar

Vcelku koukatelná krimi, kde se přičmoudlí frantíci tak trochu postřílejí. Je to taková agitka proti přistěhovalcům, protože v tomto snímku nikdo jiný ve Francii bordel nedělá. Jen trochu udivující, že se tam střílí na ulicích a policie se tam moc nevyskytuje. Snad je to ve skutečnosti ve Francii lepší. No nejlepší je to u nás na dvoře, tady se nic takového neděje, jen kočky po sobě občas jdou. ()