Merry & Bright

(TV film)

silentname

"Merry & Bright" je ďalším tohtoročným vianočným filmom, ktorý pokračuje vo vyšlapanej cestičke svojich predchodcov. V podstate môžem opäť napísať to isté, čo som napísal k predošlým filmom, ktoré som už hodnotil. Je to v niečom inovatívne? Nie. Je to originálne? Nie. Ale má to ducha Vianoc? Áno. Je to romantické a plné klišé? Áno. Viete od začiatku do konca ako to dopadne? Áno. V ničom to nevybočuje, v ničom to nehľadá inú cestu. Teda... možno v jednej maličkosti. Merry & Bright sa totiž ako firma sústredia na výrobu vianočných lízatiek. Alebo teda "candy cane". A firma má problémy. Potrebuje prísť s niečím, čo by ich udržalo na trhu, aby neskrachovali. A najprv sa to tvári, že by mohli prísť s niečím novým na trh, no nakoniec to bude niečo úplne iné. Nebudem to spoilovať ak chcete film vidieť, no na druhú stranu si povedzme, že náznaky tejto cesty tam sú, a je to predsa len tiež trošku očakávané. Najlepšie časti si podľa mňa vychytila mama hlavnej hrdinky, ktorá jej kúpila na Vianoce šteniatko. A snaží sa to utajiť. No súčasne si s malým psíkom začne budovať vzťah a pomaly si uvedomuje, že mať v dome malého štvornohého priateľa je pekné. Myslím si, že najlepšia časť je práve keď má konečne malého pejska odovzdať svojej dcérí ako darček a neustále je vidieť, že sa chce vrátiť k svojej pôvodnej majiteľke. A ten kňukot. Ak máte radi psov, tak to vás asi tiež dojme a poteší. Ale čo sa týka ostatného, spadá to opäť do starého dobrého priemeru romantických vianočných TV filmov. A opäť. Ak to máte radi, tak si film užijete, ak nie, pozrite si radšej niečo iné. Hodnotenie: C ()