Shannon Williamsová a její pubertální dcera Brooke se usadily v novém městě. Pro Brooke to znamená novou školu a pro Shannon novou práci. Ovšem po společném nákupním výletu se zhmotní nejhorší Shannonina noční můra. Brooke byla unesena a únosci požadují výkupné. Kdo by mohl chtít ublížit její dceři? Shannon se nezastaví před ničím, aby ochránila svou dceru. Podaří se jí ale dívku zachránit včas? (Filmbox)

Johnny.ARN

Dám len jedinú jednu za to, že niekto mal gule natočiť film v dnešnej dobe bez zberačov a iných, bez ktorých už ani filmy nevznikajú. 1 z 5 ()

Adramelech odpad!

Tento sociálně-kriticko-kriminální příběh z amerického prostředí mě vůbec nezaujal snad až na občasné výroky únosců: "Nech mě přemýšlet." Jak vidět, i zločinci musí při práci myslet a některým to jde trochu ztuha. Také mě překvapila špatná zajištěnost domů proti vniknutí cizích osob. Ten barák snad vůbec nebyl zamčený a lupič, který se domníval, že není nikdo doma a vnikl dovnitř, odhadl jako nejcennější kus majetku dceru majitelů, kterou tam našel, a tak ukradl ji. Kdyby ji jejím rodičům vrátil po kouskách (tj. neopravitelně poškozenou), jak hrozil, tak by jim pojišťovna asi nic nezaplatila. U nás musí mít člověk na dveřích dva zámky, z toho jeden bezpečnostní, aby pojišťovna hradila škodu vzniklou vloupáním. A pokud si někdo myslí, že u něj doma není co ukrást, tak by si měl uvědomit, že každý hrnek, šroubek či kus hadru dnes stojí mnohonásobně víc, než kolik stál třeba v devadesátých letech, takže hodnota našeho majetku se stále zvyšuje a my všichni díky inflaci rychle bohatneme. ()