Film Baza Luhrmanna sa ponára do života a hudby Elvisa Presleyho (Austin Butler) a jeho vzťahu s jeho záhadným manažérom, plukovníkom Tomom Parkerom (Tom Hanks). Príbeh sa ponára do komplexnej dynamiky medzi Presleym a Parkerom trvajúcej viac ako 20 rokov, od Presleyho vzostupu k sláve až po jeho neslýchaný úspech, na pozadí rozvíjajúcej sa kultúry a straty nevinnosti v Amerike. Stredobodom tejto cesty je jedna z najvýznamnejších a najvplyvnejších osôb v Elvisovom živote, Priscilla Presley (Olivia DeJonge). (Continental film)

Pierre

Z Elvise jde na pozadí příběhu o hudební legendě, smutně ovlivněné svým manažerem a láskou k publiku energie. Je dobré si ho vychutnat v kině. Pokochal jsem se všemi těmi naaranžovanými prostředími, velkými show, montážemi, průlety kamer, vracejícími se scénami   a hudba duněla ze všech stran. Jako milovník vánočního kýče jsem si užil i pohled do přípravy jakési televizní vánoční americké show, kde prostě musí dojít na Santu Clause.:D . Bavil  mě i ten vedlejší nadhled do (minimálně tehdejšího) showbyznysového prostředí jako celku. Taková role pro Toma Hanksa pro mě není úplně typická a zpočátku jsem si na ni trochu hůře zvykal (ano, on pořád vypadá jako hodný strejda), ale ten netypický castingový tah byl zajímavý a musím říct, že mě Hanks bavíc než titulní Elvis. Dobrý  film, jen je ta přehajpovaná forma  občas trochu přeplacaná, postava Elvisovy manželky se tam trochu ztratila  a já úplně nemusím tyhle dlouhé bijáky, ale Elvis se mi na oplátku dost  líbil a díky za něj. ()

Alementina

Uvodnich 5 minut bylo jak vizitka an filym Baze Luhrmanna....jenze crlk9vy dojem byl pro me trochu rozoacity, nepresvedcil me ani vsemi opevovany vykon Butlera v roli Elvise. Kladne hodnotim pojeti i pro me novy pohled na karieru Elvise, ale cekala jsme, ze mi Elvis zlimi srdce a to se nestalo. ()

Tony.cs

Ale jo. Film je jízda a show. Co na tom, že po jisté době zkoumání hudby dvacátého století musím Elvise označit za totálního vykradače. Film si alespoň na nic nehraje a spoustu těch vykradených songů pustí i v původní podobě. Elvis byl plagiátor, ale nový byl ten styl, ten boom. Film je slušný mix moderního a starého. Ale verze s Russellem se mi pořád líbí víc. I on se mi jako Elvis prostě líbil víc. Butler mě nezaujal. ()

blackrain

Křehký a nestabiní člověk, které měl talent od boha a který působil jako zjevení. A tenhle film je taky zjevení. Je všechno možné, jen ne klasický životopisný film.  A už vůbec není nudný. Jsem nadšená. Před Austinem Butlerem hluboce smekám. Pochvalu si samozřejmě zaslouží i Tom Hanks. Takhle nějak si představuju poctu Elvisovi. A to jsem se bála té stopáže. ()

Vidly10

Elvis je jedním z nejlepších životopisných filmů posledních let. Austin Butler sedí do role Krále dokonale a jeho agent plukovník Tom Hanks ho výborně doplňuje. Luhrmann skvěle převedl hudební styl Elvise do filmu, kdy vás po většinu času nutí se hýbat, tančit, zpívat a žít… stejně jako Presleyho hudba. Typická režie, kterou jsme mohli vidět i v předchozích Luhrmannových filmech, podává silný příběh o nepřijetí a přetrvávající diskriminaci, díky které se persona hudební legendy dostávala do povědomí široké veřejnosti. Nic zde není na sílu a vše má svůj účel. Možná to začne lehce skřípat v druhé polovině, ale ani to mě neodradí napálit 5*. 9/10 ()

salalala

Suverénně nejlepší Baz Luhrmann od Moulin Rouge! Zvolený koncept vyprávění z pohledu někoho jiného než samotného Elvise se ukázal být jako vynikající volba, protože příběh má díky tomu úplně jinou dynamiku a může si dovolit určitou zkratku, i když ta uprostřed filmu je až moc velká. Jinak ale snímku prakticky není co vytknout, protože režie je naprosto fenomenální, střihová skladba geniální a způsob, jakým Luhrmann posouvá děj během pár vteřin o několik let dál, je precizní a pořád přehledný. Vizuálně je vše naprosto opulentní, hraje všemi barvami a obrazové montáže fungují dokonale. I díky tomu není stopáž nijak přepálená a nemá momenty, kdy by se výrazně natahovala. S lehkou nadsázkou se tak dá říct, že Elvis je jeden dlouhý videoklip, v němž se jen střídají písně, které až na výjimky nejsou zasazovány do nějakého kontextu a nemluví se o jejich pozdějším úspěchu, opět to ale nevadí. Austin Butler v titulní roli je velmi dobrý a i když mu chybí určitá chlapecká jiskra, dokáže strhnout, Tom Hanks jako "Mefistofeles" je taktéž standardně dobrý, jen maskování na mnohem starší věk moc nefunguje a nejde si na něj zvyknout, naštěstí scén, kde se takto objeví, není tolik, jen Olivia DeJonge mohla být víc okouzlující a výraznější. Největší výhodou ovšem je, že Elvis je stejně dobrý, když o Presleym divák něco ví, a i když o něm neví skoro nic. 80 % ()

Starletka

Dovolím si tvrdit, že my, dnešní generace, máme z drtivé většiny Elvise zafixovaného jako takovou jednu velkou karikaturu. Všichni víme, kdo to byl, a známe jeho nejslavnější hity, ale kdo by ho poslouchal seriózně, tak jako třeba Beatles nebo Rolling Stones, když první, co se vám při zaznění jeho jména vybaví, je upocený imitátor nebo jiný podobný vtip? Dovolím si také tvrdit, že po tomto filmu už tomu tak nebude. A když už v ničem jiném, tak aspoň v tomto ohledu má filmový Elvis nakročeno mnohem dál, než všechny ostatní filmové biografie poslední doby, protože že Freddie Mercury nebo Elton John jsou cool, jsme přece věděli všichni už dávno předtím. Že ale léta páně 2022 budu dobrovolně a s radostí poslouchat Elvise a číst si o něm cokoli se mi dostane pod ruku, by mě přátelé před pár týdny fakt nenapadlo ani v tom nejdivočejším snu. Hvězda navíc za Austina Butlera, který mistra nehraje, ale žije. ()

Steven47

S Elvisem mám v zásadě jediný problém. Ačkoliv je film jedna velká jízda, tak mi především v první půlce přehnaná stylizace a šílené tempo moc nesedly, protože jsem v tom spěchu nestíhal hlouběji proniknout do děje. Naproti tomu druhá půlka, za jejíž vrchol považuju první koncert v Las Vegas, je naprosto parádní. Dovedl bych si představit kratší stopáž především v první části. Jinak ale nemám vlastně co vytknout – teda až na občasné rapové úlety, které se naštěstí časem vypařily. Austin Butler předvádí neuvěřitelný výkon, jak pohyby, tak hlasem a jak na pódiu, tak mimo něj. S klidem si ho dovedu představit za pár měsíců se zlatou soškou v ruce. Velmi zdatně mu sekunduje Tom Hanks, který perfektně zahrál mazaného parchanta Parkera. Větší detaily Elvisova života jsem neznal, takže pro mě byl velkým tahákem i samotný příběh. Dalším důležitým prvkem filmu jsou koncerty, které mají neskutečnou atmosféru, čemuž pomáhá i nápaditá práce s kamerou a střihem. A k tomu si přidejte kvalitu hudby jako takové. Celkově je Elvis velkou poctou skvělému zpěvákovi, u které fakt můžu vyčíst pouze tu nesourodost první a druhé půlky. 8/10 ()

AffectedFace

Velmi skvělé ztvárnění Elvisova života. Krásně sestříhané tří hodinové porno pro milovníky filmového umění. Vynikající herecké výkony, ať už ze strany Hankse, tak ze strany Austin Butlera, kterej ještě ke všemu Elvise ztvárnil naprosto úchvatně a autenticky. Zazní zde i klasické písně "Suspicious Minds" - "Can't help falling in love", které patří k mým oblíbeným. Baz Luhrmann jako režisér byl snad ta nejlepší volba, kterou studio mohlo zvolit, protože se jedná v jeho rukou o něco výjimečného, co vzniká jednou za 10 let. Naprosto využit veškerý rozpočet, krásná autentičnost mých oblíbených 60s, a to i s veškerou rekreací ulic na 5 ti sekundové záběry, ta snaha tam prostě je. Jediné s čím mám problém je samotné finále, kde si tvůrci řekli, že už neví, co a jak, tak to prostě ukončili urychleně s závěrečnou písní "Unchained Melody", což nebyla špatná volba, ale chápeme se, ne? Velmi silné čtyři hvězdy si Elvis určitě zaslouží, parádní záležitost, kterou můžu doporučit. Adrenalinová jízda od začátku do konce. ()

TominoLa

Včera 6 shlédnutí. Už po prvním jsem vypálil plný počet a nemohu si pomoci, ale vždy je to lepší a silnější zážitek. Fanoušky Bohemian Rhapsody naštvu, ale tahle podívaná je o několik parníků lepší. Rami Malek nám výborně imitoval Freddieho Mercuryho, ale Austin Butler se Elvisem stal. A to jsem nikdy nebyl jeho fanda. Elvis je pro mě zatím FILMEM ROKU a vím komu budu držet pěsti na Oscarech. Bazi díky, dokonalé. 10/10 ()

FilmFan24

Nádherně barevné opulentní filmové obžerství v tom nejlepším slova smyslu aneb originální Elvisova biografie jaká tady ještě nebyla. Prostě báječná filmová lahůdka. ()

grogodil

"Kde toho chalana našli a vyhrabali?" Túto otázku som sa sám seba so spadnutou sánkou naposledy asi v duchu pýtal pri Tarantinových bastardoch, že kde to sakra Quentin vyhrabal toho Waltza... Lebo doteraz úplne neznámy Butler je ako Elvis parádny. Ak nedostane Oscara, tak nech mu aspoň Malek dá toho svojho spred roka, lebo toto bolo to najlepšie prevtelenie sa do kože nejakého speváka, aké som vo filme asi videl. Životná rola a navždy bude "ten, čo hral Elvisa". To nebolo hranie sa na kráľa rock'n'rollu, toto bol miestami fakt Elvis, aj keď vizuálne nebol zrovna jeho identické dvojča. Ale mal to v sebe.  Samozrejme, že to ide celkom rýchloposuvom po povrchu a po takej nejakej tradičnej zaužívanej šablóne. Vôbec mi to nevadilo, že v tomto smere to nie je ničím neštandardné. Tentoraz som si totiž s Luhrmanom konečne porozumel a tá jeho pestrofarebná estetika a štylizácia ma konečne nijak gýčovo neotravovala, ani nerušila, ale naopak absolútne skvele mi tu sadla a tie vymazlené načančané audiovizuálne parádičky ma bavili od začiatku do konca. ()

Hamaradža

Zhodou okolností zhliadnuté na 45. výročie Elvisovho úmrtia. Stále je to na môj vkus trochu príliš hollywood (rozumej bezpečné, na istotu hrajúce), no i tak o vesmír ďalej ako bezobsažné Bohemian Rhapsody. Súboj detsky priezračnej vášne a dušu rozkladajúcej komercie je večný motív. Je to parádna práca režijne, herecky aj strihom (ten je tu asi najvýraznejší). Po dlhšej dobe ma skutočne pohltil príbeh. Urobilo mi to radosť. ()

radektejkal

Řeč bude o prvním dílu, na druhý se již dívat nebudu. Elvis nahrál spoustu písniček, alespoň 25 z nich je skutečně výborných, a nejsou mezi nimi jen ty žebříčkově nejúspěšnější. Za ně si zaslouží, aby o něm byl natočen film; ne jen ploché a povrchní vyprávění, ale skutečný kongeniální náhled do osobnosti tak složité i tak naivní. Předplatil si ho už jen svým hlasem v oslavné písni na americkou zem Going Home (This proud wild land where the wind blows free / Has always been a part of me) z roku 1968, z období největšího vzepětí antielvisovských kapel. Tento pokus překonal jen chvalitebnou laťku, příště je třeba skočit výš. ()

kajas

Pokud jste od Luhrmanna viděli více filmů, určitě víte, že se tento tvůrce vyžívá ve vizuálně opulentních scénách náročných na výpravu a střih. Elvis v tomto ohledu není výjimkou. Všechny hudební pasáže jsou perfektně nasnímané a sestříhané a dýchne na vás pravá retro atmosféra 50., 60., potažmo 70. let. Hlavní hvězdou je tu méně známý herec Austin Butler, který podal naprosto dokonalý výkon, a jestli dostal Rami Malek před lety za svého Freddieho Oscara, Austin těch sošek musí dostat aspoň čtyřicet. Velkou vadou na kráse je za mě bohužel stopáž. Aktuální hollywoodský trend posílat do kina čím dál delší snímky napříč všemi žánry mě docela trápí a unavuje (už i mnohé animáky mají naprosto zbytečně ke dvěma hodinám, Elvis je pak i s titulky dlouhý bezmála 160 minut). Druhá polovina filmu tak již nemá takový tah na branku, ale naštěstí doklouže k působivému a dojemnému závěru. Za vidění to rozhodně stojí. ()

Trevor

Ešte aj tá dĺžka by sa dala vydržať, ale ešte aj životopisný film tejto legendy použiť nato aby liberálány fašisti zvýšili napätie medzi jednotlivými rasami, ale najmň medzi belochmi a černochmi tak to je už sila. A slovenský dabing tomu tiež moc nepridal, Elvisovi príhovory akože z javiska vyzneli strašne trápne... ()

Ediebalboa

Pro mě největší překvapení letošní sezóny. Strhující podívaná, která je především ve svém úvodu až extaticky nadupaná, ale de facto i po zbytek své stopáže hýří nápady a v rámci zkostnatělého žánru "životopisný" z materiálu vymačkává opravdu maximum. A to jinak fanoušek Luhrmanna ani Elvise nejsem. ()

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou