De dødes tjern

ricci.s

Partia kamarátov na chate, začnú sa diať veci, vzájomné podozrievanie, zmiznutia, prekliate jazero. Technicky to vyzerá dobre, hudobne ešte lepšie, atmosféricky to klape, ale po stránke scenára je to na zaplakanie, hlavná hrdinka musí byť opäť úplne jebnutá s tými svojimi predstavami a snami, celé to vôbec nedáva zmysel, a postavám sa tu poväčšinou akosi nechce umierať. Severský potenciál opäť využitý len na 50%. ()

F.W.Colqhoun

Stendhalův syndrom je, když na tebe umělecké dílo zapůsobí tak silně, že přestaneš vnímat okolí. Tvůrci možná chtěli navodit něco podobného u diváka, u mne bohužel neuspěli. Už po pár desítkách minut jsem spíš než s realitou začal ztrácet kontakt s filmem, který neudivuje mistrností, nýbrž banalitou, klišé, předvídatelností a nudou. Dojem nezlepšují trapné lekačky, až pozoruhodně pusté prodlevy mezi čímkoliv zajímavým či smysluplným, nevěrohodné a trapné postavy, příběh jak z černo-červené (opět neodkazuji ke Stendhalovi) knihovny a jedna z nejnesnesitelnějších hlavních hrdinek v historii hororu - s tváří a podezřele vystouplým pupkem Iben M. Akerlie. Ke konci film doručí trochu cravenovského napětí a v průběhu sem tam zajímavý záběr a la Nasjonale Geografiske, většinou ukradený od Triera, ale nic z toho nedokáže kompenzovat chybu, že se někdo tak málo osvícený pokusil natočit něco tak pitomého. ()

LIVINGDEAD odpad!

Asi 5 x jsem u filmu usnul! Strašná blbost. A ta kráva, kolem které se to celé točí, je silně nesympatická! OBSAH: Lilian a její přátelé jedou do lesní chaty, kde se minulý rok ztratil její bratr-dvojče. Brzy po jejich příjezdu se začíná dít něco velmi zvláštního .... ()

BOURQUE

Postupne budovaný príbeh s hororovými prvkami, ktorý funguje len v prvej polovici. Klasické ingrediencie ako „zopár mladých ľudí niekde na vzdialenej chate v prírode“, „čudné veci, ktoré sa náhle stanú“, atď. sú použité klasicky. Problém je však dynamika filmu, ktorá je strašne pomalá. V druhej polovici filmu už aj tak slabučké základy sa zrútia a ten záver taktiež nie je plne uspokojivý. Hlavná postava (Iben M. Akerlie) síce sympatická, ale nevýrazná. Sľubný začiatok končiaci fiaskom. Osobné hodnotenie: 55% (*) ()