Rhaenyra truchlí nad tragickou ztrátou a snaží se udržet říši pohromadě. Daemon se připravuje na válku. (HBO Max)

TV spot

Kaka

Správná spojenectví, osudová dilemata a klíčové zvraty. Je dobré vědět, že tvůrci nezapomněli tvořit dechberoucí materiál. Jen škoda, že musel přijít až v posledních epizodách s výjimkou té první úvodní. Vyjimečná triková práce, skvělá výprava, závěr v napětí, které by se dalo krájet a zřejmě nejlepší scéna z celé série. ()

mata77

Posledný diel série naozaj solídne ukončuje úvodné ťaženie Rodu Draka. Páčili sa mi hlavne precízna réžia a kamera. Táto v presných záberoch na konkrétne postavy, alebo veci predviedla, ako obrazovo na vysokej úrovni sa dá podčiarknuť tlejúca dráma a zvýrazniť jednoduchým, ale presvedčivým spôsobom nevyhnutnosť nasledujúceho deja. A to všetko bez príliš ukecaného scenára, len s pomocou dramatického hudobného podmazu. V poslednej epizóde sa toho zas až tak nestalo, na druhú stranu je tento diel po emocionálnej stránke jeden z najlepších celej série. ()

darthvader77

Nemysly z předchozího dílu táhnou i tuto epizodu. Daemon škrtí svého lenního pána absolutně bez následku. Stejná žena, kteá na poslední fyzický útok proti ní reagovala buď vztekem a nebo znetvořením prasete jehož krev pak měla na sobě několik hodin. Aemond je idiot. Ale jinak triky jsou skvělé. Bouřlivý konec nádherný. Příprava na válku dostatečně epická přestože nezabít Otta byla chujovina. Obecně seriál trpí tím, že ambice a nemilosrdnost jsou sprostá slova, což ve středověkém světě je zatracená chyba. Daemon zpívající Verithmorovi je krásně tajemné ale škoda, že na úkor Sunfyre. Celkově si myslím, že finále není tak dobré jako závěr první série Hry o trůny. Ale tento seriál splnil to co si předzvevzal to jest umožnit ASOIAF druhou šanci. ()

Necrotongue

Finále jsem asi podle nadšení ostatních uživatelů tak úplně nepochopil; mně se totiž nezdálo, že by došlo, vzhledem k předchozímu dílu, k výraznému posunu v kvalitě. Jasně byly tu plány i protiplány, ty tu ale byly i minule, a když nebudu brát v potaz změnu ve vzdušné převaze, zase se toho tolik nestalo. Takže ano, šel jsem znovu do svého prvosezónního maxima, ale pokud by ode mě tvůrci chtěli nějakou pěticípou navíc, museli by přece jen přidat. Ale jsem realista, takže si plně uvědomuji, že je jim má hvězdička v databázi, o níž v životě neslyšeli, naprosto ukradená a že jim bohatě stačí, když šustí zelené. Jo, a těch komplikovaných porodů a porotratů už by taky mohli nechat. / Poučení: Když vložíš svá aktiva do hazardní hry, musíš počítat i s jejich ztrátou. ()

Frajer42

Spoilery! Naprosto kule rvoucí zakončení zpočátku velmi rozporuplného seriálu. V počátcích jsem měl obrovský problém s jednotlivými postavami, které mi zkrátka nepřišly zajímavé. Jakmile však zdejší synové dospěli do patřičného věku, tak v současnosti představují v mých očích obrovské lákadlo. Děj byl tentokrát parádně vystavěný a počínání jednotlivých postav dávalo dokonalý smysl. Zde byl rozhodně cítit Martinův rukopis. Nesmírně mě bavilo pletichaření, které tvoří většinu tohoto dílu a poměrně nečekaný závěr byl totálně skvělý a kurevsky mě navnadil na další sérii. Asi nejlepší díl. [95 %] ()