Alicent pověří Cola a Aemonda úkolem vypátrat Aegona a Otto svolá všechny významné rody ze Západozemí, aby mu stvrdily věrnost. (HBO Max)

TV spot

kenkaku

Jsem totálně v šoku. Děj neposkočil ani o den! Žádný herec nebyl přeobsazen! Tak to se bude dít něco zásadního. To je jasné. No… a ono ne. Tedy pokud nepočítám potvrzení, že nestárnoucí zhrzený mamrd má definitivně potvrzenou imunitu. Může zabit kdykoliv kohokoliv chce a nic se neděje. Dále to, že rozmazlený harant je definitivní looser a (kdo ví proč) se chová jako debil. Také je potvrzeno, že dokonalý scénář je natolik unikátní, že nepotřebuje ani kopírovat vzor na kterém se veze… Zmasakrování civilistů drakem s na zádech vyšinutou pipkou tu přeci nikdy předtím nebylo :). Další zmatená epizoda potvrzující největší zklamání roku. ()

Pes

A zo začiatku som sa potešil, že konečne sa začne niečo diať... 9. časť a zas zbytočné naťahovanie epizódy. Všetko čo som doteraz videl sa dalo napratať do troch epizód bez zbytočnej plsti okolo. Buď som tupec alebo len robíte hajp okolo dobre nakostýmovanej telenovely kde sa sem tam mihne drak, ktorý zázrakom nie je krvilačná beštia ako to bolo v GoT... Tak dobre teda. Poďme sa tešiť na poslednú časť kde sa na konci niekto dočká zoťatia hlavy a potom čakajme 2 roky na novú sériu, ktorú budem pozerať kvôli očakávaniu zlepšenia... Asi by som mal čas využiť lepším spôsobom, napríklad môžem napúšťať vodu do prúteného koša... Tak by som zhodnotil spokojnosť s House of Dragon. Voda v koši. ()

WathanajX

Tak nějak jsem si celý díl říkala, jestli si z nás tvůrci nedělají tak trochu prdel?! Od začátku prvního dílu uběhlo bezmála dvacet let. Během každé epizody jsme se posunuli o měsíce ne-li roky. A teď se prakticky celý díl hledá princ zašitý po bordelech a všech možných jiných nehezkých místech?? Jeho matka hystericky běhá po hradě, zavírá služebné a hosty do žaláře a do pokojů a snaží se všechny přesvědčit o právoplatném nástupníkovi na trůn, o čemž údajně mluvil umírající rozkládající se stařec, který dvacet let hájil nástupnictví své dcery až do poslední hodinky. A to jí všichni žerou, nikomu to nepřijde divné a její otec a ser Criston Cole beze strachu a bez toho, aniž by to někomu vadilo vraždí kohokoliv, kdo by jen naznačil, že Aegon na trůn nepatří. O tom jak prince našli nemluvě. Čekala jsem snad nějakou vyšší manipulaci nebo léčku či něco na ten způsob ale tohle? Zbytečnost stejně jako dle mého názoru násilně nastrčené feministické kecy, které jsou snad v každém díle povinností nebo já už fakt nevím. I přes to všechno a skutečnost, že je mi královna pořád víc a víc protivná jsem konečně měla pocit, že se věci dávají do pohybu a že konečně to celo-sériové politikaření spěje k závěru. Ať už korunovací nebo konečně nějakou pořádnou bitvou o trůn to mi bylo jedno. Závěr považuji za velmi povedený a ano za jednu z mála chvil, kdy se něco dělo. I když demence veškerých postav tenhle díl byla až do nebe volající. Veškerou debilitu završilo finále, kdy chybělo tak málo a mohl se "samozvaný" nový král i jeho matinka smažit. Jenže, o čem by pak byly další díly že? ()

Frajer42

Spoilery! Atmosféra a to všechno okolo zde fungovalo a bylo fajn, jen nechápu všemožné časové skoky z předešlých dílů, když se teď tvůrci rozhodli tak 80 % této stopáže věnovat hledání ztraceného budoucího krále Aegona, které bylo sice zajímavé, ale dovedu si představit vyplnění stopáže podstatně lepším dějem. Tím se dostáváme k zásadnímu nedostatku tohoto seriálu. V každé epizodě je obrovská spousta vaty. Konec dílu byl tradičně epický jen nedávalo moc smysl, že je ze sedla draka všechny neusmažila. Jasně, následující díly by potom byly hodně o hovně, ale i tak to působilo velmi zvláštním dojmem. [75 %] ()

Arkanoid

Viserys je mŕtvy a Aegon je nezvestný. Epizóda len s postavami, ktoré minulú epizódu ostali v King’s Landing, nebaví tak, ako by bavila s komplet Targaryenovcami. Foot fetish neohromí. Záver som nepochopil, málo stačilo na vyriešenie celej situácie, no tvorcovia sa rozhodli vykresliť postavu asi ako niekoho, kto vojnu prenechá iným. ()

• Lyman Beesbury (Bill Paterson) říká: „Je mi šest a sedmdesát let“. To z něj dělá vzácný příklad postavy, která je v seriálu mladší, než ve zdrojovém materiálu. V knihách Beesburymu bylo 80 let, když zemřel. (mikki089)
  • Podle George R. R. Martina je Aegon (Tom Glynn-Carney), který si uzurpoval Železný trůn od Rhaenyry (Emma D'Arcy), založen na následnické krizi po smrti anglického krále Jindřicha I. v roce 1135, který svou dceru a jediné žijící legitimní dítě, Matildu, jmenoval jako dědice Anglie a tím i první vládnoucí královnou. Trůn si uzurpoval Matyldin bratranec Štěpán z Blois, který přijel do Londýna a byl korunován, zatímco Matilda byla pryč. Štěpánovo tvrzení bylo podpořeno zprávami, že král na smrtelné posteli změnil názor a jmenoval ho dědicem. (mikki089)