Rhaenyra přeruší svou cestu po Západozemí a Daemon princezně ukáže, jak vypadá Hedvábná ulice po setmění. (HBO Max)

WathanajX

Já pořád tak nějak nevím co čekám… Ač jsem první čtyři díly viděla všechny před pár dny nějak si vlastně dopodrobna nemůžu vybavit oč v nich přesně šlo. Je to smutné ale opravdu si pamatuji z každého dílu jen tyto události: 1. díl – Kdo bude zvolen následníkem trůnu, 2. díl – Vrať mi vejce ty nezbedný a zlý, 3. díl – Neohrožený sprint a krabíci, 4. díl – Princeznina "jízda"… Asi takhle. A to je zdá se mi dost málo. Bohužel i tento díl se z mého pohledu utápí v nudě. Připadá mi jak kdyby si tvůrci Rodu draka dělali jakýsi seznam. Jelikož moc dobře věděli, že diváci budou seriál srovnávat s Hrou o trůny tak si postupně odškrtávali. Draky – máme, tahanice o železný trůn – také, krev a násilí – ano, královský turnaj a lov – jakbysmet. No a co zatím víceméně až na jeden díl chybělo? Nějaká ta pořádná nahota. Sečteno podtrženo ano tvůrci víceméně vše splnili. Ovšem ani tak mě tento díl nijak extra nenadchnul bordel nebordel. ()

Bordoshut

7,5/10 – Samotného mě to překvapuje, ale postupně, epizodu po epizodě, si mě tento seriál začíná získávat. Za to, že jsem k němu zprvu byl velmi kritický, může hned několik faktorů, mezi nimiž určitě má své místo řekl bych až nadměrná poplatnost Hře o Trůny. Ačkoliv ústřední konflikt dvou bratrů byl vystaven vcelku povedeně už od začátku, nemohl jsem se zbavit dojmu, že kromě toho se v seriálu vlastně nic moc neděje a že ačkoliv proletáři všech zemí zasedají s králem u stolu a křečovitě se snaží tvářit, jakože možná kují nějaké pikle, konflikt není dostatečně silný, aby utáhl celou zápletku. Mno... mýlil jsem se. Show se ve čtvrté epizodě konečně trošku utrhla ze řetězu, a i když většina bojů se sváděla v posteli, poprvé to na mě emočně působilo a upřímně jsem si pletichaření užil. Tentokrát bych se ho s velkolepou Hrou o Trůny nebál srovnávat... alespoň přibližně. Myslím, že hlavní přísada, která Rodu Draka dosud chyběla, byly dopodrobna prokreslené postavy. Ve čtvrté epizodě se jich několik vybarvilo a hned to bylo mnohem záživnější. Pokud se v budoucích dílech dozvíme více o motivaci ostatních postav, má seriál potenciál na velice napínavou hru intrikánů. To se ale samozřejmě uvidí, záleží, jak si Clare Kilner poradil s choreografií bitev – protože zatím v tomhle ohledu nic extra nepředvedl – a hlavně jestli přinesl na stůl něco originální, anebo jen slepě papouškoval již viděné. Nemístná poznámka: "Hlavně že už Rhaenyra není taková otravná feministická pipka s hlavou v oblacích a nosíkem nahoře." ()

Marius

Zatiaľ najlepšia časť s geniálne nastrihanou (a ozvučenou!) party návštevou Kings Landing, keď vďaka strihu vidíme rozdiel medzi plnením manželských povinností a príjemne bohapustou je****ou. Jediné čo by som vytkol je zvedenie Colea pretože podľa knihy chodila Rhaenyra s Daemonom do bordelov š***ť prvú ligu práve preto aby dostala sera Cristana, čo sa jej ale nepodarilo a napokon jej pokusy spôsobili, že definitívne ozelenel. Každopádne tento diel ma zatiaľ bavil najviac a keby nebol Viserys pako, ožení brata s dcérou. Ale to by nebol žiadny tanec s drakmi. 8/10 ()

Arigato

„From my blood come the Prince That Was Promised and his will be the Song of Ice and Fire.“ To se nám to pletichaří jedna báseň. Daemon mě každou epizodou baví čím dál víc. Herecké obsazení se vážně povedlo, i Paddymu role Viseryse očividně sedla. Po vizuální stránce je i tato epizoda, ostatně jako doposud všechny, zcela delikátní záležitostí a klobouk dolů před všemi, co se na natáčení nějakým způsobem podílejí. ()

Eleanor05

"Boha jeho, zasa jebú..." :D OBSAHUJE SPOILERY! Je to čím dál pitomější. Tři čtvrtě dílu se nic neděje, pokud za děj nepovažujete chození po ulici, návštěvu bordelu a soulož. Já to za děj nepovažuji, je to jenom zdržovačka skutečného příběhu. A příběh je, podle tvůrců, to, že Daemon, ve své nedospělosti a hlouposti, vždycky udělá nějaký skandál (jen aby se vůbec něco dělo), na který ostatní reagují. Místo, aby Rhaenyru poslali k velmistrovi, aby zkontroloval její panenství, (což se běžně v královských rodinách dělo, vzpomeňme si třeba na princeznu Dianu), tak se tam dvacet minut řeší, kdo lhal a kdo ne. Nakonec si král nechá poroučet od své drzé dcery, kdo má být v jeho Radě a koho má vyhodit... Jestli se příštím Pobočníkem stane Rhaenyra, přestávám se na to dívat. /// Se Hrou o trůny se to opravdu už nedá srovnávat, a to nemyslím jen výborné první čtyři série, ale i ty pozdější. Postavy jsou nevýrazné, herci jsou nevýrazní, děj je nahodilý a postavy se rozhodují podle momentální nálady, a ne na základě jakýchkoli logických pohnutek. Politika a hra o moc se tam prakticky nevyskytují, všechno směřuje na pocity a city, protože je snazší to tak napsat. Scénář i příběh jsou jednoduchoučké, žádné chytré dialogy, pouze rutina. A rutina je nudná. 1,5*. ()

• Milly Alcock (Rhaenyra Targaryen) řekla New York Post, že při natáčení scén v nevěstinci se režisérka Clare Kilner ujistila, že Milly a Matt Smith (Daemon Targaryen) neviděli žádné komparzisty, dokud nenatáčeli. Řekla, že to bylo šokující a „divné a hloupé“, když se prodírali nahými těly. (mikki089)
  • Když Rhaenyra (Milly Alcock) drží valyrskou ocelovou dýku v ohni, jsou odhalena vepsaná slova: „Z mé krve pochází princ, který byl zaslíben, a jeho vůle bude písní ledu a ohně.“ To jsou téměř stejná slova, která ve Hře o trůny (od r. 2011) řekl Rhaegar Targaryen (Wilf Scolding) o svém synovi Aegonovi ve vizi, kterou Daenerys (Emilia Clarke) viděla v Domě Nesmrtelných: „Je to princ, který byl zaslíben, a jeho je píseň ledu a oheň.“ (mikki089)
  • Přehlídka nápadníků pro princeznu Rhaenyru  (Milly Alcock) se koná v Bouřlivém konci, sídle rodu Baratheonů. Je to poprvé, co lze vidět sídlo Baratheonů – to se neobjevilo ani ve Hře o trůny (od r. 2011). (mikki089)