Halloween: Vzkriesenie

• Česko Halloween: Zmrtvýchvstání (viac)

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

SeanLSD

Keď som pri predchádzajúcej časti trocha prilepšoval, teraz zvolím opačný prístup. Už len preto, že mŕtvi sa majú nechať na pokoji a že v 21. storočí mal byť tento žáner už dávno medzi nimi... Rick Rosenthal opäť preberá po niekom rozbehnuté remeslo a je ešte odvážnejší, než keď pred 20 rokmi so svojim masakrom v nemocnici nadväzoval na Carpentera - i keď vo svojom modernom prístupe tu opäť už opakuje po druhých. Nie že by bol HALLOWEEN: ZMŔTVYCHVSTANIE vo svojom žánri zlým dielom - práve naopak, je pestrejší, zábavnejší aj napínavejší ako všetky ostatné časti, a výborne natočený. Vidieť ho samostatne, rozhodne naberie hviezdičiek viac. Ale spôsob, akým nadväzuje na H20 a prekrúca jeho "definitívny" záver, je tak nehorázne nezmyselný, že to diskvalifikuje celé dielo. ()

Aargh

Vysvětlení Michealova návratu je naprosto stupidní a perfektní ukončení H20 postaví na hlavu. Postavy jsou povětšinou tak nesympatické, že nejen že se nebojíte o jejich osud, ale naopak fandíte Myersovi, aby je co nejrychleji odrovnal. Zabíjení už navíc postrádá jakýkoliv smysl, vrah už nemá motiv a je degradován na stroj likvidující vše, co potká. Jamie Lee Curtis je uváděna jako hlavní hvězda filmu, ačkoliv se v něm objeví jen na pět minut ze začátku. Přesto je tato část daleko nejlepší z celého filmu. Rick Rosenthal svým návratem k sérii Halloween dost zklamal. ()

Avathar

Až teraz, po poriadnom napozeraní ostatných HALLOWEENOV vidím, ako odporne sa tvorcovia pokúsili oživiť Michaela Myersa a je mi z toho fakt mizerne. Doslova sa vysmiali zo všetkých fanúšikov a za to by si zaslúžili súkromnú konzultáciu s Michaelom a jeho kuchynským nožom. Ako vravím: toto sa proste nerobí a čudujem sa Jamie Lee, že to vôbec prijala. Paradoxne, úvodná scéna má asi najlepšiu atmosféru. Zvyšok je hnus, tínedžeri sú snáď ešte odpornejší, než vo všetkých predchádzajúcich dieloch dokopy a Busta Rhymes a Tyra Banks sú vyslovene na facepalm. Fandil som Michaelovi (ešte má čo-to zo svojej charizmy), tiež by ma nakrklo, že sa mi banda dementov prehrabuje v dome. Dementné hlášky, dementný dej a dementný záver. Fakt neviem, čo týmto tvorcovia chceli dosiahnuť. Toto malo byť regulérne pokračovanie?! Nový štart? Fanúšikov akurát tak kardinálne nasrali a nových divákov asi tiež len sotva uspokojili. ()

Jazzzz

Taky mi příjde, že celá seriie Halloweenu skončila s úspěchama hned po prvních dílech... Michal a jeho prostor je v tomto filmu plus minus omezen na jeden barák, ve kterém se s dokonalou úspěšností pohybuje, aniž by ho zbystřila jediná kamera - kterých je po domu dosti, dost... A zrovna když je vidět, tak se na truc nikdo nekouká... Ale pryč od nelogických detailů, kterých jsou vždy tyto slabší horůrky plné... Jak už někdo zmínil - občas je film zajmaví díky kameře, která je občas prokládána záběry z hlav účastníku, ale jinak celkem nuda. Atmosféra se sice místy daří budovat, ale vždy jí režisér nějakým kouzlem hned zase rozptýlí... Naprosto ubohé, blbé a směšné je to, jak je hrdinka v domě naváděna přes komunikátor od Descarta... Trapné proložení - celý ten večírek a Descart a tohle všechno mi příjde pouze jako vyplňování prostoru se kterým si režije nevěděla rady... A za co ta jedna hvězdička - za ten začátek... Tam se ještě jakž takž ta správná atmosféra vyskytuje... ()

PierrevanH

Stupidní začátek, stupidní konec. To co je mezitím jsou různé způsoby zabíjení. Jakpak by asi vypadal další halloween, který by na tento navazoval... ()

Mishqo

celkom zbytočné pokračovanie...nasilu sa autori snažili vzkriesiť Michaela Myersa aj keď v predchádzajúcom dieli stratil hlavu...celé to pôsobilo amatérsky, herci na riť, jediné pozitívum je aj tu slušná porcia vyvražďovačiek a krvi ()

lykan9

Zmrtvýchvstání začíná velmi zajímavě a ani smrt Laurie mi nijak zvlášť nevadila. Jen kdyby z takového začátku dokázali tvůrci vykřesat něco smysluplného. Místo toho se jeden blbeček snaží SMS zprávami radit blbce, kdy a kam má běhat po domě, protože na řádění Mika kouká online. Občas sice svitla naděje, že budu moci psát o tom, že je film napínavý a dobře udělaný, ale tato naděje byla hned další scénou sražena k zemi. Škoda. ()

VanTom

Po slabě nevýrazném prologu, v němž Michael konečně zúčtuje s Laurie, se přepne na "on-line reality show", (neplánovanou) vyvražďovačku odvázaných teenagerů v strašidelném domě, kde před lety vše začalo. Rozvážná skrývaná / naháněná po temných, zanedbaných místnostech s naaranžovanými překvapeními mi nakonec nepřišla žánrově, ba ani "atmosféricky", úplně tragická, z těch zašuměných záběrů low-res webkamer však bolely oči. ()

BROKEN_

Byl jsem zvědavý jak se tvůrci vypořádají s tím, že Michaelovi byla na konci H20 useknuta hlava. To co přišlo v prvních 15 minut bylo boží! To vysvětlení dvojníka místo Myerse bylo skvělý, posadilo mě to na prdel. Co se mi ještě na začátku neskutečně líbilo, bylo že Michael zabil Laurie. To bylo perfektní. Bohužel to co se dělo ve zbytku filmu, byla jen velká komedie, která mě při sledování tak moc urážela, že jsem to musel dokonce přetáčet. Nesympatičtí herci, špatný scénář, hororová absence. Kamera dobrá, hudba taky, řemeslně taktéž, bohužel všechno ostatní tragédie. Strašně moc jsem fandil Michaelovi aby ty kretény zabil. Už jen ten kopanec od toho černocha na Michaela byl špatný vtip. BOŽE! PROČ?! Prvních 15 minut hodnotím 5*, zbylýmu filmu dávám odpad. Tím pádem tento film nemůžu ohodnotit. Nejhorší film společně s třetím dílem, který byl mnohem větší omyl než tohle. Tak a teď na remake od Roba Zombieho, snad mě aspoň on nezklame. ()

Ichabod

No tak naštěstí tu měla Jaime jen předtitulkovou scénu, ve které se mimo jiné naprosto dementně vysvětli čí, že hlavu to Laurie uťala. Tenhle díl nepatří k těm nejhorším a že jsem viděl všechny, a po třetím dílu Halloweenu se u tohoto těžko můžu pohoršovat. Vlastně bych druhou půlku mohl i relativně pochválit. Co mi tam ale dost vadil byl Busta Rhymes, který si přišel asi jen pro pár "fuck" aby nám předvedl, jak moc "gangsta" tihle rappeři v USA jsou. Ale jeho hláška "trick or treat, motherfucker" mne rozesmála. Prostě za dvě a díky bohu za restart od Roba Zombieho, tahle série to potřebovala jak sůl. ()

Guzo

Moc jsem nepochopil souvislost začátku a dalšího děje, ale to možná nikdo.. Jinak se jedná určitě o horší film než předchozí H20, nicméně při srovnání s předcházejícími (krom prvních dvou) je minimálně na stejné úrovni. Největší výtky mám stejně jako posledně u hlavního antihrdiny, opět tu z něj nesálá žádná atmosféra, teoreticky by ho mohl nahradit jakýkoli jiný zabiják a efekt by byl stejný, což je škoda.. ()

Kosmik 1

Nejlepší na tomhle díle je začátek. Zbytek už je jen prachsprostá vykrádačka. A pak, může mi někdo normálně vysvětlit, proč se člověk nechá dobrovolně zapíchnout do krku, bez sebemenšího náznaku obrany? Kdyžtak prosím info do pošty. Dík. :) 45% ()

fiLLthe3DD

Koukatelná (byť naprosto tuctová) vyvražďovačka se sympatickými postavami a parádním úvodem v blázinci. Vysvětlení toho, jak Michael přežil události předchozího dílu musel sice vymyslet autor nějaké telenovely, ale to samé platilo i pro odhalení, že Laurie je Myersova dlouho ztracená sestra, takže tento sranec i překousnu (za mně lepší varianta než „zombie" Jason Voorhees). Halloweenská trilogie z let 2018-2022 je dle mého větší (a méně zábavnější) tragédie. ()

Smileface

Klasická "řemeslná" vyvražďovačka ve které mě zaujal akorát soubojek Busta Rhymes vs. Mike Myers.hiTech online kamery jsou spíš navíc a zbytečný.Můžem jen doufat že se už další Halloween nebude točit. ()

sedm.1

No tak takovýto průser jsem opravdu nečekal,ikdyž z horrorových serií(Pátek 13,Noční můra a Halloween),je právě Halloween u mě nejméně oblíbený,ale že klesne až takto?Málo vražd,málo krve,hloupoučkej nápad,děj stupidní,scénář ,,céčkovej",herci směšní,prostě již nikdy více,toto je naprosté dno vyvražďovaček.Sorry!!! ()

The Viper

Nejchabší díl, pokazili to velmi slabí teenegeři a trapnej rap-negr. Jednu hvězdičku za tu pěknou 5ti minutovku s J.L.Curtis. A ještě jednu hvězdičku za skvělou Michaelovu masku + vraždu Thomase I. Nicholase. ()

Šakalík

Přestože udělat z Halloweenu reality show asi nebyl úplně dobrý nápad, v některých pasážích je i tenhle díl docela povedený. Především způsob znovuzrození Michaela Myerse je ve své jednoduchosti vlastně elegantní a následná rozlučka Jamie Lee Curtis s touto sérií má patřičné grády. Potom film bohužel narazí na tu nešťastnou reality show, ke které mám dvě vážné výhrady. Zaprvé, ty first-person záběry z mobilních kamer jsou sice možná efektní, ale velmi zmatečné a neustálé přepínání mezi nimi a klasickými záběry slívá tenhle film v jeden velký bordel. Možná by bylo bývalo lepší natočit to celé ve first-person jakofound footage“. Zadruhé, absolutně jsem nepochopil, proč ve filmu vystupovala postava Deckard a vůbec celá ta parta na mejdanu. Velmi zbytečné. No, někdy není na škodu zkusit něco nového, ale zrovna na Halloweenu bych raději moc neexperimentoval. Jednu hvězdu přidávám za Katee Sackhoff... a hned jí zase ubírám za ten pitomě předvídatelný konec. ()

NICOX

Prvních 10 minut je hodně slušných. Má to tu halloweenskou atmosféru. Pak už se to zhoršuje. S tou reality show je to docela dobrý nápad, ale provedení trochu skřípe. Nejhorší je chování těch lidí, jak se snažej navzájem si pomáhat , když je MM jde zabít, místo toho aby utekli. To se může stát jen USA. Ale na druhou stranu musim říct, že sem byla občas docela i napjatá.. což k hororu patří. Aspoň něco. 50 % ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)