Halloween: Vzkriesenie

• Česko Halloween: Zmrtvýchvstání (viac)

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

MikeCool

Vzpomínám si jak jsem se na tento "horor" díval když jsem byl ještě malý škvrně. V té době to byl výborný film se slušnou atmosférou, u kterého jsem se hodně bál. Teď když jsem malinko povyrostl tak jsem malinko změnil názor. Příběhová stránka je spíše negativní, ale vynahradily to napínavé scény. (např. když se lidé v domě ptali, kde je ? a odpověď byla "v domě", v tu chvíli mi naběhl mráz po zádech.) ()

Joker Punx

Halloween: Zmrtvýchvstání - Díl jsem viděl poprvé jako malej na HBO a rovnou jsem si ho nahrál na videokazetu. Jo tohle si pamatuju dobře. Tenhle díl navazuje na Halloween: H20 - Laurie (Jamie Lee Curtis) skončila v blázinci a Michael Myers jde po ní už na začátku filmu. No to mě tenkrát dost zklamalo že se tam Jamie Lee Curtis objeví jenom na začátku filmu a pak chcípne. Dobře že to pak filmaři napravili a udělali s ní novou sérii. V tomhle filmu je hodně jiných postav a působí to na mě jako slasher horror Vřískot. Je to takovej teenage horor, je tam hodně mladých postav. Překvapil mě tam Thomas Ian Nicholas v roli Billa, známej hlavně ze série Prci, prci, prcičky. No začátek připomínal atmosféru prvních Halloweenů, ale jak se tam pak objeví ty mladý, je to už úplně jiný, vraždy nic novýho ale pořád jsem se skvěle bavil a napínavý to bylo. Že si kurva tvůrci už nedaj pokoj s obsazováním jinýho herce na roli Michaele Myerse :D Tady ho zas hraje Brad Loree. Pořád je pro mě tenhle díl lepší než ta sračka Prokletí Michaela Myerse. To je jasný. ()

SeBig

Rozhodně nejakčnější Halloween..napětí víc než dost, hodně vražd a hodně postav..takhle to má vypadat. Lepší než H20 a než všechny předchozí dily. Já to mám naopak první díl se mi nelibil a zakončení této série se mi libilo a to dost. ()

LaciLC

Neprehľadná teen vyvraždovačka, v ktorej Curtisová hra 3 minúty. Myers sa nezmenil: stále pomaly kráča za svojou obeťou. Som zvedavý na chystaný Zombieov Halloween. ()

korbitch22 odpad!

Když tvůrci udělali restart s vynikající H20,byl jsem nadšenej,no a pak se tvůrci rozhodli zabít jamie lee curtis a udělali to takovým způsobem,že každý normální fanda série,musel zvracet v křeči,trhat si vlasy a proklínat zrůdy,jenž zplodili tuhle sračku.Místo nadupané,atmosférou nahuštěné finální bitvy,mezi majkem a jeho sestřičkou,které by nádherně zakončilo přes 20 let trvající tradici,máme tady zvrhle patetickou,trapnou a k uzoufání posranou úvodní bitku,která skončí smrtí Laureí,aby mohla následně pokračovat tuna odporných klišé,jedoucích na vlně moderního puberťáka posluchajícího rap,čučícího na reality show a tvůrcům tenhle záměr měl poslužit nejspíš jako ždímačka na peníze a to že tím zranili srdce,ne jednoho filmového,oddaného nadšence této série,je jim u prdele.neexistuje snad jediné pozitivum,na tomhle antikristovi,snad jen úžasná úvodní znělka,která bohužel u tohdle paskvilu,zní trpce.největší filmová trhlina v mym srdci.top 1 shit co jsem viděl. ()

mat.ilda

Další z mnoha planých nadějí, že se na pokračování kdysi dobrého hororu dá ještě něco urvat. J. L. Curtisová se nechala mazaně zabít hned v úvodu, nejspíš jako jediná pozorně četla scénář. A ten opravdu nestál za nic, vyděsily mě nanejvýš herecké výkony a také vědomí, že Mikey opět není mrtev, což znamená, že se určitě najde někdo další se skvělým námětem na pokračování... ()

jojinecko

Scenáristicky absolútne retardované vrátenie Michaela do sveta živých na úvod ešte zďaleka nebolo to najhoršie. Nechce sa mi veriť, že ten istý Rick Rosenthal, ktorý natočil vynikajúci druhý diel má na svedomí túto nehoráznu sračku, ktorá si nezasluhuje niesť meno Halloween. Celá séria namiesto toho, aby ju ukončil "zmysluplný" (ehm) siedmy diel je zbastardená týmto nepodarkom, ktorý sa vyrovná akejkoľvek teen vyvražďovačke bez hlavy a päty..Bŕŕŕŕŕ. Moje hodnotenie celej série vychádza asi takto (od najlepšieho): H1,H2, H7, H4, H6, H5. Diely H3 a H8 nestoja za reč! ()

Oktavianus

Velmi rozporuplné. Na jedné straně zábavné vraždičky (dohromady deset) a chytré nápady ("přítel na telefonu", který účastnici reality show pomáhá), na druhé straně debilní nápady (celá myšlenka s kamerama a reality show), debilní chování (je fakt tak těžký utéct ze zamčenýho domu? ehm ehm), který se nevyhne ani Majklovi, a někdy i záchvěvy lítosti (SPOILER když už zařve někdo tak krásnej, jako je Tyra Banksová, proč se na tom oko diváka úchyla nemůže pokochat??). Na druhou stranu mě strašně pobavil začátek. Ošklivé vraždy, vřískající královna dovřískala (hurá!) a Michael odevzdá svůj nůž do rukou jednoho z chovanců blázince, co má zálibu v masových vrazích. Já slintal blahem :-) Jenže pak začne haddonfieldský Big Brother a zabávy je méně a méně. Vlastně jsem zbytek filmu doufal, že ani jeden z účastníků, ani nikdo ze štábu nevyvázne živej. A ten konec? Škoda mluvit. Tam začal pád celé halloweenské série, který se bohužel dodnes nezastavil. ()

MontyBrogan

Busta Rhymes featuring Bianca Kajlich v novej verzii hitu Break Ya Neck, ktorej videoklip je o Michaelovi Myersovi. Scenár sa mu ale vôbec nerýmoval. A basta. ()

Pítrs85

První "dobrodružství" Michaela Myerse v novém tisíciletí nedopadlo vůbec špatně, právě naopak. Tvůrci H: Resurrection zasadili děj do v té době ultra populárních reality-show a natočili tak "Dark Side of the Big Brother" :-) což je ve výsledku stokrát zajímavější, než záběry na ožralé a polehávající soutěžící :-) Jsme svědky hned několika zásadních scén- Michaelovi se po více než dvaceti letech podaří zabít svojí sestru Laurie (začátek filmu odehrávající se v sanatoriu je vymazlenost sama) a taky mu chudákovi podpálí jeho rodný domeček :-) Nápad, aby byl skoro celý děj snímku v uzavřeném domě, dopadl lépe, než by jeden čekal, hrátky s minikamerami jsou docela nápadité, záběry Myerse vynořujícího se ze stínů působivé, herečky veskrze samé kočky (hlavně sexy Tyra Banks), taky je tu krutopřísnej boss Busta Rhymes a k tomu nám hraje na začátku století tolik populární nu-metal- co chtít víc. No možná lepší dialogy a logika si tady taky dává nafrak. Ale tu jsme do spojitosti s Halloweenem nedávali snad nikdy :-) Vlastně (zatím) poslednímu příběhu MM dávám 3*, mám pro tento snímek prostě slabost :-) ()

HellFire odpad!

Už ani nemám sílu psát komentáře k tak ubohým pokračováním. Všechno špatně. Totální filmový výsměch. Pro tohle dílo by se hodilo ještě jedno hodnocení pod úrovní odpad! ()

SOLOM.

Předchozí díl H20 se dočkal opravdu vřelého diváckého přijetí a tak bylo samozřejmě otázkou času, kdy vznikne další pokračování. Je ale vážně škoda, že filmaři už prostě nenechali Michaela Myerse odpočívat navždy v pokoji, protože sedmička by byla opravdu důstojným rozloučením. Jenže se do série vrátil režisér druhého dílu Rick Rosenthal a dokonce přemluvil i hlavní hvězdu série Jamie Lee Curtis, aby se objevila v jeho novém kousku. Fanoušci Halloweenu zprvu výskali radostí, ovšem jen do doby kdy vyšlo najevo, že šlo jen o promyšlený marketingový tah. Jamie Lee Curtis totiž inkasovala opravdu slušný balík, zahrála si v prvních cca 15 minutách, svedla svůj poslední souboj s filmovým vrahem a ujistila se, že její postava už nadále nebude figurovat v nějakém dalším díle (vydrželo jí to až do letošního roku). Což byl pěkný podfuk na nažhavené diváky. Místo abychom si vychutnávali další sourozenecké souboje napříč celým filmem, byli jsme odkázaní na bandu teenagerů, jejichž sympatie i celkové charisma bylo již od začátku na bodu mrazu. Banda trotlů se sexistickými hláškami a trapným vystupováním se velmi záhy stala nenáviděnější skupinou hlavních postav v celé sérii. Většina fandů jim přála velmi rychlou smrt pod kudlou Michaela Myerse, ale ten si dával sakra na čas. Celková atmosféra byla až na pár světlejších okamžiků dost chabá, napětí skoro vymizelo a jediné co zachraňovalo alespoň trošku situaci – bylo těch pár vražd. V mých očích jde o nejslabší díl celé série a opravdu nedůstojné rozloučení s touto sérií. Zombieho filmy do té původní nepočítám (a ani jsem je zatím neviděl). Prvních 15 minut super, ale konec mé oblíbené postavy mě spíš pěkně nasral, než abych se těšil na další děj. Což byl zřejmě i hlavní důvod, proč mi následující minuty byly tak nějak ukradené. Herecké výkony ostatních zúčastněných byli stejně na velmi slabé úrovni a postava Busta Rhymese hodně směšná (no spíš k pláči). Thomas Ian Nicholas se měl raději věnovat Prcičkám a tady ani nelozit, protože to byla z jeho strany jedna velká tragédie a kočička Tyra Banks tu byla jen tak dopočtu. Osmý díl se mi prostě nelíbil, no a tudíž mu prostě nedám ani průměrné hodnocení. Protože si ho rozhodně nezaslouží!!! 40% ()

eraserhead666

A co takhle natočit taky někdy nějaký horor v domově důchodců? S herci, kterým je alespoň více než 40? Udělat z kultu teenagerovskou sračku je docela k posrání. Nevím, jestli už tak nějak stárnu, nebo to je jedno z hororových pravidel, které Craven zapomněl zmínit ve Vřískotu, ale poslední dobou mi připadá, že v teenagerovských slasherech se "herci" snaží navzájem trumfnout, kdo zahraje nejvíce nepříjemnou a nesnesitelnou postavu. Tady takové role vyberete namátkou - vypatlaná blondýna, která při své honbě za slávou ztratí hlavu; kuchyní a jídlem posedlý černoch (jeho teorie o tom, proč Michael vraždí je hodna zápisu do análů nejhumornějších/nejdebilnějších filmových hlášek), nevěrohodně nerozhodná zrzka, vypatlanej prvák, kterýho nezajímá nic než jen pařba (sakra, co ti mladí na těch pařbách furt maj? vžýdyť je to vždycky strašná nuda - banda mladejch se ohrabává, chlastá zvrací, to je něco světovýho?), zřejmě naspeedovanej režisér... No prostě můžete si vybrat. A Tyra Banks tam je angažovaná zřejmě jen pro to, aby sexy zavrtěla zadkem, tím její prostor skončil. No, ale pár dobrách scén se tam přece jen našlo (smrt zrzky, Michael sleduje Michaela, celá úvodní scéna s Jamie Lee...) ()

902 10

mayers prezil amputaci hlavy s bravurou sobe vlastni a vraci se do sveho domecku, kde si pestuje papousky a probira se sbirkou znamek, kdyz tu ho vyrusi parta vyvolenych pod vedenim petra zveriny z vaclavaku, kteri prave nahore v pokoji babicky zkoumaji obsah zachodove misy (se zbytky mayersovic psa). mike se ferove nakrkne, popadne vercajk a jde si vyridit ucty s vetrelci "po svem". nasleduje mensi konflikt na jehoz konci putuje hans, vlado a regina do cernyho pytle a mayers si poda zenskou od funebraku nedbaje na to, ze ma xicht (spis to co z nej zbylo) asi 4 cm sirokej. co bude dal? v titulkach psali, ze vecere s kacerem donaldem pri svickach. tesime se. ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)