Halloween: Vzkriesenie

• Česko Halloween: Zmrtvýchvstání (viac)

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Nejakým nevysvetliteľným zázrakom sa v roku 1981 podarilo mizernému režisérovi béčkových televíznych seriálov Rickovi Rosenthalovi natočiť výborné pokračovanie Carpenterovho "Halloweenu". Bol to jeho prvý film. Po dvadsiatich rokoch sa ku tejto téme vrátil znova. Lenže tento krát je to úplna katastrofa. Scenár, v ktorom sa Michael Myerse objaví v internetovej reality show a vyzabíja celé jej osadenstvo je vyslovene hlúpy. Od hercov som nič moc nečakal, ale to čo tam predvádza Busta Rhymes je nechcenou paródiou na herectvo. Až mi ho bolo skoro ľúto, aký bol trapný. Hviezda prvých častí Jamie Lee Curtis sa v tomto snímku ukáže len nakrátko v úvodnej scéne pred titulkami. V poradí ôsme pokračovanie slasher-horrorovej série "Halloween" je jej najhorším dielom. * ()

*CARNIFEX*

Michael Myers je spolu s Freddy Kruegerom a Jasonom Vorheesom mojou najobľúbenejšou "slasher" postavičkou. Tieto chalaniská, v správnych "réžijných" rukách, skrátka vedia ako zakrútiť krkom. Bohužiaľ, už sme sa dlho nestretli s pokračovaním, ktoré by fanúšika hororu v rámci tohto subžánru, poriadne nadchlo. No, a popravde, toto tiež nie je žiadna sláva, i keď mi to v porovnaní s "Halloween: The Curse of Michael Myers", prišlo ako menej bolestivá záležitosť. ()

Divočák

Hmm, shit. Banda děcek v čele s nigga kingem Bustou Rhymesem vtrhnou s kamerama do baráku a Mike je tam všechny povraždí. Nic víc, nic míň. ()

darkrobyk

,,Přefiknout studenta hudby se rovná lesbismu." Od MM samozřejmě neočekáváme erotické hrátky zúčastněných, i když zde pokusy jsou. Očekáváme vraždění. Přiznám se, že jsem viděl podruhé, jelikož jsem si vůbec nepamatoval, že bych tenhle díl viděl. A zvedl jsem o jednu hvězdu. Čím více se vracím ke starším filmům, zjišťuji, jak jsou mnohé daleko lepší, než současná levná masová produkce, kde z nesmírného množství vykoukne pár slušných snímků. Vynikající hudba (ano, variace na skvělé Carpenterovo téma), slušná kamera, cameo královny hororového jekotu, napichování, podřezávání, chodby, krysy, kaluže krve. Jistě - mizerní herci (spíše neherci), nijak šokující či originální příběh (ale no tak, filmy s MM budou vždy jen o něm a jeho obětech, které se snaží utéci, ale většinou se jim to nepodaří) a nepřekvapující konec. Mě ale naháněčky v domě bavily více, než současné laškování s duchy. Příjemná oddechovka. ()

Hrabka

Tohle je skutečně hrozná pakárna. Ten nápad je totálně marný, akce trapná, napětí žádné. Kam se to hororové série z minulého století dostaly? 20% ()

Shakers

Každý tu píše, že to malo predošlým dielom skončiť. Súhlasím malo. Úvod kde bola ešte Laurie ma celkom bavil aj prekvapil. Taktiež zvyšok filmu nebol vyložene zlý, prostredie Michaelovho domu, kde to celé začalo, určite dokáže navodiť nepríjemnú atmosféru, no nesympatický herci, nesmrteľnosť Myersa a prestrelené finále ma už toľko nebavilo. Škoda, že tento diel nebol natočený pred H:20, aspoň by to malo lepší koniec. 50% - 2* ()

DaliX

No tak z Michaela Myersa sa nám v tomto filme stáva celebrita. A vskutku mu to celkom pristane, navyše, keď vraždí tak efektívne a s chuťou, že diváci za monitormi nedokážu odtrhnúť oči. Nechápem to nízke hodnotenie, je to Béčko ale docela napínavé, krvavé, depresívne a nie nudné, aspoň ja som ani na chvíľu nepomyslel na nudu a oproti tým klasickým Halloweenom mi to nepríde až také hrozné... ()

JohnnyD

Generický povreskotovský slasher, ktorý nie je hoden mena "Halloween" v názve. Kým dovtedy každý diel nejako rozvíjal príbeh Michaela Myersa, tu je MM len kulisa rutinného mordovania tínedžerov - navyše online na webkamerách. PS: môj rebríček ságy: H1, H20, H2018, H2, H4, HK, H6, H3, H5, H8 ()

Indiana

No, zatímco Halloween: H20 ve mně dokázal vyvolat skutečnou hrůzu, tohle je strašně průměrný snímek se špatnými hereckými výkony, nezvládnutou atmosférou (začátek, kdy to schytá Curtisová, ještě vypadá slušně, ale pak je to nuda) a několika rádoby vtipnými scénámi (setkání falešného Myerse a pravým). Prostě, možná je to dobrá komedie (když ten černoch na konci použije na Myerse karate a tím ho téměř dostane), ale jako horor naprostá blbost. ()

-OverLord-

Podprůměrná vyvražďovačka, místy celkem trapná, a tam někde v tom všem chaosu pobíhá Michael. A Busta Rhymes je snad jedinej v historii kdo mu kdy nakopal prdel - wtf? Celkově to jako pokračování naprosto kultovní série nestojí za řeč. ()

S.Quentin QUALE

Přehlídka lacinosti po všech stránkách, kdy dávám jednu hvězdu za ten obří zjeb, kterej MM dostal od Busta Rhymese v kostýmu MM. Musel jsem se smát. Jinak je to blbost se všema neřestma 2k, jako jsou tráva, vtipy, černošký hláškování. Spíš než v Halloweenu se tohle vzhlídlo ve Vřískotu. Slabota! 29% ()

mzss1

(48%) Tento rádoby závěrečný HALLOWEEN (do budoucna jich bude ještě dost, ať už remaků či všelijakých souvisejících částí ať už nepřímo či přímo navazující, když některé filmy budou ignorovat ty předchozí) se moc nevydařil. Úvodní cca 16 minutovka s J.L.Curtis ještě stojí za pozornost. Zezačátku tu máme vysvětlení proč M.Myers opět přežil – a to je docela logické. Poté J.L.Curtis na scéně po té oné úvodní 16 minutovce na scéně končí a tím i nějaká ta pořádná kvalita filmu. To jak dopadla, tak z toho jsem byl celý zmatený. Následující dění filmu mě už skoro vůbec nebavilo. Herci mě absolutně nezajímali, možná ta bázlivá hlavní hrdinka ještě ušla. Ale to pojetí, vysílaní online kamer v domě, kde žil M.Myers – to mě moc nechytlo. Začalo to být táhlé a i když se na scénu náš oblíbený vrah dostal, tak i tak jsem se nudil. Až taková ta cca 20 minutovka začala být aspoň akčnější, vraždilo se, párkrát zazněla klasický Halloweenská hudba a tím to haslo. Nějaké napětí, atmosféra – to je fuč. Dá se to jednou vidět, rád bych dal i tu 3*, ale kvůli tomu jak dopadla J.L.Curtis, tak dávám nižší hodnocení. Takže asi tak. ()

LION-MR.T

Studio si řeklo-sedmičku dělal Steve Miner,stvořitel Jasona,tak osmičku bude dělat ten co dělal Halloween 2 a bude to trhák. Jenže Rosenthal vypadl z hororů a moc se mu to nepovedlo. Pár lekaček,hodně nadsazený film. Smutný až tragický konec jedné dobré vraždicí legendy s nejznámější horovou hudbou na světě. ()

Anderton

Pozerať sa na to dalo, Rosenthal to režijne zvládol slušne, lenže scenár obsahuje toľko dementných dialógov, hlášok a logických lapsusov, že tentokrát už nedokážem udeliť ani obligátne tri hviezdy. Výpis wtf momentov by zabral na dĺžku troch recenzií, ale určite sa nájdu videá, kde sa tento diel rozoberá podrobnejšie. Ono tá nadväznosť na H20 mi pripomenula nadväznosť Covenanta na Promethea. Tešíme sa na to, čo bude s hlavnou postavou a ako bude prebiehať jej konfrontácia so zlom, ale rýchlo sa jej zbavíme a venujeme sa niečomu úplne inému. To by som prežil, ale ten Busta, tak to je asi najväčší castingový omyl v histórii kinematografie. Nemyslel si náhodou, že točí Scary Movie a všetci sa mu báli to povedať? ()

Frajer42 odpad!

V mých očích rozhodně těžce nedůstojné zakončení této slavné hororové ságy. Všechno špatně. Moc netuším, co k tomu dodat. Nejvíce mě dojalo před závěrečné bojové vystoupení toho otravného negra s copy, kdy prokopl Majkla oknem. To už snímek klouzal k těžké komediálnosti, jako tomu bylo i v případě mnoha dalších hororových skvostů na pokračování. Vidím to bledě. Odpadu se asi neubráním, protože tento díl byl jen o fous lepší než, s Majklem nesouvisející, trojka. ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)