Halloween: Vzkriesenie

• Česko Halloween: Zmrtvýchvstání (viac)

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je záverečným dielom tejto úspešnej hororovej série. Má iba priemerný príbeh o skupine mladíkov, ktorí sa rozhodnú zúčasniť reality show v dome Michaela Myersa, no netušia, že sa vrátil a nevítaných návštevníkov na pokoji rozhodne nenechá. Zo spracovania ale mám pomerne rozporuplné pocity, na jednej strane oceňujem, že sa takmer stále niečo deje, po slušnom úvode na psychiatrii síce nastane menej zaujímavá polhodina, ktorá má zoznámiť s nudnými postavami, ale potom sa už je stále na čo pozerať, začne sa dlhá naháňačka a navyše Michael Myers je v obraze dosť často, čo ma veľmi teší, ale zároveň úroveň filmu zhadzuje jeho teenagerské pojatie, keďže veľký priestor majú mladíci so svojimi hlúpymi rečami a činmi, všadeprítomné kamery sú v tématike Michaela Myersa dosť iritujúce a navyše sa film miestami snaží pôsobiť až extrémne cool ako kopačka z otočky od hláškujúceho černocha a podobne do seriózneho hororu rozhodne nepatria a kultu série to robí len hambu. Typické hororové prvky ako atmosféra alebo napätie funguje čiastočne len v úvodnej časti inak vôbec. A čo sa týka samotných vrážd, tak je ich tu dosť, takmer všetky sú priamo v zábere a rovnako ako v predchádzajúcom diely sú decentne krvavé, takže som určite spokojný. Najzaujímavejšie je asi pomalé zapichnutie stojana od kamery do krku. Herecké obsadenie je slabé, poteší iba malá úloha Jamie Lee Curtis v úvode, neurazia ani Tyra Banks a Sean Patrick Thomas, ale inak je to bieda. Réžia je v rámci série nedostatočná, ale v rámci obyčajných teenagerských vyvražďovačiel funguje a technická stránka je až na pár detailov bez problémov. Síce po predchádzajúcom diely došlo k zhoršeniu a to teenagerské pojatie kazí, čo sa dá, ale aj tak nie som výraznejšie sklamaný, priestoru pre Michaela Myersa a vrážd je tu dosť, takže aj na tento Halloween sa dá bez väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 60%. ()

POMO

Chladný film, ktorého jediná atraktivita spočíva v hrátkach so strihom viacerých on-line kamier, pripevnených na hlavách obetí. Tajuplnosti záveru prvého The Blair Witch Project, z ktorého team vychádza, však nesiaha ani po kotníky. Ale úplne najhoršie na Halloween: Resurrection je, že robí hrubú čiaru za celou históriou série a vydáva sa smerom tuctovej, bezduchej vyvražďovačky, ktorá s ňou už nemá nič spoločné a ktorá by sa bez nálepky "Halloween" ani nedostala do kín. ()

Gemini odpad!

Pomóóóóć!!!! Tohle snad tvůrci nemysleli vážně!!!! Majitelé trademarku museli být už příšerně zoufalí, když dali vzniknout něčemu takovému. ()

Tom Hardy

Dle ohlasů jsem čekal mnohem větší zhůvěřilost. Nakonec musím smutně podotknout, že to zas až tak hrozné není. Přesto je to jednoznačně po výtečné H20 ostuda. Snad už to nebudou dál rozvádět (a tak ubohou smrt Curtisové si mohli tvůrci odpustit)... ()

Tosim

Mrtvol a krve jak na běžícím pásu a...víc nic. Sblížení jednotlivých postav je zajímave unylé a ocenil bych jen tu sexuální scénu před tím, než spa...ale to by byl spoiler. Zlatej Vřískot. ()

Cervenak

Katee Sackhoff v úlohe blbej zhúlenej blondíny, ktorej Michael jedným šmahom odfaklí hlavu ako kuraťu? Tak to sorry - Starbuck z Galactiky by toho trápneho pajáca v maske určite rozkopala na sračky a potom by si nad jeho zvyškami zapálila zaslúženú cigaru ;-)... Je neuveriteľné, ako producenti dokázali na vynikajúce H2O nadviazať touto sračkou, ktorá je stupídna v každej sekunde a niet v nej ani omrvinky napätia. Už len ten začiatok - najprv vám scenáristi pokazia zážitok z H2O, potom zabijú Laurie... A tým tá "hrôza" iba začína. Bože, nech už je tu remake Roba Zombieho, podľa trailerov to vyzerá čvachtavo... ()

Isherwood

Michael Myers jako účastník reality show Big Brother: Slasher upgrade? Scénáristé začali fetovat? Protivná parta teenagerů, otravné kladení důrazu na moderní techniku, nenápadité vraždy, a to vše pod patronátem režiséra úžasné dvojky, který asi taky něco začal kalit, protože takovýhle koncentrát filmařské demence se jen tak nevidí. Prolog ještě vypadal nadějně, ale trvá cca 3 minuty… zbytek filmu 90! Uvidíme co se sérií, která připomíná notně vyčpělou zombie, spraví maestro Rob! ()

T2 odpad!

Rozpočet $13miliónovTržby USA $30,354,442Tržby Celosvetovo $37,664,855║ Katastrofa nič viac, nehorázne zlý pokus o originálnosť. /5%/ ()

Djkoma

Celá série Halloweenu mě přišla nudná a nehorázně přeceňovaná a tento díl to ještě více potvrdil. Smutný konec jedné série, která měla na to stát se víc než jednou z mnoha. Pro mě osobně by např. změna hlavní postavy byla už vítaným oživením(ani by nové postavě nemuselo být 20 a ty 4ky prsa bych taky nemusel mít...). Filmy potřebují každým dílem dostávat aspoň malou transfůzi nápadů, ale tady se stagnuje od prvního dílu... :( ()

Kordus odpad!

Viděl jsem už dost "experimental cinema", ale tohle je moje první "excremental". Nechápu, jak Halloween 3 může být v černých číslech a tahle prasárna se furt drží v modrém. ()

tron

Spoilery. „Málo proteínov, veľa zinku. Potom človek začne rozrezávať ľudí.“ Toto fakt nevidím ani len na 3*. Veľkolepý režisérsky návrat po viac ako dvoch desaťročiach... sa nekoná. Pravdupovediac, mne nikdy ktovieako nesedela ani dvojka z r. 1981, ale na tie 3* to zbedačene určite má. Príbeh hrozný, herecké výkony (až na Loomisa) nijaké a logika na tie Dušičky do Haddonfieldu nezavítala, napriek tomu Halloween 2 (1981) ponúkol skvelú atmosféru. Rosenthalov návrat do série som preto vnímal tak, že štúdio mohlo zvoliť aj horšieho režiséra, to sa našťastie nekonalo. No a tým by sme s pozitívami pomaly končili. Ono je prekvapivé už to, že vzhľadom na to, aký trhák bol H20, sa sequel dostavil až o 4 roky neskôr. Záujem a chuť o tému za ten čas zjavne stihol vychladnúť a to nielen na strane divákov (rozpočet 15 miliónov, celosvetová tržba 37, akože prepadák to nebol, ale komerčný fenomén vyzerá inak), ale zjavne i na strane tvorcov. Tí vytvorili ukážkové béčko pôsobiace nezaujímavým, vynúteným, dá sa azda povedať nechceným dojmom.  H20 je môj najobľúbenejší Halloween, takže keď som sa dozvedel, že vznikne pokračovanie, ostal som v nemom šoku. Po takom konci? Ako sa preboha "to" (vy viete čo) dá vysvetliť?! Ako vraví klasik, všetko sa dá, ak sa chce. Ale ako vraví iný klasik: čo je veľa, to je veľa. Hneď na začiatku sa dozvieme, že na konci predchádzajúcej časti nezomrel Myers, ale nevinný muž, ktorý mal na tvári nasadenú jeho masku a ktorému Myers rozdrvil hrtan, aby muž na danú záležitosť nemohol upozorniť svoje okolie. Vskutku diabolský plán, aký by Michaelovi mohli závidieť i tvorcovia telenoviel. Aby nebolo šialených zverstiev málo, ako bonus je v úvode Vzkriesenia zavraždená Laurie, čo je asi taký dobrý nápad, ako keby ste zabili v Alfovi Alfa. Následne sa ignoruje v podstate všetko, čo kedy v sérii zaznelo. Márne by ste čakali Laurieinho syna Josha Hartnetta. Do centra diania sa dostávajú nové postavy. Zápletka vskutku nie je z náročnejších. Recykluje nápad zo šestky, aj keď v nej nakoniec zostal nezrealizovaný: postavy mali ísť do Myersovho rodného domu. Nuž, tak tentokrát prišli. A všade sú kamery, keďže v tej dobe boli v móde reality show. Samozrejme sa dostaví mlčanlivý Myers a začne to tam všetko kidliť hlava-nehlava. Občas sa vyskytne dobrý nápad, ako sú nastrčené falošné rekvizity alebo falošný Myers. A paradoxne debilný úvod je z celého filmu nie že najlepší, ale najzábavnejší. Zvrhlým spôsobom. Ale je. Potom už to je horšie. Rutina, stereotyp, klišé. Nesympatické postavy, nudne nezastaviteľný vrah, krvavé vraždiace scény, málo ponurej atmosféry a jeden dom. Ani som nevedel, že je až taký obrovský. Po Jamie Lee Curtis štafetu preberá drsná spevácka dvojka Busta Rhymes/Tyra Banks, pričom jeden z nich (nebudem spoilerovať ktorý) na vyvaleného Michaela vo finále vybalí karate. Hardcore, to sme teda klesli ozaj hlboko. Scenár je hrozný, hoci sú všade kamery, počas vraždenia práve na ne náhodou nikto nepozerá, je tam plno divných náhod, Myers v jednej chvíli tradične z miesta činu zmizne behom sekundy, aby inokedy zostal pseudo atmosféricky stáť v rohu temnej miestnosti, ale konkrétne v rohu, do ktorého žiadna postava nepozrie, len my. Mäsiar Rick Rosenthal sa veru nevytiahol a pochoval slávnu sériu tak hlboko, že i Weinsteinovci pochopili, že tadeto cesta nevedie a sériu na pár rokov pochovali (až do kontroverzného reštartu Roba Zombieho v r. 2007). () (menej) (viac)

movie

Vidět tohle v kině, tak mi asi někdo skončí pod dranžírákem. Ale na videu to je koukatelné, docela i zábavné. Překvapuje mě, že to Rosenthal natočil na docela slušné úrovni, neboť většina jeho ostatních děl jsou fakt perly! :) ()

xxmartinxx

první Halloween, co jsem viděl. To mi přišel průměrný. V kontextu celé série průměrným zůstává, ale přibývá ještě nevýraznost a zbytečnost. ()

Shit

Tuctová málo nápaditá vyvražďovačka, kde si člověk neužije ani ty smrti, protože si Myers ty svoje oběti zrovna moc nedává, skoro cenzurovaný zabíjení nožem je fakt trošku málo, tady by to chtělo fakt hodně přitvrdit, když jinak je atmosféra a příběh na hovno. Nebýt toho, že to je další pokračování kultovní série, tak by po tom neštěk ani pes ()

sud

Do totálního hororového dna to sice nepatří (i když mnoho nechybí), ale Halloweenská série měla skončit filmem "Halloween H20". ()

akisha

Když Michael Myers asi tak posté neskutečně pomalu kráčel z místa A do místa B aby zneškodil osobu C, začaly se mi přivírat oči a zároveň vkrádat do mysli otázka, že pokud takhle pomalu chodí normálně (rozuměj, takhle pomalu chodí pokaždé, když se objeví v záběru), tak jak je možné, že je u uprchlé oběti, která si v úprku div nezlomí vaz, vždycky tak rychle? A druhá otázka, která mi vrtala hlavou, (kromě otázky kam se poděla strašidelnost nebo alespoň napětí) byla prostá: Proč se vůbec točí tahle mizerná pokračování, když je víc než jasné, že něco tak ubohého zákonitě musí upadnout v zapomění? ()

castor

„Jime, asi mám nůž v zádech..“ – klidně i tak by mohly vypadat dialogy k dalšímu pokračování hororové série. Prznitel Rick Rosenthal (podle mého už solidně zpackal druhého Halloweena; proslýchalo se, že leccos tehdy zachraňoval Carpenter) zřejmě před i během natáčení prošňupal hodně kokainu, protože TOHLE se často nevidí!! Z dalších halloweenských pokračování se po jeho debutu (1981) začínalo už solidně navalovat, pak ale léta páně 1998 v nadprůměrném Halloweenu: H20 Laurie Strode sekyrou razantně ukončila život svého neposlušného brášky. Skvělé rozloučení. A skvělá tečka. Jenže Rosenthalův neomluvitelný paskvil začíná tím, že právě Laurie umírá po pádu ze střechy psychiatrické léčebny, kam jí živý bratr přišel navštívit. Protože kdysi v osudný moment „zmrzačil“ hlasivky (aby nic nevyzradil) nevinnému policistovi, který jej zatýkal. A Laurie zabila jiného (proto ta léčebna). No, a světe div se, ale šílený internetový web se rozhodl, že pošle pár tupounů do nechvalně známého domu Meyersových, aby tam á la Big Brother strávili noc. A Michael na tomhle mejdanu nehodlá chybět!! Naprosto bezzubá, scenáristicky retardovaná a odhadnutelná vyvražďovačka nemá absolutně smysl pro rytmus, napětí a navíc dranžírák Michaela Meyerse už nenahání hrůzu, ale spíš rozpačité otázky bez odpovědí.. ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Tak tohle mi nikdo nevysvětlí… A ne, nemluvím o faktu, že tento film vůbec vznikl, ale spíše o tom, že ho režíroval člověk, který dokázal na původní film navázat skoro bezchybně. Tady bohužel předvedl, že to zřejmě byla jen náhoda. Halloween: Resurrection stojí na naprosto debilní premise, který z Laurie udělá vražedkyni a je ve filmu jen proto, aby ji Michael zabil. Nevím, ale po tom všem, čím si tato postava prošla, by si zasloužila žít (nebo alespoň důstojnější smrt), ale budiž. A pak se to debilitou jen hemží, ať už nápadem s reality show či Bustou Rhymesem, který nějakou chvíli dokonce vítězí nad samotným Michaelem! Škoda slov… 40 % dávám jen proto, že v této sérii jsou i horší a nudnější díly a že na ty holky se dalo dívat. Jinak ale to je opravdové plivnutí do ksichtu všem fanouškům, kteří si mysleli, že po minulém díle je opravdu příběh jednoho z nejpopulárnějších masových vrahů na stříbrném plátně definitivně uzavřený. ()

Freddy zas a znova?

Freddy zas a znova?

04.04.2006

Ani šest pokračování kultovního hororu Wesa Cravena Noční můra v Elm Street a tři roky starý crossover Freddy proti Jasonovi zřejmě nestačily zabijákovi z městečka Springwood. Podle slov Roberta… (viac)